ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

MrBarry

Потребител
Здраво! Колеги, кажете как мога да изправя кръста, който се вижда в оптиката като погледнеш. Ако сложа оптиката права (успоредна) на пушката, кръста ми се изкривява на ляво, а за да го изправя трябва да завъртя оптиката, а ако го направя не мога да я регулирам, защото настройката опира в цилиндъра!
??? ???
 

dilom08

Редовен Потребител
Когато е калпава оптиката става това което е казал колегата. Имах едно гамо и беше само на 22 лр. взех го ново и след 40-50 изстрела и се завъртя кръста. Отваряш, изправяш и лепиш с секундно лепило, като гледаш да не уливаш много с лепилото. повече няма да се завърти.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте момчета днес си центрих оптиката на въздушната пушка но иска да се дигне кръста още малко нагоре, но въртока на оптиката за посока - нагоре е навъртян на макс и неможе повече. Има ли други начини да се постигне тази цел благодаря предварително!
 

st_beer

Редовен Потребител
Подложи малко картон от цигарена кутия на или друг материал на задната стойка между оптиката и стойката.
 

st_beer

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
С това заглавие направо разцепи мрака,колега.Може и да отрежеш парче от капак за буркан и да подложиш отпред между оптиката и стойката.
Не е отпред,а на задната стойка се подлага между оптиката и стойката ако трябва да вдига нагоре. Капачка от буркан ще му дойде малко като подложка и има вероятност да надере оптиката. Материала трябва да не е метален.
П.П може и капачка за буркан ако е от найлоновите. Предполагам колегата такава е имал предвид
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм ползувал подложки от капачка на дезодорант, ако се намери черна е перфектно.
Не си личи, че има подложки.
Дебелината на пластмасата е около 0,5 до 0,7мм.
В зависимост от това колко искаме да се повдигне, може да се сложат до няколко лентички.
 

boceto84

Потребител
Сега стоя,чета и си мисля,как става това ГОЛЯМО изместване на оптиката спрямо пушката.Всяка оптика си има достатъчно голям диапазон за корекция,който би трябвало да "обере" луфтовете.Не е ли по-добре да се отстрани проблема с несъосието от колкото да се слагат подложки?
 

lynx

Редовен Потребител
boceto84, най-вероятно досега не си попадал на кьопава оптика, криви монтажи или заводски криво изрязан отвор за цевта в кутията?
Няма друго решение, освен подложки.
Ти как би оправил проблема?
 

MrBarry

Потребител
Оптиката е изкарала около 2 годинки на ловна пушка и сега я сложих на пружникта ама така си беше. Разглабянето лесно... ама после как да стигна до кръста и дали ще го направя, че и да залепя.. най-много да я пре*ба тотално.... :(
 

boceto84

Потребител
Ами ако мога да сменя дефектната част я махам не секундата,ако е от оптиката или монтажите ще пробвам да ги върна в магазина(ако мога)но в случай,че не мога аз също бих сложил подложки.Наистина няма друго решение.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги има ли някой хабер как се калибрира Комбро. Преди време си бях купил едно от Англия но не са го калибрирали и показва с 50м/с по малко иначе си работи. Имам и друго което купих наскоро и работи перфектно. И на двете имам номерата за калибриране но не зная къде се въвеждат и какво трябва да се направи.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
dberov написа:
Колеги има ли някой хабер как се калибрира Комбро. Преди време си бях купил едно от Англия но не са го калибрирали и показва с 50м/с по малко иначе си работи. Имам и друго което купих наскоро и работи перфектно. И на двете имам номерата за калибриране но не зная къде се въвеждат и какво трябва да се направи.

Ако ти дава 50 м/с разлика, то няма как да го оправиш! Калибрирането е в рамките на +1/-1% от регистрираната скорост.
 

FreeMan

Редовен Потребител
dberov написа:
Колеги има ли някой хабер как се калибрира Комбро. Преди време си бях купил едно от Англия но не са го калибрирали и показва с 50м/с по малко иначе си работи. Имам и друго което купих наскоро и работи перфектно. И на двете имам номерата за калибриране но не зная къде се въвеждат и какво трябва да се направи.

Провери си батериите.
Комбротата свалят скоростите при изтощени батерии.
 

dberov

Редовен Потребител
Смених батериите, имам направено и външно захранване, пробвах и с него но същата работа. А линкчето на ivodoc отива в архива ;)
Благодарности колеги, здраве да е :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Тая сутрин някакъв се разлопал на врата и като излизам кво да видя :eek: дядо Кольо
 

Attachments

  • IMAG0196.jpg
    IMAG0196.jpg
    272.1 KB · Прегледи: 186

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ха Честито! Вече ще те виждаме ухилен ;), а не посърнал. И само десетки с нея! Пушката е ОК, оптиката 2 пъти повече - повече извинения - ниццццц. :cheers:
ПП. Пусни снимчици, па и на кръста.
 
Нагоре