ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Fire Horse

Потребител
Да покажа как с подръчни материали в домашна обстановка се определя оптичната и геометричната "0".
Смъква се едно чекмедже от кухнята, което трябва да е с подходяща дръжка. Стягат се монтажите на оптиката за дръжката на чекмеджето и се определя една цел на отсрещна сграда. След което почва едно въртене .............. ;)
 

Attachments

  • 1-20140406.jpg
    1-20140406.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 160
  • 2-20140406.jpg
    2-20140406.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 176

luft9waffe

Редовен Потребител
Малей,пич,като гледам докъде си олабил диоптричната корекция,направо ме гониш по кьоравост.
Е,аз съм още 1/4 назад.
Успя ли с начинанието и колко време отне?Да знам изобщо да се хващам ли.
 

Fire Horse

Потребител
За диоптричната корекция - това е само един оборот у лЕвУ. До крайната фаза, където свършва резбата, са четири и окуляра отива около 1.5см назад. Демек - има мегдан още да се кьоравее :D
Иначе изглежда като развита поне на 4 оборота (както при втора фокална), ама явно FFP са така.
Начинанието ми отне около 35-40 минути. Избраната цел - на 40 метра.
Но направих друго - докарах кликовете на тумблерите точно в центъра. Оттам почнах да въртя оптиката. В интерес на истината при това положение оптичната и геометричната "0" почти съвпадаха - при въртене кръста правеше полуокръжност с диаметър само около 5-6см. на 40м.
5 клика надолу и 5 у лЕво и кръста остана на център при въртенето.
И другата особеност - не кръста прави елипса, а образа. Кръста стои винаги на едно място, но при въртенето образа прави елипсата, ако оптичната и геометричната "0" не съвпадат. За целта - трябва да запомниш траекторията на елипсата, която описва избраната цел и тогава да коригираш.
Мисля, че успях да го обясня. ;)
 

perf

Новодошъл
Здравейте! Имам някакъв проблем с оптика Leapers Tactedge 4x40. Беше монтирана на Метеор Магнум 5.5. Явно нещо се е разхлопала понеже на механични имам добра група а с оптиката няма прострелване. Въпроса ми е има ли човек който извършва ремонт на въпросния модел. Или поне диагностика да мине :)?
 

Termina4

Потребител
perf написа:
Здравейте! Имам някакъв проблем с оптика Leapers Tactedge 4x40. Беше монтирана на Метеор Магнум 5.5. Явно нещо се е разхлопала понеже на механични имам добра група а с оптиката няма прострелване. Въпроса ми е има ли човек който извършва ремонт на въпросния модел. Или поне диагностика да мине :)?
Много е възможно проблема да е в монтажа-моноблок ли ползваш, имаш ли стопер
 

lynx

Редовен Потребител
Някой има ли представа тоя Байкал какъв модел се води, че нищо не видях да пише по него?
032932484.jpg

032932486.jpg
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Тези дни си монтирам чамово дюшеме в спалните.
Предстои повърхностната му обработка.
Засега съм решил да го обработя с масло с твърда вакса.
http://osmovarna.blogspot.com/2012/05/hartwachs-oil-original-polyx-oil.html
Може те ли да ми препоръчате друга марка?!
 

Loki

Потребител
shstanchev написа:
Тези дни си монтирам чамово дюшеме в спалните.
Предстои повърхностната му обработка.
Засега съм решил да го обработя с масло с твърда вакса.
http://osmovarna.blogspot.com/2012/05/hartwachs-oil-original-polyx-oil.html
Може те ли да ми препоръчате друга марка?!

Това е най-доброто, заслужава си парите (не знам за колко го дава тази варненска фирма, няма цена..) http://www.phivex.com/oils.html?page=shop.browse&category_id=2
Друг е въпроса, че чама е мека дървесина и не знам до колко е подходящо третирането с масло, за спалня става.. трябва и да е добре изсъхнала.
 

ssn

Потребител
Доколкото знам компресора е същия като на пушката МР 512, но е по-къс. Следователно и маншета би трябвало да е същия. Не съм сигурен, но в руските форуми наистина има тонове информация за него.
Колега, като провериш напиши кой магазин го продава, май някакъв пловдивски магазин внасяше всичко за байкал. Имам го същия и затова питам?
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото помня, магазина в Пловдив фалира преди време. Не функционира вече.
 

azzaro

Потребител
Моя Байкал 512 е с маншет от Гамо 440,магазин Бункера ,цената е 10-на лева.Размера пасва а и материала е много по-добър.
 

Plamenf26

Потребител
ТАНАС написа:
това е иж53м някои знаели откъде да си поръчам маншет за него

Вчера смених пружина и маншет на МР-512 с такива за Гамо ЦФХ /Хънтър 440 и разните подобни са с едни и същи пружини и маншети/. На ИЖ-53 и МР-512 по руските сайтове дават, че маншетите са еднакви, така че трябва да стане такъв от Гамо.

Аз лично купиш пружината за 20 лв и маншета за 7 лв.

Ако някой се интересува от къде ще му кажа на ЛС, за да не правим реклама в темата.
 

ТАНАС

Новодошъл
благодаря след няколко дни ще си поръчам и аз .надявамсе да пасне моят пистолет е с ракохватка за дясна ръка и надулника с мушката изглежда малко по различно.
 
Нагоре