ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    860
    от:
    Пловдив
    Без наклонената шина т.е. само с BKL 301 монтажите (хоризонтални спрямо цевта, без наклон), чашките от вълшебната (!!!) 13-та серия, летят точно както ги е пресметнал Чеъргъна. Ииии...много ми се прииска да мога да повторя съвпадението между сметки и реалност + шината с наклона. Затова и отворих сия тема :)

Последна промяна: 4 Май 2020
  2. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    860
    от:
    Пловдив
    Untitled.jpg
    Твърде уместно уточняване на понятията... Яко! :)
    Антоне, благодарности за добрата статия!

xpresident харесва това.
  3. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    501
    от:
    Пловдив
    Въпреки всичко каквото и да правиш накрая пак трябва проверка с реална стрелба и корекции ако се наложи

astra харесва това.
  4. kosmev

kosmev Редовен Потребител

Публикации:
    281
    от:
    Варна
    Всъщност, според мен практически безсмислено... :p
    Едва ли накланяш оптиката на повече от градус, освен ако не си решил да ставаш артилерист/минометчик.
    И цялата велика грешка е в разликата в разстоянието между обектива на оптиката и цевта и края на цевта и проекцията на обектива (грешното и вярното на картинката)
    Методът, описан в тоя блог, да намериш края на тая проекция(горната червена стрелкичка на сехмата), направо... "уби рибата".
    Гоним точност от десета от милиметър с дупка върху станиол от капачка за кисело мляко, нахлузена на обектива... o_Oo_Oo_O
    Всъщност, дори в коментарите му казват, че ползвайки елементарна тригонометрия може да постигне много по-голяма точност, вместо да се омотава с фолио срещу 5G лъчението...:D
    Та:
    Ако си сложиш релса с наклон от 1 градуса (което е около 2 МИЛ-а), разликата между височините при обектива и при проекцията на обектива и върха на цевта ще е sin(1)*разстоянието от обектива до края на цевта.
    При някой булпап, това може да е и отрицателна стойност. :D
    Ако разстоянието е 20см, разликата, се получава 3мм.
    Или казано по друг начин. Разликата е същата, както дали ще настроиш първата нула на пушката на 15метра или на 15 метра и 20 сантиметра.
    Сега, знам, че пушките ви са скалпел, ама чак пък толкова...:D

andro ruskov харесва това.
  5. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,698
    от:
    София
    Мисля, че не си схванал каква е ролята на станиола в случая.

astra and apapazov like this.
  6. kosmev

kosmev Редовен Потребител

Публикации:
    281
    от:
    Варна
    Е, прочетох разбира се: this will greatly improve the sharpness of the image at close distance and will allow you to see the cross on the paper at close distance, ама как яко изглежда скъпа оптика с фолио срещу 5G мрежите :D
    А и според посредствените ми познания по оптика, ако измести въпросната дупка в станиола на 1мм в страни от центъра, ще вижда кръстта идеално когато и окото му е в страни от остта на оптиката.
    Т.е. грешка в центрирането на тази дупка в станиола предизвиква паралаксна грешка, която и без това е значителна, предвид факта, че опитва да фокусира на по-малко от метър.
    И това да се опита да "хване" разлика от десетки от милиметъра, разчитайки на точно фокусиране на педя пред оптиката... На моите кръстта е размазан на такова разстояние.... Явно тия от хиляда+ лева цепят милиметъра...

astra and fatalen like this.
  7. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,698
    от:
    София
    По-притеснителното, както и по-горе написах, нищо не е споменал за оптичната нула, преди процедурата.

8. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,999
    llcoolj and rivan like this.
  9. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,597
    от:
    ВАРНА
  10. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    91
    от:
    Варна
  11. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,999
    Гледал съм през два модела на Вортекс и личното ми мнение е че, за този ценови диапазон е сред най добрите с най ясен и бистър образ. Анди мисля че също има Вортекс, понеже ми се обади да ме пита дали е по бистра от Сайтрон. И двамата сме на мнение че Вортекс гледа по добре.

12. bleu81

bleu81 наказан

Публикации:
    535
    от:
    София
    Някой виждал ли е на живо Valiant 6x40 ?
    Продават ги в Балистас и вероятно са правени в китай под чешки бранд.

Идей за друга бюджетна оптика с фиксирано увеличение 6х и обектив 32 до 44мм?

13. Proxynet

Proxynet Новодошъл

Публикации:
    9
    Здравейте
    Имам интерес за този модел оптика: Hawke Sidewinder 30 8-32x56 Mil Dot
    Ще я използвам за този модел пушка която на скоро закупих:pCP AIR RIFLE DAYSTATE HUNTSMAN REGAL XL HUMA REGULATED 22call
    Помогнете дали съм направил правелния избор приемам съвети
    Благодъря

14. Добрислав

Добрислав Потребител

Публикации:
    105
    от:
    Разград
    Колега от форума предлага точно този модел! Мисля,че е добър избор...

xpresident харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена