ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако Фалкон пуснат сега и сива серия с новата скала B20 или ML16 скачам веднага.. Излязоха няколко модела вече с тeзи скали. Даже и в FFP, но Т50 още няма. Дано се усетят и да пуснат и такава....

http://www.falconoptics.com/5.5-25x50FFP.php
 

lynx

Редовен Потребител
То хубаво да пуснат Т50 с ПФР, но да не се окаже че е натежала до 2 кила окомплектована с колелетата.
И другото което не е желателно, с тоя зуум х50 o_O, като навиеш врътката до максимален зуум, да не стане кръста като 2 кръстосани цигари?
Аз не се сещам за друга оптика с такъв голям зуум и да е в първа фокална, може и да има, знам ли?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Как е на Фалкона колелото - върти ли се лесно?
При Сайтрона и при Никото малко тегаво върви.
Колеги казват че това било супер... не знам при условие че с Лийпърса си фокусирах с докосване, тук трябва да се хване с ръка и тогава... Дали причината е че не са разработени оптиките и има ли начин да стане по-лека за фокус?
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Как е на Фалкона колелото - върти ли се лесно?
При Сайтрона и при Никото малко тегаво върви.
Колеги казват че това било супер... не знам при условие че с Лийпърса си фокусирах с докосване, тук трябва да се хване с ръка и тогава... Дали причината е че не са разработени оптиките и има ли начин да стане по-лека за фокус?

Като идваш до Търново звънни един телефон, ще видиш как се върти колелото на Фалкона (по-леко от на Нико и Цитрон). Вземи си и Никото може някакъв бартер да направим с доплащане от мен:cheers:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Моето Нико се въртеше много мазно, не тежко и не хлабаво. На FreeMan определено се върти по трудно
 

lynx

Редовен Потребител
Моето Нико се въртеше много мазно, не тежко и не хлабаво. На FreeMan определено се върти по трудно
Аз ползувам 2 Нико-та от големите, които съм ги купувал чисто нови и знам, че не са преживявали инциденти.
Колелата се въртят една идея по-трудно, но доста мазно и нямат никакъв луфт, което е важно особено за ФТ-то.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И Никото и Сайтрона се въртят с еднаква трудност без никакви луфтове и са стегнати, което сравнено със стария ми Липърс 8-32х56 е доста по различно. Лийпърса имаше малък луфт но пък се въртеше с докосване...
Както и да е - ще се свиква...
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Сайтрона ми е купен от мен чисто нов, върти се мазно, без луфтове,не много трудно, не много лесно. Леуполда също, но е една идея по леко въртенето
 

FreeMan

Редовен Потребител
Знам го как се върти Сйатрона, и моя е чисто нов от САЩ. Е тегав е няма какво да говорим - не става да въртиш парлаксното колело без зор докато придържаш отдолу пушката а при тези увеличения ще обикаляш авсякъде докато фокусираш. Може но от поза седнал.
А можеха да го направят прескъпия Сайтрон малко по-ФТ. Явно е че хората са ги мислили не за ФТ а за ширпотреба.
 

Dominus

Редовен Потребител
Сега е момента да го разкараш и да си вземеш примерно фалконче. Върти се леко и е фт.
Аз лично предпочитам да е по-стегната и да не ми се разбутва паралакса от неволно докосване, но всеки си има предпочитания.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
За мен малко "по-тегавото" въртене е по-добре.
Измерването е по-точно.
На старата ми оптика паралакса се въртеше много леко и правех много грешки...
 

Dominus

Редовен Потребител
Освен това след измерване, ако мръднем малко паралаксната корекция на малко увеличение може и да не разберем и ако окото не е точно на осевата линия получаваме бонус от паралаксната грешка.
Лятото е доста по-леко въртенето от сега.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Може и аз да съм свикнал със лекия паралакс :rolleyes:
Фалкона който е на Крикета е малко по тегав от Лийпърса, но по-лек от Сайтрона и Никото.
Симонса по спомен беше като Фалкона.

Днес замервах с помощта на кантарче усилието на въртене на паралакса и при двете оптики е еднакъв.
Не е така със в зума - 20% е по-леко въртенето на Голямото Нико което за мен е в плюс за Никото.
При туретите разликата е огромна. На Сайтрона са много тегави и силно отчетливи. Това е поради 2 причини - стъпката на Сайтрона е с 1/4 което е минус, както и че туретите са без капачка което ги прави уязвими поради което е наложително да са по-тегави. При Никото стъпката е много по ситна 1/8 и много по-лека същевременно много отчетлива и категорична. За това ги има капачките 0-та е уязвима и без тях би било кофти за хора стрелящи по дотове.
 

kosio rusev

Новодошъл
здравейте имам следния проблем не мога да си намеря долу горе сносно манше за хатсан 125 смених две вече мерси предварително :(
 

sts1969

Редовен Потребител
здравейте имам следния проблем не мога да си намеря долу горе сносно манше за хатсан 125 смених две вече мерси предварително :(
Дали ти не бъркаш някъде с обслужването или снямата на маншетите, какво точно им се поврежда на новопоставените? Опиши по-подробно как процедираш при подмяната им и каква смазка ползваш.
 

kosio rusev

Новодошъл
струва ми се че нещо от магазина са обаркали маншето за даден модел последните две бяха едни и сащи по размер но не савпадаха размерите с оригиналното утидох до магазина но ми казаха че за този модел са тези новозакупиното ми манше се наложи да го сложа на преса защото на рака беше невазможно след като го монтирах на буталото ми направи впечатления че доста трудно влезе в цилиндара като се има на впредвид че цилиндара и бутало са пулирани идеално
 

kosio rusev

Новодошъл
буталото го смазвам с балистол но само буталото но самите маншета ми прави впечатление че са тварди като текстолит или от пластмаса пак оригиналното си личи че е силиконово макар да е изпечено от дизела
 
Последна промяна:
Нагоре