ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

Сега погледнах в официалния сайт :eek:
Тия турците наистина са се оляли с теглото :eek: :D
Даже 12 литровата я дават по каталог 16,5 кила :eek:
7 литровата им алуминиева тежи 8,6 кг., на моята карбонова 7 литра си пише "тегло 3,9кг"
Ето скрийншот от сайта на Mes Aluminium:
 

Attachments

  • mes-butilki.jpg
    mes-butilki.jpg
    175.3 KB · Прегледи: 38

dberov

Редовен Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

Някой забелязал ли е при замерване с Комбро да отчита различни скорости на светло и на тъмно. Днес през деня правих замерване на две пушки, когато ги замерих вечерта Комброто показа разлика от 4 до 6 м/с в повече.
 

tzocho

Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

dberov написа:
Някой забелязал ли е при замерване с Комбро да отчита различни скорости на светло и на тъмно. Днес през деня правих замерване на две пушки, когато ги замерих вечерта Комброто показа разлика от 4 до 6 м/с в повече.

Забелязал съм го този факт и аз но не съм се ровил да търся причината ... както се казва: пълно щастие няма ...
 

lynx

Редовен Потребител
На светло и тъмно си мери еднакво добре.
Проблеми прави при директна слънчева светлина, аз затова му направих сенник от тръбичка.
"Оригиналните" сенници за Комбро са доста скъпи.
 

dberov

Редовен Потребител
Microsoft принуждава потребителите да обновят Skype насила. Ползващите стари версии на Skype са длъжни да преминат към новите издания на програмата.....

До сега съм работил само със стара версия на скайп и си пазя хронологията от последните 5 години. При слагане на най новата версия Skype извлича и кача хронологията на тяхния сървър, това въобще не ми се нрави затова потърсих и намерих решение.

Работеща версия 3.8 - http://rghost.net/57558564
Работеща версия 4.2 - http://rghost.net/57565291
 

sts1969

Редовен Потребител
Мислех че поначало хронологията се пази успоредно и на техен сървър още със създаването на Скайп (докато не я изтриеш) ? Случва ми се когато изтрия хронологията на един компютър...когато вляза от друг...и ми се появяват някой от изтритите неща. Ако съм на Андройт (Линукс) също ли ще ме принудят да си ъпдейтна версията на Скайп?
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Хронологията се пази и на компютъра от отсрещната страна. Когато се изтрие от единия комп се синхронизира автоматично, когато другия е на линия.
 

kodi

Потребител
Човек от Пловдив във форума продаваше
Crosman Nightstalker
с проблем,някой ако го познава може ли да ми даде кординатите му ?
Темата му в 'продажбите"се е изпарила след перестройката.И "приключени продажби" също липсва като подраздел,и няма надежда много да го открия освен ако някой го познава.
Благодаря предварително.
 

apapazov

Редовен Потребител
Поръчал съм една оптика на приятел в САЩ да ми я купи и да я прати в БГ
Моля за съвет с кой куриер да я прати/да е по евтино но и да е сигурно/
Да я пиша ли подарък на стойност 50 $ за да избегна мито ддс и тнт
Ще мине ли такъв вариянт или Ваньо Танов не дава :)
Просто търся съвет от човек минал по този път да ми каже как да процедирам
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Големите куриерски фирми обявяват всичко на митническите власти. Наскоро за аксесоари пратени с DHL за 45$ си ми взеха ДДС, мито има ако е над 100.
С UPS също са ми обмитявали. Независимо какво е обявено че съдържа пратката, има ли обявена стойност от митницата си търсят налозите. Единственото улеснение е, че ако е изпратено от физическо лице(приятел/ка) не се искат документи(фактури) за доказване на стойността на която е обявена.
Поне може да ги оторизираш куриерите да я обмитят от твое име, но първия път ще ти искат да им изпратиш нотариално заверено пълномощно.
Ако изпращача поиска застраховка на пратката, от куриерската фирма искат да се докаже стойността и преди да се изпрати с фактура, тогава нема мърдане пред нашите митнически власти.
 

lynx

Редовен Потребител
apapazov, ако още не сте я платили има разни варианти.
При по-скъпите оптики си заслужава да правиш разни гимнастики за намаляване на разходите, но ако е нещо за 100 долара, си плащай сборовете или я търси оптиката из европейските сайтове.
 

apapazov

Редовен Потребител
Оптиката струва 160$
Ще ми е прати физ.лице
Мисля да му кажа да махне всички етикети с цени и да ми е прати като подарък или като втора употреба за 40$ пък каквото стане
Интересно че от Китай съм си поръчвал много неща някои от тях на стойност на 200$ но никога не са ми ги спирали на митница , а от Америка почти винаги ги спират за обмитяване
 

dberov

Редовен Потребител
На мен ми изпратиха от щатите с USPS и пристигна в пощата без да плащам мито и ДДС, това за малки пакети и пратено от частно лице. Намерих една стара бележка и я снимах, тук са платени само транспортните разходи от подателя.

DSC03759.JPG
 

praetorian

Редовен Потребител
Някой може ли да ми прати линк, отде да си изтегля читава навигация за андроид, работеща без интернет?Благодаря предварително :)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ники аз ти бях казал че имам NAVIGON By Garmin.много добра навигация и на 90 процента съм сигурен че ще стане.Ще мина тая седмица да я индталираме.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Нагоре