ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Plamenf26 написа:
Торентът е златен, защото иначе никой няма да го свали. Много е голям и системата за коефициент на тракера не отчита трафика, докато го сваляш, отчита само когато ъплоудваш.
Доколкото разбрах, питаш кое прави един торент "златен"?
Колегата по-горе е обяснил, ама може и да не си го разбрал.
"Златният" торент не ти отчита свалянето - за да не ти пада коефициента. Това му е златното. Понеже това са файлове с огромни размери.... без или почти без компресия и, ако човек се старае да поддържа сносен коефициент на тракера, от който сваля избягва да сваля файлове от този род. Та затова е направено така, че да не се отчита даунлода , а само ъплода и да се стимулират повече потребители да свалят такива файлове и да ги сийдват продължително. А за ДТСа, ако нямаш система, която да го възпроизвежда....едва ли ще направиш значителна разлика меджду филм 30ГБ и същият събран в 7- 8 ГБ.
 

dberov

Редовен Потребител
Не съм много съгласен , че заради висококачествен звук ще стане златен торент и ще се увеличи с 12 - 14 GB само от един звук.....

На този въпрос отговора го е написал ivodoc.
Искам само да допълня че в Blu-ray има един основен стрийм който е видеото а останалите са многоканален звук, субтитри, меню и т. н. Ако искаш да се насладиш на МАХ и да изстискаш всичко от Blu-ray ти трябва ресийвър с DTS декодер, оптичен вход и изход, вход за субуфер и ако може да е двуканален + система от тонколони която да е минимум 5+1 -активен субуфер, център, два предни съраунда и два задни съраунда, има системи и 7+1 които включват още два странични съраунда. Ако Blu-ray се пусне не през компютър а през мулти медиен плеър с оптичен кабел ще останеш много приятно изненадан и никога няма да посегнеш към рипнато двуканално видео, ефектите са просто невероятно допълнение към основния звук а картината е огледало.
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Новата оптика на МК4-ката пристигна :bravo:
 

Attachments

  • 20140626_225337c.jpg
    20140626_225337c.jpg
    571.5 KB · Прегледи: 102
  • 20140626_225442c.jpg
    20140626_225442c.jpg
    517.3 KB · Прегледи: 106
  • 20140626_225542c.jpg
    20140626_225542c.jpg
    377.2 KB · Прегледи: 88
  • 20140627_103532c.jpg
    20140627_103532c.jpg
    469.7 KB · Прегледи: 110

lynx

Редовен Потребител
Препоръчайте някоя програмка за по-безпроблемно шмъркане на клипове от Тубата към компа?
Ползувах Ю-Гет и Директ Даунлоудър, но напоследък изникнаха проблеми с някакви промени по защитата на сайта.
С телефона дърпам с TubeMate и засега няма проблеми със защити, но е досадно през телефона и после прехвърляй на компа и т.н.
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, кръпката на Лисо май няма да я пробвам скоро, че като видях как бачка програмката на колегата methaa, направо съм очарован! :hi:
Голяма екстра е, че може да се теглят и цели плей-листи, за 3-4 минути издърпах 200 клипа, програмката направо лети и си има вграден конвертор за различните формати.
Благодарности и на двама ви! :cheers: :cheers: :cheers:
 

Plamenf26

Потребител
lynx написа:
Препоръчайте някоя програмка за по-безпроблемно шмъркане на клипове от Тубата към компа?
Ползувах Ю-Гет и Директ Даунлоудър, но напоследък изникнаха проблеми с някакви промени по защитата на сайта.
С телефона дърпам с TubeMate и засега няма проблеми със защити, но е досадно през телефона и после прехвърляй на компа и т.н.

http://www.freemake.com/

Freemake Video Downloader - Без да съм специалист.
 

methaa

Редовен Потребител
В пощата ми кацна това писмо. Има промо код за -8% за покупка над 100$.
Цените са много привлекателни. Ако някой е интересува можем да комбинираме поръчката. Доставката е безплатна.
Валидено 72 часа.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    385.1 KB · Прегледи: 70

lynx

Редовен Потребител
Новият Шмит&Бендер FT-2 ще е оптика за сиромаси, 6000 наши пари (без доставката) :D
 

Attachments

  • SBII_4.jpg
    SBII_4.jpg
    31.2 KB · Прегледи: 96

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
:D
lynx написа:
Новият Шмит&Бендер FT-2 ще е оптика за сиромаси, 6000 наши пари (без доставката) :D

Затова сега цената на Шмит енд Бендер ФТ 12,5-50х56 (първата- онази дето се мести уж много от топлото) пада и хората започват да ги продават. Скоро (МИНАЛАТА СЕДМИЦА) една оборудвана с паралаксно, с тумблери, с куйк монтажи маркови, уйвър рейл, наочник, сенник се продаде в Ebay за 850 евра (визулано не виждах да има драскотина по нея, беше от тия сребристите)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Че Цитронадата не е ли по-добра от този Шмидт? Нов Cightron при португалеца в ибей излиза около 2500 с доставката до БГ. В щатите мисля че може да се намери доста по-тънко. Например тук:

http://www.opticsplanet.com/sightron-siii-ss-10-50x60mm-side-focus-riflescope.html

Стига да има кой да ти я докара... Иначе по днешния курс е около 1500 лв. Трябваше да емигрирам, мамка му... :wall:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
Че Цитронадата не е ли по-добра от този Шмидт? Нов Cightron при португалеца в ибей излиза около 2500 с доставката до БГ. В щатите мисля че може да се намери доста по-тънко. Например тук:

http://www.opticsplanet.com/sightron-siii-ss-10-50x60mm-side-focus-riflescope.html

Стига да има кой да ти я докара... Иначе по днешния курс е около 1500 лв. Трябваше да емигрирам, мамка му... :wall:

Цитрона е многоооо близък до Никото Оги, а Шмида по думите на хора гледали през него е многооооо далеч като образ от никото ==> и от цитрона гледа много по-добре.
 

rashko

Редовен Потребител
scandalo написа:
CaMyPau написа:
Че Цитронадата не е ли по-добра от този Шмидт? Нов Cightron при португалеца в ибей излиза около 2500 с доставката до БГ. В щатите мисля че може да се намери доста по-тънко. Например тук:

http://www.opticsplanet.com/sightron-siii-ss-10-50x60mm-side-focus-riflescope.html

Стига да има кой да ти я докара... Иначе по днешния курс е около 1500 лв. Трябваше да емигрирам, мамка му... :wall:

Цитрона е многоооо близък до Никото Оги, а Шмида по думите на хора гледали през него е многооооо далеч като образ от никото ==> и от цитрона гледа много по-добре.

Просто трябва да погледне през един Шмид и веднага ще спре да се налива с тази цитронада. :(
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Колкото е по прецизна оптиката толкова по-вече се влияе от температурните разлики. Зос-а няма такива проблеми. Винаги "гледа" като в мъгла ;)
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
И да си направя 2 колелета - за топло и за студено. Или хладилна чанта за оптиката... Знам че случайни цени няма но Шмида е прекалено скъп за това което предлага...

То даже не е нужно да са две колела, аз гледах в някакъв форум снимка на S&B FT , разчартано на едно колело просто три вида маркери с черен, зелен и червен цвят чертички, като всеки цвят отговаря на определен температурен интервал и човека си стряля и не ще и да чуе за биг никко.
 

methaa

Редовен Потребител
Следващото предложение... 400 и 500 мВт лазери за под 50 лева :goodbye:
Цената включва 4000mAh батерия.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    427.6 KB · Прегледи: 62

Dominus

Редовен Потребител
Динка, не знам за какво ще се ползва пушката, но съдейки по увеличението на оптиката едва ли ще е за лов.
Хищничарите дето стрелят с едно от най-големите увеличения за лов ползват оптики с 10Х макс. 14Х.
Оптиката вероятно ще издържи, но ако е за спорт е твърде пинтийско ;) да й сложите такава.
Не знам защо sts1969 сравнява било то и 308 с пружинка.
Пружинката е много по-мръсна. Все едно че бие оптиката с чук.
При всяко огнестрелно отката е доста "по-мазен" ако ме разбираш.
Ако си стрелял с големи калибри вероятно имаш представа за какво говоря.
 
Нагоре