Оръжеен магазин БУЛАРМС, София, чашки JSB

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
До седмица ще има изчерпателно инфо по темата (включително и за новите модели) в писмен вид. Само малко търпение и хубаво време.
 

Loki

Потребител
Монстера е на 16лв кутииката-200бр, всичко останало (чашки) е с 10% отстъпка :)
 

gggenata

Потребител
JSM Монстер 5,5 - тест Суматра:

sumatra-5-5-500cc.446061.0.big

sumatra-5-5-500cc.446061.16069858.big


Това е най доброто което постигнах с монстера на 50м със суматрата.
Пършо за почнах на мощността с кочто стрелчям с баракуда (4 клика над минимума 300-280 м.с) - резултата беше отчяйващ.
После експериментирах като вдигнах мощността на пушката и в един момент запоюна да групира но хроното ми не работи та незнам при каква скорост но споредм мен някаде около 280м/с (съдейки от опита с баракудата).

Постигнах около 3 подобни групи но като налчгането ми падна от 200 на 150 бара рчзко загуби точност и попаденията излязоха от лист А4 :(, после шрътнах регулатора и айде пак в листта......

Извода за мен е : Перфектен ловен проектил, но при строго определени скоростии и то не по малко от 270-280м/с !
За Суматра бе редуктор за сега ще е доста трудно да се използва без да въртиш регулатора а за мен не е практично.

Проектила е добър за много мощни (над 60-70J) пушки с редуктор.
 

vanko

Редовен Потребител
gggenata написа:
JSM Монстер 5,5 - тест Суматра:






Постигнах около 3 подобни групи но като налчгането ми падна от 200 на 150 бара рчзко загуби точност и попаденията излязоха от лист А4 :(, после шрътнах регулатора и айде пак в листта......
Според мен е трябвало да напомпиш пак до 200б вместо да въртиш колелото (регулатора на мощност) :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
И аз ги пробвах монстерите на 50 метра , но духаше вятър и направих групата в чужда мишена :wall:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ами добре.
12 ст парчето без доставката.
Ама щом е за лов.
Чашка...кокошка, какво те бърка.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не е точно тук мястото на въпроса ти, но да ти отговоря.
Баракудата е хубава чашка и масово с нея стреляме, но тя идва тежичка за Хатсана.
С нея скоростта ти едва ли достига 230-240 м/сек.
Опитай с няки от до грамовите чашки. Например ФТТ или ако не ти се вижда дебела цената на тези от тази тема.
А това за големите отклонения, дори и при ниска скорост на баракудата , не е нормално. Правилно си се насочил и провери дали не ти се мести оптиката, а може да провериш и дали нещо в нея не трака.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
емо,пробвай първоRWS super fields-копия на JSB еднограмките и значително по-евтини от тях.ако с тях пушката не стреля добре,просто не се харчи за джейесбита.
фтт най-вероятно ще са ок,стига пушката ти да не ги мята с много над 250мс-затуй ти трябва хронограф.
а баракудата ,изстреляна точно,с 210-220мс прави чудеса.
опитай и кръглоглавите гамовски BSA-чашки-може от там пък да изскочи зайчето.
 
A

Anonymous

Гост
300 m/s не можеш да докараш най много 265 270 м/с и то с 1грамова чашка а с баракуда най много 225м/с даже тея скорости ми се виждат високи ама........колкото за точноста тя зависи от доста неща....все пак дай първо на 25метра да видим какво правиш
 

Propar

Потребител
cdman написа:
Има цялата гама на JSB - Аз лично си купих JSB Diabolo Exact ( Jumbo ) това пише на кутийката и в 5.5 за 250 броя струва 15.50 лв. Имаше същите и в 4.5 за 500 броя по 20лв. Субкалибъра на 5.5 е 5.52 за момента.

Някой би ли актуализирал към днешна дата цените на JSBта? Разговарях с Г-н Радев , но не е в магазина и не може да даде цени . Интереса ми е към 4.52 . Мисля, че ще е от полза за доста колеги във форума , които живеят извън София .
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
От ноември или декември (не си спомням точно) цените на всички JSB-та са 10% надолу.
Мисля, че намалението още важи. С изключение за новите модели - RS и King.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ms.propar написа:
cdman написа:
Има цялата гама на JSB - Аз лично си купих JSB Diabolo Exact ( Jumbo ) това пише на кутийката и в 5.5 за 250 броя струва 15.50 лв. Имаше същите и в 4.5 за 500 броя по 20лв. Субкалибъра на 5.5 е 5.52 за момента.

Някой би ли актуализирал към днешна дата цените на JSBта? Разговарях с Г-н Радев , но не е в магазина и не може да даде цени . Интереса ми е към 4.52 . Мисля, че ще е от полза за доста колеги във форума , които живеят извън София .
последно преди месец дадох 20 лв с доставката до Русе за 500.интересно,че са визуално различни от предната партида-новите имат пръстенче в шийката(като RS).за съжаление ще ги пробвам чак в края на седмицата в Търново.
 

vanko

Редовен Потребител
Ms.propar написа:
Някой би ли актуализирал към днешна дата цените на JSBта?
Поръчвам си често чашки от БулАрмс да ви кажа и цените.Естественно не всички,които знам.
В 4,5....JSB EXACT..20,50ст -10% отстъпка 500бр
JSB ХЕВИ и ЕКСПРЕС..20,50ст -10% 500бр
В 5,5 JSB Джъмбо Стрейшън и ЕXACT..15,50 -10% 250бр
JSB Джъмбо EXACT..29,50ст -10% 500бр
JSB EXACT ekspres и ХЕВИ..16лв -10% 250бр
JSB EXACT HEAVY..30,50ст - 10% 500бр
JSB RS..29,50 -10% 500бр
JSB Монстер...16лв 200бр няма отстъпка,има но на 10кутии.
 

svako

Потребител
vanko написа:
Поръчвам си често чашки от БулАрмс да ви кажа и цените.Естественно не всички,които знам.

А как става поръчването от Булармс? Не намерих техен сайт.От Варна съм, тук не мога да намеря (по специално Diabolo EXACT Jumbo 5.5)
 
Нагоре