ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Laferrari63

Редовен Потребител
Да взема да се взема в ръце и да си оправя 3D принтера :) и да разпечатам нещо
В интерес на истината, днес се свързах с една много готина мадама, изработва всякакви детайли на 3д принтер, питах я за това


Супер готино е , удобно и го има директно като проект/модел за Хеликс-а. Жената ми иска 12 лв да ми го направи същото, като в това се включва и скобата с маркера, която се хваща на самия тубус, после си разграфявам самото колело според тумблера и ще заспи, кефи ме и дизайна. Та който иска да си изработи такова мога да му дам контакт. Впрочем колелото става за всички оптики , изработва се само втулката, във въпросния сайт има готова втулка за хеликса. Поздрави!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Дойде ми и паралакс колелото, колегата Каменокарп беше прав, не е много качествена изработка, все пак е на 3д принтер ама изглежда добре и върши супер работа.
47C7EC2C-6D84-4724-B549-7F2A1F49C85B.jpeg57FC4EF8-9E74-4AD1-AD44-AFE64B3799EA.jpeg

Сега остава само да си напечатам стикери с метрите и да ги залепя, има и ринг който е като маркер, хваща се на тубуса на оптиката. Ако някой иска за друга оптика , колелото е стандарт правят се само втулките за тумблера на паралакса. Поздрави!
 

TVladev

Потребител
Има ли някой колега с лични впечатления от прицела Sytong HT60 LRF 6.5-13x Digital Night Vision Rifle Scope (with Laser Rangefinder) ?
Здравей, аз съм а такъв прицел от около месец. Кажи какво те интересува! Измерва сравнително точно като го сравних го с далекомера ми на Nikon. Прави записи на карта памет. Прострелката е доста бавна, че всичко се прави от менюто. Има картина в картината и 8 увеличение с бърз бутон отгоре. 3 степени на инфраред диода и червен лазер. Ако е нужно за повече осветяване се взима допълнително ir фенер ,но за момента се справя и без. Нещо конкретно ако те интересува пиши да го разнищим! Поздрави
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравей, аз съм а такъв прицел от около месец. Кажи какво те интересува! Измерва сравнително точно като го сравних го с далекомера ми на Nikon. Прави записи на карта памет. Прострелката е доста бавна, че всичко се прави от менюто. Има картина в картината и 8 увеличение с бърз бутон отгоре. 3 степени на инфраред диода и червен лазер. Ако е нужно за повече осветяване се взима допълнително ir фенер ,но за момента се справя и без. Нещо конкретно ако те интересува пиши да го разнищим! Поздрави
Здравей. До колко метра се вижда добре с фабричният IR фенер, без да има нужда от допълнителен? Твоят вриянт явно е с помалкото увелиение, защото по спомен се сещам, че бяха с два вида увеличение (3-8x и 6.5-13х). Балистичен калкулатур нямаше дигиталния прицел? Реално колко време му издържа батерията?
 

TVladev

Потребител
Здравей. До колко метра се вижда добре с фабричният IR фенер, без да има нужда от допълнителен? Твоят вриянт явно е с помалкото увелиение, защото по спомен се сещам, че бяха с два вида увеличение (3-8x и 6.5-13х). Балистичен калкулатур нямаше дигиталния прицел? Реално колко време му издържа батерията?
Няма балистична корекция като на ATN pro. Батерията за 1 час работа беше с една черта от три надолу. Реално вечер на напълно тъмно не съм го ползвал все още. Пиши на лични ако искаш може някоя вечер да погледаме
 

