ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Напълни една кофа с вода и изстреляй 2-3 чашки във водата.
Изсипи водата, изкарай чашките и внимателно ги огледай на силна светлина дали нямат някакви деформации.
Може някъде леко да закачат чашките, което е напълно достатъчно да разваля групата.
2-3см. група на 25 метра е доста зле.
 

sts1969

Редовен Потребител
Разглоби модератора, с лупа огледай ръбовете на отворите дали има протрити следи от олово, също признак е ако има в камерите малки оловни люспи. Нямаш съосие, чашката когато напуска модератора е повече приближена до едната от стените на дупката. Мойте отвори са 7мм. и камерите ми са разделени с 10мм. текстолитови шайби като във всяка шайба има набита 30мм.метална тръбичка която още повече забавява излизането на въздуха след чашката. Това може да се дължи и на несъосно навиване на модератора към цевта.
 

apapazov

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите. Ще пробвам и двата начина. Явно закача съвсем леко някъде и от там бърка групата
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Понеже незнаино колко време няма да съм в страната,искам да попитам,до колко време се изтрива профила ако не се логва.Нямам представа дали ще имам интернет.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Напълни една кофа с вода и изстреляй 2-3 чашки във водата.
Изсипи водата, изкарай чашките и внимателно ги огледай на силна светлина дали нямат някакви деформации.
Пробвах да "хвана" една 9-ка, и освен че се понапръсках с вода, кофата(последната здрава, поцинкована, която намерих по двора) вече вода не държиии. И с 5,5 пробвах и пак я дупчи.
Водата ли ни е мека, що ли???
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
И аз разплисках доста вода, но понеже дъното на кофата беше на твърдо не се проби.
Все пак теста проработи. Като извадих чашката ,макар и сплеската си личеше къде една част от полата е изядена. Явно опира в саундмодератора леко и затова ми сее
 

lynx

Редовен Потребител
Плитки са ви кофите....или са ви прекалено мощни пушките! :D:D


Пробвах да "хвана" една 9-ка, и освен че се понапръсках с вода, кофата(последната здрава, поцинкована, която намерих по двора) вече вода не държиии. И с 5,5 пробвах и пак я дупчи.
Водата ли ни е мека, що ли???

Петко, за твоята 9-ка май ще може да се улови чашка само в басейна за скокове във вода :lol:

 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Плитки са ви кофите....или са ви прекалено мощни пушките! :D:D


Петко, за твоята 9-ка май ще може да се улови чашка само в басейна за скокове във вода :lol:

Ето едно прясно клипче с балистични тестове на Kalibrgun 9mm

 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мдаааа, 40 санта пластилин не го хващат, аз в толкоз вода искам....
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мдаааа, 40 санта пластилин не го хващат, аз в толкоз вода искам....
Ако имаш познат грънчар си набави глина или подобен евтин мат'рял. Но деформация ще има. Ако искаш може нагоре, но с нивел и в безветрие...
 

lynx

Редовен Потребител
Мдаааа, 40 санта пластилин не го хващат, аз в толкоз вода искам....

Явно ще трябва да ловиш чашките във ваната със стрелба под 30 градусов наклон ;):)
Нали "разбивачите на митове" показваха че и с 50-ти кал. за няколко фута цялата отдадена енергия заминава, доказано! :D

П.П. Намерих и клипчето:
 

staif

Редовен Потребител
особено на 0.46 ,клипа е най автентичен ;)

п.п. болта на затвора така ли трябва да стои в готовност за стрелба или не е спуснат?
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Цената е плашещо ниска за оптика с претенции, че ще върши работа и за ФТ.
Дано това не е поредния Зос-оиден чеп, замаскиран под ново име и облечен в приятни реклами.
Някакси не искам да повярвам, че за тия пари купувача ще получи читава вътрешна стъклария, външноста не е от особено значение.
 

kodi

Потребител
Търся съвет относно монтажи за оптика моноблок или двойка монтажи,всичко да е регулируемо по възможност с настройки във височина и настрани.
Ако някой е ползвал или има ,магазини,модели, откъде ще е добре да си купя.
 

lynx

Редовен Потребител
На пазара няма голям избор от регулируеми монтажи.
Приготви си над 100 лева.
Аз ползувам на една от пушките регулируеми на СпортсМач и ме изръсиха над 160 лева, не вярвам да са поевтиняли много.
 

lynx

Редовен Потребител
Автоматизация :D
(Трябваше бутона да е пред спусъка, по-удобно ще е!)
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Докато не погледнеш през оптиката, не може да се каже нищо. То е ясно, че за да е тази цената, има китайско ишлеме. Когато се правят по поръчка, се очаква обаче и по-строг контрол на качеството от възложителя, а и може да си избира каква стъклария да се вложи в продукта. Ако имаха FFP бих ги пробвал.
 
Нагоре