ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

methaa

Редовен Потребител
Това се казваше "Единна щатна таблица" и важеше по времето, когато не се се тъсеше работа, а се търсеше работа за определени хора :)

Ако търсиш минималните осигурителни прагове, е друга бира... и най-често, няма нищо общо със заплащането
Да, това ми трябваше[emoji2]

Днес дали работи Хубата? Че не си вдигат телефоните.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Каква височина на монтажите трябва да търся,при лястовича опашка,а не уивър шина, за тази оптика.
Nikko Stirling Diamond 10-50x60
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Оптиката е от най-големите, с предна леща 60мм.
Следователно търсиш високи монтажи.
Ако вземеш среден размер има шанс да не стане и да повториш покупката.
Зависи и от това дали барабана на пушката ти стърчи много над нивото на лястовичата опашка.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
То е ясно че трябва да са високи и за това питам,колко точно за да знам какво да купувам.
Барабана е страничен и по никакъв начин не пречи.Мисля че височина от 29мм. ще станат но не съм сигурен.
 

sts1969

Редовен Потребител
В описанието на повечето монтажи пише за колко голям обектив на оптиката максимум стават, продавача ако е в час също може да даде пояснения. Ето ти пример за евтин висок моноблок и за висок монтаж с диаметър на тубуса 30мм. какъвто предполагам че е на оптиката ти:
http://www.bulit2000.com/монтаж-за-оптика-висок-цял-ComArticle27918bg

http://www.bulit2000.com/монтаж-за-оптика-висок
 

lynx

Редовен Потребител
Показаният моноблок със сигурност няма да стане на голямото Нико.
А и да купиш монтажи от 8 лева за оптика която струва 1500 лева е малко несериозно.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Каква височина на монтажите трябва да търся,при лястовича опашка,а не уивър шина, за тази оптика.
Nikko Daimond Sportsman MK3 10-50x60

Аз ползвам LEAPERS MOD.RGPM-30H4

http://www.leapers.com/prod_detail....0mm_Ring&itemno=RGPM-30H4&status=&mtrack=12m2

Но,
Зависи и от това дали барабана на пушката ти стърчи много над нивото на лястовичата опашка.
 

petkof

Редовен Потребител
Ако монтажите за осем лева са като тези показани на снимката,стават също толкова колкото и тези на Липърс изглеждащи абсолютно еднакво.Липърските струват 28-33 лв. за високия модел.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Никъде не съм казал че трябва да со от 8 лв.Интерсуваме точната височина.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако не се лъжа към момента има 2 такива оптики в нашата група и въобще не са лоши, зависи за какво ще се ползува.
Зяпал съм през такава и впечатленията ми са следните:
Като плюсове ще посоча добрия образ, хубава скала, изпипана на външен вид и е с приемливо тегло.
Като минуси - по-скъпичка от колкото трябва :D , продава се само във външни сайтове и ако се поръча ще трябва да се чака, докато пристигне у нас.
Не се предлага из нашите магазини, поне аз не съм я виждал никъде.
Ако се намери евтино втора ръка и да е добре запазена, ще е отлична покупка.
Някои хора я ползуват успешно дори и за ФТ, което е показателно че е качествена.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Точно с Вайпър модела нямам опит, но имах МТЦ Генезис 5-20x50((маде ин Южна Корея), много ясен образ, всички МТЦ са спринг рейтед. Много голям плюс е отличните ретикъли.. и двата AMD и SCB -лично на мен ми харесват повече от тези на Хоук. Иначе фирмата и марката MTC e английска и до скоро беше собственост на двама англичани. Можеше директно да си пишеш с тях. От тази година фирмата и марката се купиха от Диана груп -Breda and Marocchi..
Ето инфо
http://www.mtcoptics.co.uk/mtcAbout.htm
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм запознат с по-малките модели, но като се огледа големия Вайпър веднага придобиваш представа че изработката не е китайска.
Доколкото знам големия модел е с японска стъклария.
Е, все пак не трябва да се очакват чудеса за тази цена но модела е хубав и с добро име.
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, някой от вас има ли впечатления от телефон Lenovo a680? Цената му е подозрително ниска за такива параметри.
 

methaa

Редовен Потребител
Забравих да допълня - телефона ще се ползва само за сърфиране в нета и разговори. За снимки имам фотоапарат.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Резолюция 480 x 854 pixels на 5.0 inches. Ще ти е гадно. Върви го разгледай в Мтел.
 
Нагоре