Krasikam4o

Потребител
Здравейте колеги ! Моля препоръчайте оптика за една от въздушните ми пушчици , задължително втора фокална , с приближение 3-12 или 4-16 , стрелям на не повече от 60 метра и смятам , че това приближение ми е напълно достатъчно . Иска ми се да е 30 мм тубус , Сега ползвам една 3-9/40 Панамакс на Нико Стирлинг и съм очарован от зрителното поле , но приближението ми идва малко недостатъчно . Задължително нова ще я купувам , понеже ще я взимам на изплащане .
https://www.bularms.com/Optika-Hawke-Vantage-30-WA-SF-4-16x50IR-Rimfire-22-LR-HV-prod-8300.html
Заглеждам нещо като това , но нямам информация за тези оптики като цяло , стават ли .
https://www.bularms.com/Optika-Hawke-Vantage-4-16x50-IR-AO-Mil-Dot-prod-15302.html
Не знам разликата каква е между двете , ако може някой да ми разясни , ще съм много благодарен .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами погледни през двете. Сигурен съм, че разликата в цената е не случайна.
Едната е с преден паралакс а другата със страничен.
Тази с предния паралакс е по-дълга, по-тежка и по-стар модел..
Кръста на тази за .22 има и метраж, за определени боеприпаси само и ако няма да те объркват, ми изглежда по-тъничък от милдота на другата.
 

Krasikam4o

Потребител
И това ми допада , но няма наличности . Мнение на някой с такава , пък ще се обаждам да видя дали ще има внос скоро .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/531_2102_1610_1611/products_id/35105
Налична е,22лв. доставка за 5дни,пробвано!
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-мерник-5b4de76bd04de
Виж и това,не са лоши оптики,изпращат с преглед ако не ти харесва връщаш и плащаш само куриерската услуга...но ако ще даваш 700+лв. виж колегите с какво
стрелят!
П.с
А трябваше да е на изплащане,виж в мундилара там ги дават на изплащане без оскъпяване през кредитна карта!
 
Последна промяна:

Krasikam4o

Потребител
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/531_2102_1610_1611/products_id/35105
Налична е,22лв. доставка за 5дни,пробвано!
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-мерник-5b4de76bd04de
Виж и това,не са лоши оптики,изпращат с преглед ако не ти харесва връщаш и плащаш само куриерската услуга...но ако ще даваш 700+лв. виж колегите с какво
стрелят!
П.с
А трябваше да е на изплащане,виж в мундилара там ги дават на изплащане без оскъпяване през кредитна карта!
Благодаря ! Аз понеже съм припрян и търся начини , поръчах през приятел от тук
. И всичко беше наред , докато ми се обади и каза , че искат разрешително за оръжие . Сега съм изпратил разрешителното ми за КБО , с което не съм сигурен дали ще успея да си взема оптиката . Ако не успея да я взема с него , ще искам парите обратно(дано ги възстановят) и ще поръчам от тук .
 

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря ! Аз понеже съм припрян и търся начини , поръчах през приятел от тук
. И всичко беше наред , докато ми се обади и каза , че искат разрешително за оръжие . Сега съм изпратил разрешителното ми за КБО , с което не съм сигурен дали ще успея да си взема оптиката . Ако не успея да я взема с него , ще искам парите обратно(дано ги възстановят) и ще поръчам от тук .
Тези от arms24 искат разрешително за оръжие при покупка на оптика ли? o_O
 

TVladev

Потребител
Благодаря ! Аз понеже съм припрян и търся начини , поръчах през приятел от тук
. И всичко беше наред , докато ми се обади и каза , че искат разрешително за оръжие . Сега съм изпратил разрешителното ми за КБО , с което не съм сигурен дали ще успея да си взема оптиката . Ако не успея да я взема с него , ще искам парите обратно(дано ги възстановят) и ще поръчам от тук .
С документите за въздушната не става ли?
 

Krasikam4o

Потребител
Случиха се нещата . Подготвена е за изпращане вече. Спокоен съм и чакам с нетърпение.
 

Attachments

  • IMG-4d55f47d41e5793ae39ecc5e761ab822-V.jpg
    IMG-4d55f47d41e5793ae39ecc5e761ab822-V.jpg
    119.8 KB · Прегледи: 56

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Какво ще кажете за тази оптика или ми препоръчайте нещо по бюджетно. Ще се монтира на PCP, желателно е да има подсветка.
Или тази.
 
Последна промяна:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Втората си вземи !
Има страничен паралакс (АО), а другата няма изобщо АО, което е сериозен недостатък ... поне за мен !
Или погледни тези:



 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Нагоре