ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
99% ще е възможно да го препаралаксираш.
Въпросът е , като си нагодиш близката дистанция каква ли ще е най-далечната?
Мен ако питаш, направо си купи оптика която започва от 10 ярда за да не ти се налага да препаралаксираш.
Другият вариянт е да си купиш фокус адаптор , но те въобще не са евтини.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
vas2308 написа:
Да знаете дали може да се препаралаксира Sightron SIII - дават му паралакс от 40 ярда до безкрайност , а искам да го ползвам от 10 ярда ?
Гледам на Bushell Elite 6500 4.5-30x50 също му дават минимум от 25 ярда паралакс до безкрайност (виждам , че има хора с такива, та как го паралаксират да стрелят на 10 метра примерно ?)

Бушнела на 10 метра си гледа перфектно, но не го ползувам за мерене на разстяния.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да объркал съм :) фут с ярд.
В такъв случай излиза че Busnell Elite 6500 4.5-30x50 е една доста много-функционална оптика. Плюс това е доста лека и компактна.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ауууууу!!!!!
Божо защо не предупреди да си сложа лигавника ;)
Не разбирам много испански...дали са работили върху температурния бъг.
 

lynx

Редовен Потребител
Поне така казва, .....че е оправено. То ще се разбере :pardon:
Вградили са и механичен нивелир с балонче, голямото колело е с магнит за да се маха при пренасяне на пушката, тялото е 34мм като на Марч 8-80.
Не помня на стария модел Шмидт колко мм. беше тубуса, вероятно е 30мм.
 

lynx

Редовен Потребител
Изнамерих малко данни за новия прототип на Шмид ФТ версия 2:

*Parallax from 9.86 yards to infinity (9m to infinity)
*12.5-50x zoom
*Temperature Stable ;)
*Ultra precise turrets
*Magnetic Clip on Wheel
*Length - 16.96"
*Main Tube - 34mm
*Objective diameter - 2.2"
*Field of view - 12.6ft - 3.3ft / 100 yards
*Exit Pupil - 0.18" - 0.05"
*Eye Reilef - 2.76"
*Twilight Factor - 26.45 - 52.91
*Transmission - 90%
*Focal Plane - 1st or 2nd :eek:
*Elevation - 0.1MRAD per click or 1/4MOA or 1/8MOA per click (double turn turret)
*Windage - same as elevation (single turn turret)
*Waterproof - 9.84 feet
*Reticles - 1st focal plane: FT Sport 1 with other reticles available on request
*Reticles - 2nd focal plane: FT Sport 2 or FT Sport 3 with other reticles available on request
*Sidewheel diameter - 5.12"

Никъде не намерих теглото :wall: но пишат, че била по-лека от стария модел.
Къде го вградиха/скриха този механичен нивелир ??? на клиповете не го видях, нито на снимките из нета :confused:
По снимките навсякъде е с този външния, който е прикрепен от ляво.
Вероятно не е вграден, а са искали да кажат че оптиката вече си върви стандартно с него и не се купува допълнително.
7lZ1RLW.jpg




sir John написа:
Ауууууу!!!!!
Божо защо не предупреди да си сложа лигавника ;)

Пацо, крайно време е да започнеш да отделяш от парите за закуските!
Прогнозната цена на първо четене ще е 3900USD ^-^
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Здравеѝте какво лепило ще ми препоръчате за лепене на метал с пластмаса,замислил съм скъсяване на шрауда.
 

sts1969

Редовен Потребител
sevdaka80 написа:
Здравеѝте какво лепило ще ми препоръчате за лепене на метал с пластмаса,замислил съм скъсяване на шрауда.
Двукомпонентен Бизонит...бавно съхне но е бетон.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз ползувам това, наистина след като изсъхне напълно няма разлепяне:
http://www.denicom.bg/lepila/moment-repair-epox.html
Не те съветвам да лепиш нищо по пушката, помисли вариант как да се изработи и да остане разглобяемо.
Винаги може да се наложи да се отваря за почистване или евентуално за нещо друго и ако е здраво залепено.....лоша работа :mad:
Някои от новите поколения лепила дори и с нагряване е мъка да ги разлепиш.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Няма да лепя в основата на шрауда където е резбата,а ще режа в предната част зад резбата за СМ. след това ще разпоря кожуха,за да избадя пластмасовия детаи на които се навива СМ. и ще го лепя в скъсения вече шрауд.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, взех от приятел едно Хроно на МИТАКА, батерията му беше умряла, купих нова и при поставянето ми дава пълен дисплей. Някой имал ли е подобен проблем.
 

Attachments

  • DSC07011.JPG
    DSC07011.JPG
    428.4 KB · Прегледи: 65

lynx

Редовен Потребител
Натисни бутончето за рисетване на данните да видим дали ще се оправи?
То е на платката , ще го видиш.
 

dberov

Редовен Потребител
Пробвах с натискане, после и със задържане на бутона но никаква промяна. Сега махнах батерията и ще пробвам утре.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Отговор на #2189 Това съм го гледал и още доста,но при мен цевта е по дълга,също искам да се опитам да постигна тишина пак с шрауда като поставя детаили от СМ.
 

azzaro

Потребител
Оригиналния шрауд си ги има частите вътре,проблема е че отворите на преградите са по-големи и за това не заглушава толкова добре.Сложи си същите детайли но с отвор около 6,3-6,5/сега са около 9 мм/ и резултата ще е на лице.
 
Нагоре