Огнестрелно оръжие, обща тема

Б.Богданов

Потребител
Съгласен съм, че е цяла наука. Затова събирам мнения.
В документация дават за този калибър 3200 J.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Честито!
Тази енергия е впечатляваща!
И аз съм се замислял няколко пъти за такова оръжие.
Дали знаеш марка и модел на пушката?
 

Б.Богданов

Потребител
Благодаря!
….
Country Hunter perc. .50
Първата снимка е на кутията, а втората на упътването.
Пушката върви в комплект с 0.5 кг. Барут и капсули.
Разрешеното от закона количество барут за притежание е 1 кг.
 

Attachments

  • IMG_4265.jpeg
    IMG_4265.jpeg
    160.8 KB · Прегледи: 36
  • IMG_4264.jpeg
    IMG_4264.jpeg
    405.7 KB · Прегледи: 36

Hidden

Редовен Потребител
Това за барута важи, ако човек е ловец, нали? Или има право да притежава под кило, дори и да не е ловец?
 

Б.Богданов

Потребител
Това за барута важи, ако човек е ловец, нали? Или има право да притежава под кило, дори и да не е ловец?
Имаш право да притежаваш черен барут за културни цели без да си ловец. Никакви документи или разрешителни ни ти трябват, само копие на лична карта и изпращат боеприпасите по Еконт.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Това е интересно, можеш ли моля да посочиш от къде може по този начин да се закупи черен барут. В нашата страна такъв сайт аз не съм намерил за сега.
 

andrey.y

Потребител
Имаш право да притежаваш черен барут за културни цели без да си ловец.
Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) (1) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да съхраняват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3, без да е необходимо да им се издава разрешение за съхранение.
(2) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да използват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3 за културни цели, възстановки или спортни дейности след получаване на разрешение за носене и употреба, издадено от директора на ГДНП на МВР или от оправомощено от него длъжностно лице, или от началника на РУ на МВР по постоянен адрес на лицето.
 

Б.Богданов

Потребител
Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) (1) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да съхраняват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3, без да е необходимо да им се издава разрешение за съхранение.
(2) Лицата по чл. 56, ал. 1 - 3 могат да използват копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3 за културни цели, възстановки или спортни дейности след получаване на разрешение за носене и употреба, издадено от директора на ГДНП на МВР или от оправомощено от него длъжностно лице, или от началника на РУ на МВР по постоянен адрес на лицето.
Чл. 4. (1) Оръжия по смисъла на този закон са огнестрелни и неогнестрелни оръжия.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Огнестрелно оръжие е преносимо цевно оръжие, което произвежда, проектирано е да произведе или може да бъде преработено, така че да произведе, изстрел с куршум или снаряд чрез действието на взривно вещество, освен в случаите, когато е:
......
2. проектирано за подаване на тревога, за сигнализация, за спасяване, за умъртвяване на животни, за риболов с харпун или е предназначено за промишлени или технически цели и може да се използва единствено за тази цел;
3. (изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) оръжие, произведено до 31 декември 1900 г. и е:
а) преднозарядно, или
б) с разделно зареждане, или
в) разработено за боеприпас с димен барут и необлечен оловен куршум;

.......
Чл. 53а. (Нов - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) За копия на оръжия по чл. 4, ал. 2, т. 3 не се изисква издаването на разрешение за придобиване.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Коледа е! :)
 
Нагоре