Оръжейни изложения и панаири

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Мисля че ще е добре да имаме една такава тема, и че в този раздел й е мястото. Обикновено на тях има нови и интересни неща, често на много добри цени. Който има информация, нека я поства тук. Надявам се че не е далеч времето, когато ще можем да си позволим да ги посещаваме и когато са в чужбина - а там са най-големите.
Точно след седмица започва един такъв - IWA 2009 в Нюрнберг, Германия -> http://www.iwa.info/de/
 
A

Anonymous

Гост
Аз поне ще го пропусна , но ако има желаещи мога да споделя координатите на малко хотелче в китно селце на 30 минути с кола от конгресния център.
Цена нощука и закуска на шведска маса 60 евро мисля .
Хотела има подземен гараж , чудесно малко ресторантче и безжичен итернет , при това безплатен за гостите на хотела , което не е за пренебрегване.Конгрсния център естествено предлага безжичен , но е с някаква фантастична цена - мисля беше 40 или 60 евро на ден.

едит:
Полезно
 

angelmr

Редовен Потребител
Тъкмо се връщам от изложението. Има неща за гледане, но специално за нас пневматиците, всичко е доста сухо. От пушките имаше най-вече разпродажба на комети, както и вездесъщите хатсани. На един от щандовете имаше два пружинни вайрауха, но специално в тях не исках да се заглеждам да не започна да събирам пари и за такава. ;) Аз лично още на първия щанд си купих това което търсих. Две кутийки RWS хоби 4.5мм на цена под тази на гамо мач. :eek: След малко ще ги пробвам на везната как ще се представят, а довечера и на мишени. На същия щанд имаше разпродажба на въздушни пушки. С 20% надолу. Главно комети, както и някакъв кросман. Комета 400 компакт с беше 350 ( освен ако не съм объркал цифрите, етикета беше микроскопичен) и като се извадят 20% става доста интересна цена. :) И като се изключат вездесъщите хатсани и един бенджамин дискавъри, други пушки нямаше. За щастие наплива на китайки по 2 за лев е поизчезнал само на два щанда имаше такива. За мое разочарование хубави чашки на H&N нямаше. Намираха се само няколко от непопулярните модели. Оптики имаше много. Но почти само "огнестрелни".
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Благодарим за инфото. Вие все пак сте добре, при нас във Варна (не знам защо) няма нито едно такова изложение! :pardon:
 

st_beer

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Благодарим за инфото. Вие все пак сте добре, при нас във Варна (не знам защо) няма нито едно такова изложение! :pardon:
Макси и Вие пак сте добре поне си имате море което е доста по добре от изложение ;) ;) ;) ;) ;)
 

bor1968

Потребител
st_beer написа:
MAD MAX написа:
Благодарим за инфото. Вие все пак сте добре, при нас във Варна (не знам защо) няма нито едно такова изложение! :pardon:
Макси и Вие пак сте добре поне си имате море което е доста по добре от изложение ;) ;) ;) ;) ;)
ОФ
Там пък какво изложение има на едрозърнести красавици, препичащи се по организъм на плажа :eek: ;).
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
Благодарим за инфото. Вие все пак сте добре, при нас във Варна (не знам защо) няма нито едно такова изложение! :pardon:
Макси не съжелявай тъкмо се връщам от изложението ако може да се нарече така както каза angelmr - Има неща за гледане, но специално за нас пневматиците, всичко е доста сухо-почти никакъв избор на съчми 7-8 модела пружинни пушки и 2 модела пцп.То като се замисля Макси в твоя подпис има пушки и оптики повече от изложението ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Като гледах клипа, под надписа на Гамо като че ли имаше пцп.Да не са почнали да произвеждат?
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
"Злите езици" носят, че BSA притежават солиден пакет акции от Гамо и предполагам това е причината все още да няма пцп с марката на Гамо.
 

dani62

Потребител
sir John написа:
"Злите езици" носят, че BSA притежават солиден пакет акции от Гамо и предполагам това е причината все още да няма пцп с марката на Гамо.

