ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. du6ata

du6ata Редовен Потребител

Публикации:
    250
    от:
    Благоевград
    Имам я ама е друго увеличение страшна е само фенера къде идва с нея е малко слаб трябва нов тунинг фенер

llcoolj харесва това.
  2. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
    Тази оптика стреля сама:)калкулатор.видеорекордер и каквото се сетиш...може би това е бъдещето на оптичните прицели...само цената е космическа и не би подхождала на всяка пушка.но ще чакам да я копират китайците или да и падне цената!!!
    Ако я вземете пишете дали си струва парите!!!

Lighthammer харесва това.
  3. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,826
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Значи китайците да копират китайска оптика - да прави се постоянно. Но Атн се води между евтин и среден клас. Та незнам колко по евтино ще е копието

4. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    112
  5. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Понеже един колега ме помоли да пусна някакви резултати след изпробването на тази оптика от неизвестна китайска марка, която си взех, пускам тук две простреляни от новобранец мишени с пушка с лек откат. Пушката е Хатсан Херкулес Були 7,62, разстоянието е 50 м, сачмите са ЖСБ 2,9 гр., а кривите резултати съм почти сигурен, че са по-скоро дело на задвъздушното устройство. Впечатления са кристален образ на ниските увеличения и леко замазан на по-големите.

Прикачени Файлове:

6. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    И две мишени от днес, и спирам. На първата са около 15-на изстрела пак с ЖСБ-тата, а на втората реших да пробвам един пълнител с Predator Polymag-ове (с отрязани връхчета, че иначе стърчат от барабана), които също ми харесаха как се представят, но, разбира се, тяхната идея е друга.
    Не съм пробвал друга оптика все още на тази пушка, но засега като извод мога да направя, че ми харесва, особено пък на такава цена. Така че ако търсите нещо бюджетно и прилично, мисля, че можете да си я включите сред вариантите.

Прикачени Файлове:

7. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    3,184
    Ако трябва да съдя за оптиката по показаните мишени, бих казал че е боклук, но взимайки в предвид че не зная възможностите на стрелеца а също и пушката с която е стреляно, че и с различни проектили, оставам без мнение за въпросната оптика.
    Може би проба върху доказано точна пушка ще покаже друго, пробвай ако имаш възможност.

Lighthammer and astra like this.
  8. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Ами ще видя какво мога да направя по въпроса, иначе по-горе описах, че стрелецът е новобранец и гърми с мощна пушка с лек откат. В интерес на истината шефът на стрелбището ми беше казал, че на 50 м оптиката ще прави по-голяма група, защото била за по-далечни дистанции. Така че май доста фактори се събират. Ще има още тестове в бъдеще, разбира се.

9. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    3,184
    Стрелял съм с FX BOSS 7,62 на колегата petkof след едно състезание на Китка, мисля че разстоянието беше 90 или 100 метра а групата бе не по голяма от монета 1лв. Та мощността и калибъра за тия 50 метра въобще не са извинителна причина.
    https://forum.airguns.bg/index.php?...-12-13-07-2014г-Варна.5930/page-3#post-180667

7842 харесва това.
  10. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    73
    от:
    Варна
    Но си стрелял ти, нали? :D Аз съм стрелец на един месец и около 200 чашки. Всъщност не знам дали искам да си прав или не относно съотношението оптика/стрелец. :D

luft9waffe and gary m like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена