ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Oт евтините "китайчета", почти всичко е "ташак" работа. Дори и повечето модели на Дискавъри не струват, да не говорим че има и техни копия, още по-зле.
Вектора е по като за нас, Марксмана става, ако го има още тук там и Тауруса 5-30. Поне си струват парите. Ще дадеш малко отгоре, но няма да съжаляваш. Имал съм и техен "брандиран" Шмид ( предполагам опит да покажат какво могат за да си докарат ишлеме)- наистина с немските Шотт стъкла доста добре гледаше, може и още да стои на първия ми Вулкан някъде.
Виж този Schmidt Bender HD 5-22x50 FFP First Focal Plane в алито или някъде другаде - за предпочитане при търговец със склад в Европа. Може и да са го докарали що годе да гледа и ти е почти в бюджета.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Той че е менте, всеки знае, но по параметрите ми прилича на "прилично копие".
Нали искаш да инвестираш в по-добра оптика. Таурус 5-30 или Tourex 6-24
за стотина € повече си е добра инвестиция.
Във втора фокална Сентинел с толкова голямо увеличение, пък да стреляш на 50-60 м само???
Няма да можеш да я използваш на различните увеличения без пищови или стрелок примерно. Малко да мръднеш зуума(увеличението)и ти се променя точката на попадението.
Но избора си е твой. Квот си вземеш, с такова ша пуцаш.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Той че е менте, всеки знае, но по параметрите ми прилича на "прилично копие".
Нали искаш да инвестираш в по-добра оптика. Таурус 5-30 или Tourex 6-24
за стотина € повече си е добра инвестиция.
Във втора фокална Сентинел с толкова голямо увеличение, пък да стреляш на 50-60 м само???
Няма да можеш да я използваш на различните увеличения без пищови или стрелок примерно. Малко да мръднеш зуума(увеличението)и ти се променя точката на попадението.
Но избора си е твой. Квот си вземеш, с такова ша пуцаш.
Абсолютно си прав, добър довод за стрелока, поръчал съм си и далекомер и за първа фокална ще е доста по-лесно, ако правилно разсъждавам. А откъм голямото увеличение и стрелба на 60-70 м , просто заглеждам AGT или FX в близкото бъдеще и не искам да търся отново оптика. Ясно е че за 500-700 лв няма да мога да взема що годе качествена оптика с повече от 20-24 увеличение. Значи стесних кръга към Vectoroptics и копието на Schmidt , намерих Taurus-a за около 650-700 лв. Реално за тоя бюджет дори не мога да намеря други оптики освен тези...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам хубаво си се ориентирал за марка пушка,ама е хубаво и за оптика да се ориентираш към нещо марково дето се купува един път и сменяш пушките само,забрави за тия ментета от алиекспрес.
Има едно правило...колкото ти струва пушката,толкова и оптиката или поне на половина,да си доволен,другото е компромис за който във времето ще съжаляваш.
Виж оптиките Елемент имат модели във първа,който ги хвалят много последната година,макар че аз в първа не бих си купил,ама то е до препочитание.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Като си стигнал до 700 лв, вдигни още мъничко и както колегата по-горе е споменал, грабвай един Елемент. https://www.krale.shop/eu/rifle-scope-element-optics-helix-6-24x50/
Оразмеряваш си тумблера и си стреляш на кликове. Направо приказка.
Моята е тоя вариант.
 

Attachments

  • IMG_20220919_57711.jpg
    IMG_20220919_57711.jpg
    42.7 KB · Прегледи: 87
  • Screenshot_2022-09-19-14-13-24-659_com.hsv.freeadblockerbrowser.png
    Screenshot_2022-09-19-14-13-24-659_com.hsv.freeadblockerbrowser.png
    105.6 KB · Прегледи: 86

Laferrari63

Редовен Потребител
Ох , от 400 минах на 500 после на 600 после на 800, ако продължаваме така….вярно, че най добре веднъж да се дадат парите, но предполагам ти знаеш най-добре , в шаранджийството не можеш да сметнеш колко пари си дал, та така и аз, щеше ми се да се събера в 500-600 лв, но май няма да е. Благодаря ви за отговорите, ще го преспя и ще реша!
Като си стигнал до 700 лв, вдигни още мъничко и както колегата по-горе е споменал, грабвай един Елемент. https://www.krale.shop/eu/rifle-scope-element-optics-helix-6-24x50/
Оразмеряваш си тумблера и си стреляш на кликове. Направо приказка.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз минах по трудния път. Първо взех една за 200 лв после друга за 500 лв след това друга за 700 лв и накрая взех Елемета. Та щом си решил да стреляш, за съжаление без хубава оптика НЕ става. Всъщност не само да стреляш, а да уцелваш това което искаш.
Хоука който взех за 700 лв на старо си беше много хубав, но Елемента е още по-добър.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Абсолютно, евтиното излиза скъпо, явно ако ще сменям пушката ще трябва да инвестирам сега, за да не ме боли главата после пак. Така че май наистина е най-удачния вариянт.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Абсолютно си прав, добър довод за стрелока, поръчал съм си и далекомер и за първа фокална ще е доста по-лесно, ако правилно разсъждавам. А откъм голямото увеличение и стрелба на 60-70 м , просто заглеждам AGT или FX в близкото бъдеще и не искам да търся отново оптика. Ясно е че за 500-700 лв няма да мога да взема що годе качествена оптика с повече от 20-24 увеличение. Значи стесних кръга към Vectoroptics и копието на Schmidt , намерих Taurus-a за около 650-700 лв. Реално за тоя бюджет дори не мога да намеря други оптики освен тези...
Този дневно-нощен оптически прицел ако си поръчаш, ще спестиш от към далекомер: https://convoy.bg/pard-nv008s-lrf
Има вграден балистичен калкулатор в прицела. Другото е, че освен през деня ще можеш да стреляш и вечер по тъмно ;) Някой ден ако решиш да станеш ловец , може да си сложиш на карабината.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Днес ходих да си пълня бутилката в armsbg и случайно се заприказвахме за оптики, понеже още се чудя какво да си купя и човека там ми каза, че ще правят внос на Element, Helix и Titan, понеже бях първия, който попита ми направи доста стабилно намаление на оптиката, ще поръчам Helix 6-24x50 FFP , казах му да изчака с поръчката , за да споделя и с вас, та ако някой иска да си вземе Елемент на брутална цена нека се свърже или с мен или с него, супер готин човек е! Цена няма да пиша във форума, но няма конкуренция!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Предполагам, че ще си поръчам FX-a ,но не можах да намеря и Хатсанските монтажи, @Коцкар може ли да пратиш линк откъде ги взе?

П.П Гледах един клип на Utah airguns и там ползват Nexus, като пича реално нави elevation тумблера докрай посока down и после върна само 5 MOA обратно , като обра разликата със самите монтажи. Интересно ми е така не се ли напрягат самите тумблери прекалено много? Все пак ще стоят така почти постоянно. Не е ли по-добре да се направи някъде в средния ход на тумблерите ?
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
На предната страница ги има де!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
На предната страница ги има де!
И то два пъти, извинявам се! :-[
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не изглежда да са алтернатива на горните. На горните ценното е, че можеш да дадеш наклон на оптиката.
 
Нагоре