ОПТИКИ, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Оптики' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    Явно ти си с друга версия на приложението. При мен изглежда така.
    Screenshot_2020-01-08-10-55-04-397_com.borisov.strelok.png Screenshot_2020-01-08-10-55-48-238_com.borisov.strelok.png Screenshot_2020-01-08-10-55-15-520_com.borisov.strelok.png Screenshot_2020-01-08-10-54-32-697_com.borisov.strelok.png Screenshot_2020-01-08-10-54-44-504_com.borisov.strelok.png

2. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    437
    от:
    София
    Да с про версията. Някъде назад има линк за нея.

3. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    185
    от:
    Русе
    До колко знам Стрелок има общо 3 вариянта. Двата са платени (Стрелок + и Стрелок про) , единият е безплатен. Аз съм със версията Стрелок + и за моите нужди ми е достатъчен.

Sen, gary m and joro_ihr like this.
  4. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    Чашки ЖСБ кал 5.52/1.03гр.Скорост 250 м/с. Стрелях по 20 сантиметрови балони от дистанция 96м.Пушката простреляна на 10м.Скала на оптиката 9 мил дот. Оптика Липърс 4х32. Стрелях по балоните на втори дот, целейки се по средата им. Като вкарах данните в безплатния Стрелок се оказва, че е трябвало за да улучвам да стрелям на пети дот. Да, ама не. Та дали безплатния Стрелок е бъгав, дали е нещо друго...? Някой с платените версии би ли вкарал данните, да видим какво ще излезе? Пък и ако имате идеи защо така се получава казвайте.

Последна промяна: 8 Януари 2020
  5. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,274
    от:
    Казанлък - Пловдив
    А колко ти е височината на оптиката спрямо цевта и какъв балистичен коефициент зададе?

6. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
  7. soundmax

Публикации:
    3,274
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Аз използвам една друга програма Sharpshooter friend и с нея точно на 2 дот излиза да е на 100 метра ;)

8. soundmax

Публикации:
    3,274
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Виж да не си объркал дименсиите във височина на оптика да си го въвел 4.1 см а да иска да е в милиметри ;)

9. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    Заради куция ми Английски и непознаване на терминологията ми е трудна работата с тия калкулатори. Сега ще се опитам да се преборя с тоя.
    Дименсията в калкулатора е сантиметри.
    В Плей стора го няма Sharpshooter friend. От къде да го изтегля?

10. joro_ihr

Публикации:
    437
    от:
    София
    Най-вероятно проблема е от увеличението на оптиката от програмата. По дефолт е заложено в първа фокална на увеличение 10. Ако се коригират параметрите дава 97м. На 2 дот.

11. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    Ясно. А в безплатната версия възможност за такива корекции няма. Или поне аз не виждам.

12. soundmax

Публикации:
    3,274
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Не помня от къде съм я теглил но я нямам за телефона само на компютъра съм я инсталирал. За телефона пробвай има на Hawke chairgun един калкулатор по ми харесва вътре са и данните на чашките.

13. joro_ihr

Публикации:
    437
    от:
    София
    Пратих ти л.с.

14. joro_ihr

Публикации:
    437
    от:
    София
  15. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    Нещо не можах да се оправя с линка, но в интернет го намерих за безплатно теглене. Нещата си дойдоха на място.
    Ама горе долу. Пак нещо не съм донатамънил, че при мен на 91м идва на 2 дот.

16. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    674
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    В първа фокална няма значение на колко е зума.Скалата е гравирана на първата леща и с въртенето на зума скалата става по голяма.Имаш увеличение на картината и имаш увеличение на скалата.При втора фокална когато въртиш имаш увеличение на картината но скалата не мърда,затова се променят дотовете за една и съща дистанция на различни увеличения.Кръста не се променя.Втора фокална с увеличение на оптиката до 9 правилният зум по калкулатор е 9,а на оптики с увеличение 10 и повече по калкулатор е 10.Ако е различно то на оптиката е написано-примерно има Хоук на който пише х20.:cheers:

Последна промяна: 8 Януари 2020
    llcoolj харесва това.
  17. joro_ihr

Публикации:
    437
    от:
    София
    Не съм се изразил правилно. Има чавка на програмата за оптика в първа фокална, която е калибрирана на 10х, а оптиката е х4. Когато се разместят настройките както трябва всичко си идва на място.

18. Васко

Васко Потребител

Публикации:
    106
    Стрелок е много хубава програмка ако човек не убърка нещо при въвеждане на данните работи перфектно и вярно. Без значение въздушно или огнестрелно.

llcoolj, 7842, mobilen and 1 other person like this.
  19. barbaron

barbaron Редовен Потребител

Публикации:
    687
    от:
    Русе
    Има ли някой с преки впечатления от Discovery HI 8-32 X50 SFIR ?

Gadnqra харесва това.
  20. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    772
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    За тая цена просто перфектна, учуди ме бистротата на картивата, и тънката и приятна скала, но нямам снимки през нея.

joro_ihr, Gadnqra and barbaron like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена