ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
g1905 написа:
lynx написа:
Нагласи си окуляра в правилното положение и му намотай отгоре малко черно тиксо, да не се върти накъдето си иска.
И си я ползувай така колкото изкара оптиката, а следващата ще е по-убава.

Един приятел я гледа и каза, че това се водело диоптрична корекция и се гласи според зрението на стрелеца. Ако имаш очила ги махаш и си гласиш образа. Така ли е или човека, не е в час?
До колкото знам, от диоптричната корекция може да се компенсира до 0,5 диоптъра. Аз съм с повече...и не ми е достатъчна :-[
 

methaa

Редовен Потребител
Диоптричната корекция ще ти помогне да видиш "скалата" или "кръста". Фокуса на мишената се настройва с паралакса.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако наистина за различните дистанции, оптиката иска различна настройка на диоптъра, значи е боклук за в кофата.
Не съм чувал досега за подобна повреда :quiet:
 

rpg22

Новодошъл
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

VZ. 47
Здравейте колеги :cheers:
Наскоро се сдобих с тази бих казал антика. Много е запазено поне външно пушлето, много ме радва, че е копие на маузер. Още по-голям щеше да е кефа да изпадне VZ. 35 но и тази радва.
Въпроса ми е някой има ли такава и да попитам за пружина от какво може да стане или да се поръча от чехия? Май намерих някакви сайтове, но нещо чешкия не ми е сила, така че ако някой може да помогне ще съм му благодарен. Също така май тази пушка не е с стандартен маншон, а с някакво сегментче или поне аз това разбрах от гугъл. Като я разглобя изцяло ще разбера със сигурност.
Въпрос имам и към сачмите. Намират ли се като за нея някъде? Пишат я 4.46 че е калибъра. Мисля да пробвам с 2/0 какво ще стане...
Поздрави и мерси на отзовалите се на помощ
 

dberov

Редовен Потребител
Колега тази пушка е много трудна за разглобяване и обратното и събиране и ако не си много в час не се хващай сам.
Аз имам такава, маншона беше заминал а пружината бе строшена на 2 места. Дадох я на колега който е поддържал старите пушки на стрелбището и той ми я направи. Знам само че е сложил пружина на Гамо Хънтър която е рязал а маншона какво го е правил не знам. В момента пушката стреля като нова, ползвам съчми 4.5
Ако не си намерил инфо и схема на оръжието разгледай линковете.

http://www.vzduchovka.cz/dokumentace/list_of_documents.html

http://www.co2air.de/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=70594

http://www.muzzle.de/N7/Druckluft/VZ_47/vz_47.html

http://www.fronta.cz/dotaz/cs-vojenske-vzduchovky
 

rpg22

Новодошъл
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

Аз днес пробвах с 4.5 сачма и заседна, явно има драма с пружината или сегмента(не е маншон)
Намерих в чешкото аукро на добри цени, ще се пробвам да поръчам, пожелайте ми успех :pardon:
 

Plamenf26

Потребител

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Дайте някакви размери или чертежи (готови, ако имате) за рязане на паралаксни колела от алуминии. Знаете ли какъв алуминии трябва да търся - искам да ми направят хубаво паралаксно колело стил ала Джон Харис и Роуан Енджинеринг. Чертежите ще ги преправя за Биг нико и за Сайтрон (спрямо диаметъра за хващане на паралаксното колело). Гледам има услуги с водно рязане, с лазарно рязане (каква услуга точно ми трябва? )
 

Dominus

Редовен Потребител
Васко, това е работа за цпу фреза. Водното рязане е грубо, а лазерно мисля че няма да го бъде с тоя дурал. Не ти отговорих щото няма да мога да ти направя скоро. Ако не ти е спешно по-нататък мога да ти направя като моето.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Dominus написа:
Васко, това е работа за цпу фреза. Водното рязане е грубо, а лазерно мисля че няма да го бъде с тоя дурал. Не ти отговорих щото няма да мога да ти направя скоро. Ако не ти е спешно по-нататък мога да ти направя като моето.

Съгласен, то не, че ми е спешно, ама нали знаеш ..имам нова играчка (оптика) а не мога да я тествам как мери, да си я разчертая и да я пробвам :) Ама две-три седмици мога да почакам:)
 

cdman

Администратор
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

krisko написа:
бате аз евтаназирам помиярите с едно мп от тия автоматите ама много са чува :rambo: :quiet: и саседите напрао откачат :confused: :crazy:

По полечка с хвалбите - ако не си прочел правилата ти казвам директно че това е в разрез с тях. Тук нито обсъждаме нито показваме насилие над животни - каквито и да са те. Ти какво правиш си е твоя работа иначе.

До няколко дни ще разчистим темата.
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

Много скъпи ми се виждат
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

Алуминиеви бутилки с равно дъно не си купувайте!
Ако все пак си купиш, без ренгенова проба не пълни!
Много често още на водната проба здават багажа.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

За 200 барова бутилка е много скъпо. Че то за 420-450 се купува 300 барова 7 л. немска бутилка, от реномирана водолазна марка с гаранция от магазин за водолазни принадлежности.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

....и тежи, та знае ли се :quiet:
Алуминиевите и карбоновите /те пак са алуминиеви/ можеш да си ги подхвърляш като детска играчка.
 

andi

Редовен Потребител
Re: ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБ

И какво им е лекото на тези ? 12л - 13,45 кг , за 200 бара работно има стоманени по-леки .
Дал съм на приятел да ползва за метан 18 литра - точно 15 кг , при същото съотношение 12л излиза 10кг . И тази 18 л стоманена бутилка е почти 2,5 пъти по евтина от алуминиевите 12 литрови ! Какъв е смисъла тогава ?
 
Нагоре