ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. The PuNiShEr

The PuNiShEr Потребител

Публикации:
    55
    Амиии мисля че ще намалят нужните корекции, то се подразбира. Но тогава при нула 150 как ще стрелям на 50 метра, 80 метра примерно ??

2. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Е, няма пълно щастие. Реши коя дистанция ти е приоритетна, и си простреляй пушката на нея. За жалост при въздушното оръжие скоростите са ниски, и дистанциите близки. Ако искаш да стреляш с близки корекции на 50 и на 200м. се насочи към огнестрелното, или измисли как да вдигнеш скоростта си на 600-700м/с. Руснаците ползват комбинация с Хелий например, но там цените са "други"... ;)

3. markup

markup Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Пловдив
    Здравейте :)
    2-3 години стоя пушката под спалнята и от вчера ме е зачоплила (ще взема едно PCP), но преди това искам да сложа оптика на Norica Dragon 5.5.

Не намирам инфо какъв монтаж да купя, та може ли някой линк към онлайн магазин та да поръчам набързо :)

По спомен стрелях доста успешно на механични на около 30-35 крачки.

Благодаря и хубава седмица :)

П. П няма да откажа и линк към прилична оптика (евтина, че пак може да стрелям 5 пъти и да стои 3 години в шкафа)
    П.П.П за предпочитане с мил дот и по-голямо увеличение, ако е варио също съм ок, зная че ще се разбие лека полека :) ,но да изкара 300-400 пъти съм ок.

4. LogiBG

LogiBG Потребител

Публикации:
    72
    от:
    Sofia
    Бих те посъветвал за Гамо 4х32 или 6х40 като втората си идва с моноблок за много прилични пари.Алтернатина konuspro с по-близко приближение мисля че също е прилично здрава за пп.Магазини випа или pushka.eu или отвън.

markup харесва това.
  5. markup

markup Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Пловдив
    Намерих следните в pushka. Eu
    Не видях някоя от тях да има подсветка на мил дот скалата (или дори да има, но за евтин продукт предполагам е нормално).
    Предполагам която и от трите да избера няма да има разлика или бъркам?

https://pushka.eu/product/Оптика_ГАМО-4x32-WR

https://pushka.eu/product/Оптика_KONUSFIRE-4x32-комплект-с-монтажи-N7350

https://pushka.eu/product/Оптика_BSA-S4x32-WR

6. The PuNiShEr

The PuNiShEr Потребител

Публикации:
    55
    Прав си колега, няма пълно щастие. Затова предпочитам да си стрелям до 140-150 метра максимум, просто ще лавирам с размера на гонга и ще търся повече попадения в по-малка мишена ;):rambo:

7. LogiBG

LogiBG Потребител

Публикации:
    72
    от:
    Sofia
    Имам преки наблюдения върху тази :
    https://pushka.eu/product/Оптика_KonusPro-3--9x50-30--30-N7265
    на около 2000 изстрела и оптиката е здрава, моята гамо 6х40 също не е мръднала а вече е на много хиляди изстрела.За твойте цели незнам наистина заслужава ли си оптика, стреляй с някоя евтина и каквото излезе или остани на механични.

kaloyan_takev харесва това.
  8. kaloyan_takev

kaloyan_takev Редовен Потребител

Публикации:
    331
    от:
    Монтана
    Първата като цяло я няма в сайта.
    Останалите две не са с милдот, а са с кръст изтънен в средата.
    За BSA - https://lawgear.com.au/collections/...-fogproof-matte-rifle-scope-with-mounting-kit
    Konus - https://www.konus.com/us/Catalogue/Hunting-and-shooting/Riflescopes/Hunting/KONUSFIRE-4x32/
    Може би ще е хубаво да вземеш моноблок, все пак е за пружинна пушка. Някой от тези:
    https://pushka.eu/product/_Моноблок-ф25---11мм-дълж-10-см-с-просвет
    https://pushka.eu/product/_Моноблок-Ф25-захват-11-мм-дължина-12-см-с-просвет
    Гледам, че не залагаш големи суми и за това предлагам по-евтини монтажи. Прочетох, че не се знае колко ще се стреля. Ако решиш да взимаш и моноблок от Пушка.еу ги помоли да проверят кой от двата пасва на оптиката!
    Общо взето не видях кой знае каква разлика между двете. И двете оптики идват с монтажи, които ще паснат на твоята пушка, поне според снимките, които разгледах.
    БСА-то е освободена от паралакс на 50 ярда, което я прави добра за дистанции около 45 метра.
    За Конуса не намерих подобна информация. Гледам, че в Бг е доста по еФтин от другите държави и не знам дали е на далавера или нещо друго.

