Огнестрелно оръжие, обща тема

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Така трудно може да се каже ама и аз да пробвам, прилича по големина на 9,5х77 ??? калибъра е около 10 мм според мен но ще изчакам с интерес отговора :)

ПП: Да бая се чудих и аз да кажа .338 Lapua Magnum. ама мясаше на по-голям от снимката шоу да става :) :cheers:
 

TeXHo

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Надявам се, че ви е харесала закачката.
Утре ще се опитам да пусна такава с друг патрон или поне гилза.

Верния отговор е: .338 Lapua Magnum.
 

Attachments

  • DSCF3972.JPG
    DSCF3972.JPG
    68.9 KB · Прегледи: 25

staif

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Чичко гугал каза: .338 Lapua Magnum. е
калибър 8,6x70 за винтовка и пистолети,10 лв парчето :)
Задачката си я биваше :bravo:
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

peko написа:
TeXHo написа:
Баракуда Мач 5.51.
Преди доста време, ми се мернаха стари патрони- 4 пачки от Манлихера ( немски 1938г. производство но си стреляха нормално). Също приличат на този.
Eто един от ВСВ 1941г отдзад си има щампована свастика, от Вермахта! http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/1133.jpg
 

TeXHo

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Днес - само гилза. Вярвам че ще е достатъчно ;) Отново след 22:00 ще кажа какво съм снимал :)
 

Attachments

  • DSCF3973.JPG
    DSCF3973.JPG
    289.1 KB · Прегледи: 68

dinkata

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

23мм снарядче ? Май имам такова ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Аааа, не. Малко е за 23мм.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Това е към 10-11 мм.
 

TeXHo

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Днес интереса май го няма. Дори едно предположение не се намери кой да пусне. А гилзата е от един от най-масовите калибри и несъмнена класика: .30-06.
 

Attachments

  • DSCF3974.JPG
    DSCF3974.JPG
    83.7 KB · Прегледи: 9

andro

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

:)Комплект за майстори.
 

Attachments

  • GunParts_CSR006_IMG_9998.jpg
    GunParts_CSR006_IMG_9998.jpg
    88.6 KB · Прегледи: 110

anibis

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Тези Руснаци наистина правят хубави оръжия... :eek:а карбоновия приклад е супер.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Тези руснаци винаги са правили хубави оръжия . Това че ние не знаем за тях , си е наш проблем . Щото сега сме Натовчета :crazy: АЙ АЙ АЙ .
 

anibis

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

U-2 написа:
Тези руснаци винаги са правили хубави оръжия . Това че ние не знаем за тях , си е наш проблем . Щото сега сме Натовчета :crazy: АЙ АЙ АЙ .
Трябваше да си останем с Руснаците,то при нас и при тях перестройка ама каква файда.Нали знаете кучетата си лаят кервана си върви. ??? Докога? :mad:
 

andro

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Руско оръжие.
 

Attachments

  • 55.jpg
    55.jpg
    182.4 KB · Прегледи: 124
A

Anonymous

Гост
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Имаше такива разработки още преди години, дори са разсекретени и са показвани по Дискавъри. Само че принципът беше обратен. При този сензорът е на върха, а управлението отзад. При стария вариант беше обратното - сензора отзад (води се по лазера, излъчван от оръжието, а не по отражението от целта - по-силен и стабилен сигнал), а управлението отпред (върхът се отклонява с пиезокерамика).

П.П. Но определено не мога да се съглася с това:
И нещо любопитно - обикновеният пехотинец пропуска в 99.999% от случаите, като статистиката показва, че американския войник харчи средно по 100 000 долара за патрони, за това, да убие или рани един единствен противник, пише HiComm.
Това е толкова преувеличено, че чак глупаво. Тези проценти означават 100 000 изстрела за едно попадение. Човек, който за пръв път хваща оръжие, ще уцелва по-често, дори със затворени очи, чисто статистически е невъзможна толкова лоша стрелба. И дори да приемем, че всички американски войници са абсолютно необучени и нито един от тях не стреля по-точно от посоченото.... при тегло на патрона за М-16 (5.56×45mm NATO) 12 грама, посоченото количество възлиза на 1,2 тона патрони, които всеки трябва да е изстрелял (а преди това носил, заедно с пълнителите, 660 патрона с пълнителите тежат 9,9 кг, значи общо тон и половина), за да уцели веднъж :lol:
 

barbaron

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Dejmos написа:
П.П. Но определено не мога да се съглася с това:
И нещо любопитно - обикновеният пехотинец пропуска в 99.999% от случаите, като статистиката показва, че американския войник харчи средно по 100 000 долара за патрони, за това, да убие или рани един единствен противник, пише HiComm.
Това е толкова преувеличено, че чак глупаво. Тези проценти означават 100 000 изстрела за едно попадение. Човек, който за пръв път хваща оръжие, ще уцелва по-често, дори със затворени очи, чисто статистически е невъзможна толкова лоша стрелба. И дори да приемем, че всички американски войници са абсолютно необучени и нито един от тях не стреля по-точно от посоченото.... при тегло на патрона за М-16 (5.56×45mm NATO) 12 грама, посоченото количество възлиза на 1,2 тона патрони, които всеки трябва да е изстрелял (а преди това носил, заедно с пълнителите, 660 патрона с пълнителите тежат 9,9 кг, значи общо тон и половина), за да уцели веднъж :lol:
Е докато се стигне до жива мишена, нали трябва да се мине през мишени и тренировъчни стрелби...А и старшинките ако си поизпишат някой друг патрон...

Аз лично Имам огромно количество бойни патрони зад гърба си ...По стечение на обстоятелствата съм бил в Marine Corps Base Camp Lejeune и мога да ти гарантирам, че ТЕ стрелят дори повече от това което са написали в статията....
 

didarai

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Аз като статистика нееднократно съм срещал следното:
Най-много 25% от изстрелите в съвременния бой се водят прицелно(останалите 75 % сa за да спре,залегне и тн. врага),от които около 20-25 % са реални попадения ,от които пък само 3% са смъртоносни(~1 изстрел на 500 ).
 
Нагоре