Обратното,BSA е част от Гамо от доста време и проблемите с качеството някой свързват с това.
 
A

Anonymous

Гост
Днес ходих на изложението за лов,риболов и спорт в НДК което е от 7-10.05.В общи линий интересните неща бяха при ловните и риболовните стоки,при пневматиката нищо ново и интересно.Преобладават познайниците като Хатсан,Гамо и и тук таме някоя Комета,но нищо ново и интересно. :yes: :-\
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, и аз ходих вчера с един приятел който искаше да си вземе някаква пружинна пушка та да си стреля по жаби докато лови риба ;). Хареса си Gamo Maxima и дори я спазарихме за 50 лева по-малко от обявената цена. Аз си взех само куфар с шифър който също намалихме с 10% и чашки RWS островърхи 5.5 за 12 лева (500 бр). Сериозни пневматични пушки нямаше, беше пълно с аксесоари но цените им бяха много високи. Определено ми излиза по-евтино да си ги поръчам отвън с доставка. Това е моето мнение.
Куфара който взех е на Megaline най-голямия, но качеството нещо не ми харесва. Поне събра пушката заедно със заглушителя и оптиката.
 

Loki

Потребител
9-13. 09. 2009- Лов Риболов Спорт- Интер експо център- София (срещу Метро на Цариградско шосе, автобус №114 от Орлов мост или Плиска)
 

cdman

Администратор
Има , току що бях там . Нищо особенно не видях като за нас. Има много въздушно оръжие тоя път - ама е до 300-500лв основно хатцани , норика и бам. Чашки не видях на добри цени - почти нямаше , на щанда на старфорс имаше 10-тина кутийки само и то H & N . От новите хвалени чашки RWS Super Field не видях никъде . Имаше доста ножове , мечове и мачете-та , риболовни работи също имаше но доста по малко от предходните години.

Аз лично си купих нов кобур и холдър за пълнители от Джоралти :) че са пуснали 2 нови модела. Имаше и истински соколи :) , някакви момчета показваха и разказваха за тях - как се ловува и т.н. Тук таме имаше стойки за оптики на Leapers на прилични цени 17-18лв , и разбира се супер яка промоция въздушна пушка + оптика за 25лв ;)

Не бих казал че си струва 3-те лева паркинг + 3лв за вход - освен ако нямате 2 часа за губене както аз имах и да идете да огледате.
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Мисля че ще е добре да имаме една такава тема, и че в този раздел й е мястото. Обикновено на тях има нови и интересни неща, често на много добри цени. Който има информация, нека я поства тук. Надявам се че не е далеч времето, когато ще можем да си позволим да ги посещаваме и когато са в чужбина - а там са най-големите.
Точно след седмица започва един такъв - IWA 2009 в Нюрнберг, Германия -> http://www.iwa.info/de/

Бая помислих и накрая реших да предложа скромните си услиги. В момента се намирам в Нюрнберг и ще уча. Ако висчко върви по план и би трябвало да съм тук още бая дълго време. Ако има желаещи да дойдат на панаира мога да намеря, резирвирам и огледам някой по евтин хостел. Примерно като този http://hostel-sofia.de/zimmer.html Стаичките са с по 3 и 4 легла. Нощувка 16Е на човек. Може да се уреди и по евтина нощувка, но точно този хосте е на пъпа на града. Храната тук не е скъпа, стига да не ходите по ресторанти. Разстоянието София- Нюрнберг е 1460км, ако минете през сърбия, Унгария и Австрия. Ако приемем че една кола харчи 7л бензин на 100, при растояние 3000км и средна цена на бензина 2.30лв (тук е 1.2- 1.25 Е/ литъра, но в Австрия е малко по- евтин) прави 450- 500 лв. за гориво. Да не правим големи планове за половин годин напред, но имайте предвид че идването не е чак толкова скъпо и бих могъл да помогна. :yes:
 
Нагоре