Огнестрелно оръжие, обща тема

DeadShot

Редовен Потребител
Черния барут се прави лесно.Ако искаш мога да ти кажа как на ЛС.
 

Hidden

Редовен Потребител
Че се прави- прави се. Кой ли не е правил. Но въпросът е принципен.
 

didarai

Редовен Потребител
А можеш да си купиш кашон пиратки, ракети и заря съвсем свободно. Поредния "страхотен" закон. :wall:
С пиратка трудно ще гръмнеш някого от 20 метра. Заредено това оръжие си отговаря отвсякъде на определението "огнестрелно" , щото си е такова . Дори е по-точно от някои модерни образци.
 

Hidden

Редовен Потребител
С пиратка трудно ще гръмнеш някого от 20 метра.
Не си ме разбрал правилно - исках да кажа, че в изброените пиротехнически изделия има барут и то много и те се продават на практика без контрол, но примерно 100г барут може да ги лежиш или поне да отнесеш глоба.
 

anibis

Редовен Потребител
То и кибритени клечки/фосфора/ също става,даже има по-голяма тяга от някой видове барут.
Колко сме си играли като малки....късмет че никой не пострада.
 

andi

Редовен Потребител

Един от тези стрелци във видеото съм го гледал на живо . Ще ми остане много силен спомен за цял живот .
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител

Един от тези стрелци във видеото съм го гледал на живо . Ще ми остане много силен спомен за цял живот .
Само мога да си представя колко патрона са изстреляли за да станат такива профита
 

apapazov

Редовен Потребител
На тоя с мустаците пишеше че стреля 80 000 патрона на година. Това е по 220бр на ден
 

дудин

Редовен Потребител
Любимото ми огнестрелно оръжие е marlin model 60
https://www.marlinfirearms.com/rimfire/model-60
(който иска може да разгледа клиповете - стреля даже и като автомат) интересното е , че преди 25г. всички дългоцевни малокалибрени оръжия се продаваха само срещу паспорт за навършени 18г (от Унгария на запад) , а мунициите (.22LR) струваха под 5ст. , самата пушка 350 сегашни лв и при това беше една от най-скъпите (в Австрия). После един младеж изби цялата си фамилия и ги забраниха .
 

дудин

Редовен Потребител
То и кибритени клечки/фосфора/ също става,даже има по-голяма тяга от някой видове барут.
Колко сме си играли като малки....късмет че никой не пострада.
Вие сте имали късмет - при мен е чудо , че оцелях (тъпкалника гръмна назад и болт 8х30 ми се заби в главата почти до мозъка , но след 4г по болници се възтанових почти напълно) , докато 2 други момчета си отидоха ....
 

staif

Редовен Потребител
Вие сте имали късмет - при мен е чудо , че оцелях (тъпкалника гръмна назад и болт 8х30 ми се заби в главата почти до мозъка , но след 4г по болници се възтанових почти напълно) , докато 2 други момчета си отидоха ....

да те пита човек де ти е бил акъла..с тея болтове..то за всичко си има чалъм-придобит от опита на предшествениците..дано да си добре вече..
 

anibis

Редовен Потребител
Преди да ми е конфискуват другарите от Милицията,това стана доооооста отдавна.
Имах ей това чудо,бразилка копие на Реминктон. Полуавтомат 22LR 15 патрона се зареждат отзад в приклада,беше нещо върховнооооо
Дърпаш затвора и си ти...

CBC-.22LR-L.jpg
 

Niki

Редовен Потребител
И марлина е така,но патроните са в тая тръбица под цевта и са само.........14!
 

дудин

Редовен Потребител
да те пита човек де ти е бил акъла..с тея болтове..то за всичко си има чалъм-придобит от опита на предшествениците..дано да си добре вече..
На 11г не разсъждаваш като възрастен , нито можеш да заваряваш добре с електрожен .... и още куп неща . Това беше преди 38г
 
Нагоре