ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

dberov

Редовен Потребител
Бакелитните дръжки са залепени с някакво тъмно червено - почти кафяво лепило и е бетон, може да е същото. Доста търсих в google но лепила много. Варианта с гайките наистина ще стане добре но ще ги намажа с лепило само по външната резба, хубаво е реста да може да се разглобява. Благодаря колеги, остава да намеря това лепило че Коцето/savete който е правил рестовете не си вдига телефона.

Да не би да е това:
http://www.loctiteproducts.com/p/t_lkr_red/overview/Loctite-Threadlocker-Red-271.htm
 
Последна промяна:

rifle

Потребител
Имам лепило и не е проблем да ти пратя,но не знам да не стане с еконт по-скъпо отколкото в магазина
 

dberov

Редовен Потребител
Благодаря за жеста колега но обичам да си купувам и да имам под ръка всичко щото постоянно правя нещо.
Много им е широка гамата и не знам кое точно трябва да взема.

Мисля че е това от клипа, цвета е същия на дръжките.

 

rifle

Потребител
Това от клипа е като гел,а моето е в плоска бутилка и е течно.Пак ти казвам ако искаш ще ти го пратя,само еконт за твоя сметка,лепилото-подарък
 

lynx

Редовен Потребител
Цената наистина е супер, само това ама въобще не е супер:
"Parallax................................40 YDS to infinity" :confused: WTF!!!:wall:
 

methaa

Редовен Потребител
Да, тази подробност...трябва да се преглътне. Ако се стреля на 36+ метра то няма да има проблем. Не знам дали има друга подобна оптика на тази цена.
 

lynx

Редовен Потребител
В последните години нашенския бенч го приближиха на 25 метра.
Тая оптика най-вероятно вече няма да я видим по тукашни състезания.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
4,5 - 30х50 и 4,5-40х56 скала като една от тези - нооооо в първа фокална - мммммм, мечта! И става за всичко......20120913_132846_445618.jpg 20140318_085331_157068.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
За първа оптика едва ли ще върши работа, няма корекция на паралакса.
Малко да си изместиш погледа в страни от мерната линия и в мишената ще е леле-мале :eek:
 

go_panch

Потребител
Наистина ли толкова много ти харесва или просто е най скъпата оптика която намери :)
Между другото цените в сайта не са лоши имайки в предвид покачването на долара напоследък.
Хубаво е човек да си помечтае :) March Tactical 8-80x56TI

http://www.optics-trade.eu/shop/en/march-tactical-10-60x52t-2.html

 

dberov

Редовен Потребител
Точно този тип скала ми харесва най много защото стрелям по дотове и затова като бюджетен вариант избрах Hawke, има и други модели с подобни скали но не намерих друга с такива спецификации. Тоя March е 8-80 с предна леща 56мм и тежи 885 грама а моя Хоук е 6.5-20 с предна леща 42мм и тежи 825 грама :pardon:.
Ако имах големи доходи бих си я купил.
 

lynx

Редовен Потребител
Специално този големия модел 8-80 най-вероятно за всичко ще става, все хубави неща пишат за него, но цената му е доста неприятна.
 

Propar

Потребител
Любо, има доста форуми където хората са го обяснили подробно. С формули и всичко както му е реда. Не искам да се правя на всезнайко или да споря или каквото и да било. Просто се опитвам да помогна. Когато говорим за обикновени отоплителни електроуреди принципа на действие е подобен - превръщат директно електричеството в топлина. Както Евгени каза вълшебни уреди няма. От едно количество електричество ще получиш дадено количество топлина. Без особено значение какво точно се използва за реотан - жица, панел или друг вид реотан. Просто исках да те посъветвам да не харчиш прекалено много пари за конвектор. И не мисли че духалката не можеш да я пуснеш на 1 kW. Можеш, и термореле си има да ти изключва и включва на определена от теб температура. Ако си решил горивото да е ток, трябва да помислиш за климатик - и то инвертор поне за 1000 лв. Ако не - купи си ако искаш конвектор, но да не е скъпарски - просто няма смисъл. Успех ти желая и напролет ще направим изводи за казаното дотук /ако се сетим де/ :cheers:


Какви са Ви изводите , че и на мен ми предстои закупуване на такъв уред ?:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами след дълги противоречия и чудене излязоха други разходи и не си взех конвектор, но като цяло хората са доволни или поне тези с които съм говорил ;) Аз я карах с масления радиатор предната зима сметките варираха около 100- 130 лв но не се спираше целодневно и като се прибирах след работа беше топло, а не да чакам да сгрява те първа и поне 1 час да седим с якетата :D За тая година не съм мислил, дали да взимам ADAX, че пак имаме други планове къде да профукаме парите :D
 

methaa

Редовен Потребител
Ами просто всеки купува според джоба си. Разликата в принципа на работа между конвектора и духалката няма никакъва.
И двата използват вентилатор за да обдухват някакъв вид реотан. Цена за един киловат отоплителна енергия е една и съща.
Най-добре инвестирай няколко хиляди котел на въглища. От това по-евтино не са измислилили.

Най голямата глупост която някога съм виждал е енергоспестяващ конвектор :wall: но въпреки това рекламата продава.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
ADAX нямат вентилатор. От 17 години имам такъв 2 KW. струваше на света парите:oops:. По добра инвестиция в топло не съм правил. Единствен недостатък е, че не можеш да седнеш отгоре му като на акумулираща печка:D
 
Последна промяна:
Нагоре