ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
С тоя Леуполд с фиксиран х45 за начинаещ, докато намери мишената в тъмната гора и ще свърши състезанието.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Добра комбинация си е направил човекът.
Във всеки случай много по-добра от варианта със ЗОС.
Въпреки, че повечето сме минали през ЗОС-а, въпросната оптика бих препоръчал само на човек, който ми е особено антипатичен.
При продължителна употреба вреди на здравето :exclaim:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
apapazov написа:
vas2308 написа:
Струва ли си за начинаещ.
Nikko Stirling Nighteater 10-50x60 AG IR
Мога да я взема за 440 лева с кутията и пълния комплект, капачетата и сенника.
Без грам опит съм и смятам да пробвам ФТ този сезон :)
И аз мислех да играя за същата в ибей обаче англичанина не ми заде цена на шипинга до БГ. Ти как игра без да си уточнил доставя ли до тук или на теб ти отговори :cheers:

Аз играя с доставка до Лондон, от там на ръка ми я носят в БГ. Иначе за това бюджетното ФТ Никко има доста мнения в тази тема.
http://www.network54.com/Forum/451309/thread/1229642026/Nikko+Stirling+Nighteater+10-50X60

Toчния модел на моята е NPT 105060 FT AGIR
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! каква оптика до 300лв. бихте ми препоръчали освен Лийпърс 6-24х40...долу-горе с тези показатели х16, х24, заслужава ли си парите ЗОС 10-40х50 tilt ? :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги,как не разбрахте,че пари за оптика не се пестят.(Много сме писали по този въпрос)
Тя си остава,а пушките се сменят.Добрата оптика вади най доброто от пушката,а лошата разваля стрелбата.
Не се заблуждавайте, че разни реплики били ясни и не знам какво си още,вършат добра работа.Вършат ама загубена работа ;) :cheers:
П.П Нямам намерение да отварям дискусия и да споря с когото и да е било!
 

Dominus

Редовен Потребител
Хубаво е поне веднъж човек да си напари кашлицата, че иначе няма да вярва. А и един ъпгрейд от реплика до истинска оптика е като проглеждане ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
pavloff написа:
njatanasow написа:
Колеги,как не разбрахте,че пари за оптика не се пестят.(Много сме писали по този въпрос)
Тя си остава,а пушките се сменят.Добрата оптика вади най доброто от пушката,а лошата разваля стрелбата.
Не се заблуждавайте, че разни реплики били ясни и не знам какво си още,вършат добра работа.Вършат ама загубена работа ;) :cheers:
П.П Нямам намерение да отварям дискусия и да споря с когото и да е било!

Подкрепям напълно
:cheers:

И аз го подкрепям напълно...но не ми достигат 2000 лева за хубава оптика :-[ да се откажа от хобито си щом не печеля колкото "български бизнесмен" ли?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Лично аз не съм "български бизнесмен".
Работя като счетоводител и съм наемен работник.
Избрах си Фалкона, отделих малко средства и си го купих.
Не е върха, но за ФТ става.
Всеки си занае хала.
Успех.
 

andi

Редовен Потребител
Събота прострелвахме Липърс 6-24х56 с новата им скала . Определено скалата е добра - по-тънка е и стига до 160метра при 2ра нула на 50 (старата стига до 140) .
Липърсите от Акушот серията винаги са били без конкуренция в този клас в съотношението цена-качество . 4-16х56 е дори по-евтина и по-универсална .
Имат само един недостатък (за мен де ) - втора фокална са :pardon: :pardon: :pardon:
 

njatanasow

Редовен Потребител
andi написа:
Събота прострелвахме Липърс 6-24х56 с новата им скала . Определено скалата е добра - по-тънка е и стига до 160метра при 2ра нула на 50 (старата стига до 140) .
Липърсите от Акушот серията винаги са били без конкуренция в този клас в съотношението цена-качество . 4-16х56 е дори по-евтина и по-универсална .
Имат само един недостатък (за мен де ) - втора фокална са :pardon: :pardon: :pardon:
Диане,ние говорим за оптики ;)
 

andi

Редовен Потребител
njatanasow написа:
andi написа:
Събота прострелвахме Липърс 6-24х56 с новата им скала . Определено скалата е добра - по-тънка е и стига до 160метра при 2ра нула на 50 (старата стига до 140) .
Липърсите от Акушот серията винаги са били без конкуренция в този клас в съотношението цена-качество . 4-16х56 е дори по-евтина и по-универсална .
Имат само един недостатък (за мен де ) - втора фокална са :pardon: :pardon: :pardon:
Диане,ние говорим за оптики ;)

