ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За тези пушки не са ли по удачни оптики с тази решетка
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/531_2102_679/products_id/40436
Гледам Сималукс я имат и в първа фокална а Аншутц си поръчват от Хоулк оптика със същият кръст...някой има ли инфо или опит!
Ето и тази в първа фокална
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Тези оптики стават за FWB 300s, Anschutz 380 и Diana 75 - зареждането им е изнесено напред.
Точно за тази пушка не са удачни заради зареждането.
Оптиката трябва да е малка, защото мястото, където може да се сложи монтажа, е изнесено назад.
На снимката (лявата стрелка) е посочена крайната възможна позиция за поставяне на монтаж. Наляво вече е механизма, който при зареждане се вдига нагоре за да се постави чашката в цевта.
Оптиката трябва и да е къса защото ако позицията на задната леща е изнесена назад, то за да може стрелецът да спази фокусното разстояние око-леща главата му ще бъде в най-задната част на набузника.
Тествал съм. Оптики mini SWAT отговарят на изискванията.
 

Str1KinG

Новодошъл
Здравейте искам да питам знаещите.
Миналата седмица си изтървах пушката и падна на оптиката (Конус)
Удари се окуляра и се изкриви (други щети няма) наложи се да го натисна за да се изправи и да се движи нормално (да зумира). Чива се леко драскащ звук като зумираш до край ама не е болка за умиране.
Въпросът ми е....
Този удар влияе ли на по нататъшното използване на оптиката (няма други щети)? Все пак околяра не би трябвало да е фактор за точността и функционалността и.
За всеки случай обаче да попитам.
Удара беше сериозен защото падна от 1м. а пушката беше много тежък Херкулес на Хатсан... Мисля, че и други оптики биха пострадали при подобна ситуация (или се лъжа).
Благодаря предварително на тези които решат да изразят компетентно мнение.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравей! Може и да няма щети, но докато не тестваш няма как да разбереш. Сложи мишена на 20м. и провери попаденият при различен зуум, то ще си покаже дали има разместване и при кръста. По-важно е да тестваш дали си връща кръста на същото место при въртене на тумблерите. Ако мести прострелката при малко и голямо увеличение, или при въртене и връщане на тумблерите, няма какво да се ядосваш с нея, сменяй я.
 

Str1KinG

Новодошъл
Ще го пробвам при първа възможност. Чудя се дали е нормално така да се изкриви? Да падне от един метър. Да Херкулеса е тежък ама все пак сравнително не много евтина оптика така да се изкриви от един удар малко ме стряска. Да наистина лош късмет точно там да се удари и точно под такъв ъгъл, че да позволи да се изкриви цялата част / тъмблер (не знаех, че се казва така благодаря за безплатния урок). Може би и при по скъпите ще се изкриви при такъв удар ама все пак Конуса не е пък и от най евтините и е от Про серията. Не съм очаквал, че толкова лесно от един удар може да се повреди така... Само да кажа, че съм нов във PCP до преди това не съм имал такива пушки... С други съм се занимавал.
От 15 години играя Еърсофт и съм имал от най доброто в хобито като винаги съм ползвал мерни прибори за истински оръжия ама не съм чупил или кривил оптика, за това се изненадах много. Имам и на Vortex, Leapers, Vector, Sightmark ама наистина се стреснах колко лесно се повреди този Конус.
Изглежда, че като го изправи всичко ди е ОК ама ще го тествам при първа възможност по обстойно.
Благодаря за компетентния съвет.
Някой не ремонтира ли повредени. Какво става с тях като се случи нещо? Хвърлят ли се или се рециклират за да се ползват отново?
..
 

redsox

Редовен Потребител
Колеги съвет ако може. Смятате ли, че оптика от тази серия на Дискавъри (снимката) ще изтрае на 16дж ХВ97, без дампа моноблок? Или всичко което трябва да знам се съдържа в описанието “cheap” ? Гледам за нещо с по-голямо увеличение, но не ми се дават пари за липърс или хоук, а Дискавъри не съм ползвал досега. Благодаря предварително
 

Attachments

  • 0EB42F98-29BE-4752-9394-4A8EB79C6964.jpg
    0EB42F98-29BE-4752-9394-4A8EB79C6964.jpg
    175.1 KB · Прегледи: 42

emci74

Редовен Потребител

Елемент оптикс скоро пускат балисичен калкулатор.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Честно да ти кажа очаквах го! Matt Duber беше споменал нещо преди известно време, явно просто тийзър.Да се надяваме, че ще е читаво като продуктите им.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Някакви наблюдения да имате за SPINA Optics 6-24x50 FFP ?
На хартия изглежда много добре. Паралакса е отстрани с голямо колело,вертикала/хоризонтала могат да се настроят и да се "нулират".
С намалението е 220лв. Ясно,че е китайска и едвали ще е като маркова от 600-1000лв,но от 2 години ползвам Bushnel 6-24x50 за 90лв и нямам абсолютно никакви проблеми с нея. С хасан булбос целех капачка от боза на 120м без проблем с нея :D
Но искам да мога да настройвам вертикалата без да махам капачета.На Bushnell-a,трябва да се махат,а и паралакса му е отпред и се върти заедно с предпазния капак. Тази е къде по модерна от сегашната ми хаха :D





Screenshot (418).png
Screenshot (419).pngScreenshot (420).png
 

Васил Василев

Потребител
Дай малко повече пари и купи тая оптика.


Няма смисъл да си играем на проба-грешка. Все пак ти си знаеш. Успех в избора !
 

harorolbaro

Потребител
Здравейте колеги, дали тази оптика:
ще издържи на тава пушле:
https://www.krale.shop/eu/weihrauch-hw80-slk/
Предварително благодаря!
 

redsox

Редовен Потребител
На 16дж 97К 4.5мм hawke Vantage 41240AO изтрая 2К изстрела. За ситуацията съм писал в темата за AirArms преди седмица някъде понеже търсех мнение какво ползват колегите за техните ПП.
В момента съм сложил пак vantage но 3940АО без проблем засега, но и не е видяла много гърч.
 

niki 67

Потребител
Моля мнение за тази оптика, или по точно знаещите английски да разяснят, какво е HDLR и с какво е по добра от втората.
Оптика Element Optics HELIX 6-24×50 APR-1C SFP MRAD - Arms-Bg Оръжеен Магазин
 

niki 67

Потребител
Моля мнение за тази оптика, или по точно знаещите английски да разяснят, какво е HDLR и с какво е по добра от втората.
Оптика Element Optics HELIX 6-24×50 APR-1C SFP MRAD - Arms-Bg Оръжеен Магазин
Офф, моля за извинение, обърках нещо и се получиха два поредни поста. Моля модератор да изтрие втория.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Казват, че стъклата и лещите са "на брой" като при Титана , но едва ли са същото качество, тая се различава от helix 6-24x50 , че има подсветка и уж се вижда кристално , HDLR ( high definition long range ) , но максималното и увеличение е 16. Като знам моя Хеликс колко кристално се вижда на 16 увеличение, не знам колко по добре може да се вижда за 1000 лв оптика. Така, че най-вероятно е маркетингов трик за 50EUR отгоре. За тези пари 100% бих си взел оптиката на елемент с по-голямо увеличение
 

niki 67

Потребител
Казват, че стъклата и лещите са "на брой" като при Титана , но едва ли са същото качество, тая се различава от helix 6-24x50 , че има подсветка и уж се вижда кристално , HDLR ( high definition long range ) , но максималното и увеличение е 16. Като знам моя Хеликс колко кристално се вижда на 16 увеличение, не знам колко по добре може да се вижда за 1000 лв оптика. Така, че най-вероятно е маркетингов трик за 50EUR отгоре. За тези пари 100% бих си взел оптиката на елемент с по-голямо увеличение
Благодаря, колега. В случая хеликса 6-24х50 е по евтина с близо 200 €.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Къде точно? Или ти гледаш 2ра фокална? я дай линк къде е с 200 евро по евтина да си купя още една за втората пушка :D. Да не би да гледаш без митото?
 
Нагоре