Общо взето съм съгласен с колегата, който писа преди мен:

LogiBG харесва това.
  9. markup

markup Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Пловдив
    Говорих с магазина и ми казаха - ти си прецени, виж какъв точно монтаж ти трябва, какъв моноблок за нея е правилен и ние ще ти го продадем :D

А аз си нямам представа хахахя :)

Съгласен съм, че е по-добре да стои на механични, но искам разнообразие без да платя висока цена предвид, че пак ще виси в калъфа Х месеци... Ако почна пак да стрелям често ще сменя с хубаво оръжие и оптика (тогава съм съгласен да платя 4-6к, но за сега не виждам смисъл).

Ще пробвам да призвъня и другите оръжейни магазини да видим какъв моноблок ше ми намерят за изброените от вас оптики.

Много благодаря за бързите и компетентни мнения :)

kaloyan_takev харесва това.
  10. markup

markup Новодошъл

Публикации:
    15
    от:
    Пловдив
    В крайна сметка купих това :)

В неделя ще я прострелвям и да видим как е. Осветлението изглежда добре, изработката също. Похвалиха ми я в магазина, а и бе лт споменатите от вас марки IMG_20210903_134140.jpg IMG_20210903_132650.jpg

kaloyan_takev and LogiBG like this.
  11. harati

harati Потребител

Публикации:
    23
    от:
    София
    Здравейте! Имам нужда от помощ при монтажа на оптиката ми към пушката. Пушката е HW90. Оптиката е Leapers с 30mm тръба. На снимките прилагам какво имам за монтажа, но очевидно май ми липсва преходник/база. Така ли е и какво ми липсва, за да направя монтажа? E701FCD5-58DD-436F-BE2B-D45F82A335AD.jpeg 8D2640BF-9E45-4801-BAF0-7EBD94CF0334.jpeg 582E96B0-2057-43F3-BA05-2A7BBE56D2DA.jpeg B98C32EA-6D97-43E0-9429-9C446C6C4DBA.jpeg

12. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,924
    от:
    Варна
    Монтирай двата адаптора DT2PW01 на лястовияата опашка и към тях моноблока. Гледай стопорния болт да попадне в една от 3-те дупки на шината на пушката.

LogiBG, batnan and harati like this.
  13. harati

harati Потребител

Публикации:
    23
    от:
    София
    Много благодаря! Стана!
    Грешката ми беше страха да затегна фиксиращи ти болтчета на моноблока, за да хванат и заклещят адапторите към основата.

Ludjev77 харесва това.
  14. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,840
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    обратно : първо адаптера се пъхва в моноблока ( затова е подпружинен адаптера ) , и после заедно се стягат към лястовичата опашка.
    Но аз не бих ползвал тази комбинация монтажи за ПП

Последна промяна: 10 Септември 2021
    luft9waffe, batnan, harati and 2 others like this.
  15. xpresident

Публикации:
    1,924
    от:
    Варна
    А стопорния болт дали ще може да го затегне така?
    То и аз не бих ползвал такава комбинация, но като я има...

16. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,840
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    40 лева беше правилния моноблок за ПП. Едва ли са проблем на фона на вайх 90 + 30 мм оптика. А тези ще продаде , или подари , или прибере.

harati and xpresident like this.
  17. xpresident

Публикации:
    1,924
    от:
    Варна
    Прав си.

18. harati

harati Потребител

Публикации:
    23
    от:
    София
    Кой точно е, щото аз си бях поръчал един от Армс, те се обадиха, че го нямало наличен и ще го свалят от сайта (още не е!) и казаха, че с този моноблок и тези адаптори ще стане.

19. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,840
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Това намерих IMG_20210911_203604864.jpg

harati харесва това.
  20. ivotomov1

ivotomov1 Редовен Потребител

Публикации:
    194