1. Да , за оптики с които с ВО да стреляме по дотове до 150 м през деня , а вечер на лунната светлина до 60-70м . Да тежи под кило с монтажите , и с тях да струва под 500лв . Това са изискванията за оптика на поне половината от хората от форум за ВО .
Леополд компетишън 35х45 (както и 40х45 или45х45) са страхотни , истински оптики . Но отговарят ли на горните изисквания ?
Ако не , значи не ни вършат работа , тоест за нас не са оптики . :pardon:
 

njatanasow

Редовен Потребител
1. Да , за оптики с които с ВО да стреляме по дотове до 150 м през деня , а вечер на лунната светлина до 60-70м . Да тежи под кило с монтажите , и с тях да струва под 500лв . Това са изискванията за оптика на поне половината от хората от форум за ВО .
Леополд компетишън 35х45 (както и 40х45 или45х45) са страхотни , истински оптики . Но отговарят ли на горните изисквания ?
Ако не , значи не ни вършат работа , тоест за нас не са оптики . :pardon:

andi
Не съм казал ,че изброените оптики са най подходящи за бенч и ФТ стрелба,има много.Всеки сам да си избере!
Това за което ти ползваш оптики,не е за този форум,затова, че не казвай колко колеги харесват оптики като твоята.
Колкото за Липърса минах през нея и още е в нашата група (смениха се няколко собственика) Когато погледнат през по "добра" (разбирай и по скъпа) не им се стеля вече с Липърса.
Да ,цените са високи,никой не го оспорва,но както казваме кефа цена няма.Ние не си вадим хляба със стрелба.
Ако пушката ми е до 300 лева едва ли ще сложа оптика,ще стрелям на механични,но ако съм дал повече,ще дам три пъти повече за добра оптика!За това става дума,а не коя да бъде оптиката.Всеки чете и гледа,не е нужно да му казваме кое е най доброто за него! :yes:
 

vanko

Редовен Потребител
Колкото за Липърса минах през нея и още е в нашата група (смениха се няколко собственика) Когато погледнат през по "добра" (разбирай и по скъпа) не им се стеля вече с Липърса.

Това е така,уверих се като бях в Росен.Имам и Липърс и Барска и Бушнел,но като погледнах през големия "Хоук"...ами наистина не ми се поглеждаха и трите :) Затова,мислете преди да скачате в тигана ;) Абе същата работа е да стреляш с други пушки и да хванеш после Щаер-а ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Лийпърс от година имат ново производство с гравирани скали с повече дотове, по-качествени стъкла и подсветка.
Продават се в САЩ и нямат нищо общо с ментаците от е-бей и други онлайн източници.
Лийпърсите продавани в е-бей са толкова лийпърси колкото и Леуполдите Марк 4 за по 140 лева. ;)
http://www.guns.bg/%D0%9E%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_LEUPOLD_MARK4_4514x50_30mm-cat0-scat0-p17218.html
 

lynx

Редовен Потребител
andi написа:
Горе описвах впечатления от новите скали и лещи на Липърсите .
Как така сте ги имали , като тази която тествах е първата от новите модели внесена от официален търговец за БГ ??? ??? ???

Анди, кой е официалния търговец за БГ?
Наскоро търсихме оптика за колега и "официалния" не го намерих.
В сайта на Липърс в списъка с Международните им дистрибутори, България се води че няма представител.
Казакстан имат, а ни е НЕ! :wall:
 

Attachments

  • Leapers.jpg
    Leapers.jpg
    229.8 KB · Прегледи: 75

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип

ХолдОвъ

Потребител

FreeMan

Редовен Потребител
Dimitrov написа:

Да пази Господ!
Имало ли хора вътре?
Какво го е предизвикало?

Има и други случаи... http://e-vestnik.bg/8287
http://dnes.dir.bg/news.php?id=5788805
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=251487
и още много ТУК ... не очаквах да излезат толкова резултати
 
Нагоре