Обща карта с (всички) стрелбища

hyankov

Потребител
Здравейте,

От скоро съм член на този форум и много му се кефя. Имам голямо желание да стрелям и ме спират само две неща - дъждът и липсата на терен. Би било супер да намеря локации около мен, на които колеги ходят да стрелят и към които бих могъл да се присъединя. Знам например мястото на Софийската група, но е буквално в другия край на града. А съм сигурен че се събират хора и на други места, които са по-близо до мен. Вярвам, че и за други членове на форума може да е полезно да имаме централизирана 'база данни' със стрелбищата на които ходим.

Моето предложение е да поддържаме Google карта, на която да отбелязваме местата които посещаваме. По тозин начин с един поглед става ясно кое къде е. Аз създадох такава и всеки който има Google account може да се логне и да я промени (т.е. да добавя нови места, коригира стари и т.н.).

Адреса до картата

За сега съм добавил само 'моето' място и локацията на Софийската регионална група.

Потърсих из форума за подобно нещо, но не намерих. Ако все пак дублирам някой, трийте спокойно темата. Ако идеята ви се струва тъпа, можете просто да ме игнорирате ;)

ПС
За иконка на стрелбищата съм взел картинка от форума. Когато/ако добавяте локация, можете да я намерите в 'My Icons' на Pin-а.
PD7Ol.png
 

Grifcom

Потребител
Намирам че темата е страхотна и заслужава видно място.
:cheers: за хобито !!!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Браво и от мен за идеята. Ще вляза да маркирам и нашите места.
 

DANNY

Редовен Потребител
Наистина добра идея!
Бравос! :bravo:
Оста всяко място да бъде и илюстровано с няколко снимки в постоветъе обясняващи за него!
Така ако хареша някое място ще можеш и снимки да видиш.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
big_dragon написа:
:bravo: :bravo: :bravo:
Добавих две места до Варна...
Имам предложение да спазваме еднаква подредба, като първо пишем населеното място а после самия обект. Така по лесно ще се търси. :cheers:
 

andro

Потребител
Таман полицаите ще знаят къде да ходят на проверки.Оставете поне някоя тайна явка! :pardon:
 

lynx

Редовен Потребител
andro написа:
Таман полицаите ще знаят къде да ходят на проверки.Оставете поне някоя тайна явка! :pardon:
Може да се направи темата да се вижда само от регистрирани потребители.
Другата ми идея е да се дават и GPS координати на местата.
Това ще помогне на доста хора при намирането.
 
A

Anonymous

Гост
lynx написа:
andro написа:
Таман полицаите ще знаят къде да ходят на проверки.Оставете поне някоя тайна явка! :pardon:
Може да се направи темата да се вижда само от регистрирани потребители.
Другата ми идея е да се дават и GPS координати на местата.
Това ще помогне на доста хора при намирането.

Викаш полицая не може да се регистрира... ;)

На мен ми е странен факта, че тази тема съществува от доста време и никой не и обръщаше внимание и изведнъж всички почнаха да се кефят... :D
 

dilom08

Редовен Потребител
който иска да заповяда да проверява. Много бързо ще му омръзне. Не се върши никакво нарушение. :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
vbogoev написа:
На мен ми е странен факта, че тази тема съществува от доста време и никой не и обръщаше внимание и изведнъж всички почнаха да се кефят... :D

Колега аз просто съм пропуснал темата, а ти не бъди на всяко гърне мерудия и да пишеш безсмислици от които няма полза.. Ако не помагаш - поне не пречи.. :cheers:
 

hyankov

Потребител
Радвам че се включиха и останалите, надявам се скоро да се добавят нови локации около Търново и София ;)

CaMyPau написа:
Имам предложение да спазваме еднаква подредба, като първо пишем населеното място а после самия обект. Така по лесно ще се търси. :cheers:

Аз коригирах на колегата Варненските локации, да пише Варна отпред, но се чудя дали има смисъл, тъй като ако някой го интересуват стрелбища (примерно) около Варна, може на самата карта да zoom-не към града и ще види кои са там :)

Нататък ако решите и ако има интерес, можем да добавим и други видове локации - примерно 'препоръчителни' магазини, работилници и т.н. Всеки тип с различна икона, за да става ясно кое какво е. По този начин цялата информация във форума свързана с конкретни места, може да бъде визуализирана на картата.

Между другото, за да се получи повече контекст, в самия текст на локацията, могат да се добавят линкове към теми на форума или както akraba1 каза - снимки. Така направих със 'София - Бонсови поляни' току що.

Поздрави на всички
:cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз темата сега я забелязах.
Преди това бях видял така направена карта на Италянците. И се чудех как са я направили.
http://sites.google.com/site/federazion ... eld-target
Там се виждат местата за стрелба и кой клуб стрея там.
Наистина е хубаво да има и снимки.
 

Grifcom

Потребител
Виждам че изрових томахавката ;)
По мое виждане мястото на link-а към картата е в "Регионални групи" най-отгоре като нова тема.
Също така смятам, че когато мероприятията и местата за провеждането им са официални сами по себе си, подсказват че не се прави нищо незаконно, което не би довело и до полицейско преследване.
А който иска да се крие от полицията нищо не му пречи да си има нещо на страни за други цели, НО НА ДРУГО МЯСТО :exclaim:
ние сме за хобито ! :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Русенското място на стрелби и сбирки.
 

Attachments

  • Място на срещата.jpg
    Място на срещата.jpg
    391.5 KB · Прегледи: 108
Нагоре