ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно е смазката при тарелчатите пружини на редуктора.
Ако е стояла пушката на топло, смаската се втечнява допълнително и излиза през атмосферния отвор на самия редуктор.
Виж дали не натича редуктора. Ако вътре има прецакан о-пръстен в редуктора, ще духа към пружините и ще вади смазка.
Най-лесно ще го провериш, като изчакаш пушката да постои 1/2 час и първия изстрел е с много различна скорост спрямо обичайната.
 

ilko_dim

Потребител
Благодаря за бързия отговор.
Пушката не стои на топло , не я качвам в апартамента, а винаги си е в мазето. След стрелби я забърсвам , и оставям .
А за натичане - ще опитам и както казваш , но няма разлика в скоростта при напомпен цилиндър на 190 бара , и при 120 бара , че и дори мога да стрелям до 90 бара със тази скорост. .Но така или иначе ще го изпусна и сменя о-пръстените.
А като стана така , че да питам - дали да не намаля задредукторното налягане , понеже имам още изстрели с подредукторно налягане? И ако го направя на кое ще повлияе най-много ? И каква смазка да ползвам за тарелчатите пружини ? Имам всякакви такива . :)
Скоростта ми е 275 с jsb 1.03 , в цилиндъра останаха 144.5 сс , камерата е 13.4 сс , и в момента имам повече от 40 изстрела , но проблема е , че на метан-станциите не зареждат повече от 200 бара , дори и това е много .
 

lynx

Редовен Потребител
Първо изпукваш 2-3 пробни изстрела бързо един след друг и се уверяваш, че скороста е такава каквато си посочил.
После чакаш половин час и при първия изстрел ще си проличи дали редуктора е в ред.
Ако скороста е много по-висока или много по-ниска, значи редуктора натича.
Няма смисъл да разглабяш редуктора, освен ако няма натичане естествено.

Не разглабяй редуктора ако нямаш стенд, после ще е яка веселба докато го нагласиш на исканото налягане.
Редукторното налягане може да си го нагласиш на такова налягане, на което ти свършва платото.
Ако на правоток пушката поддържа добрата скорост примерно до 110 бара, на толкова гласиш и редуктора.
После може да се наложи леко донагласяне на налягането, но като имаш стендче става лесно.
 

ilko_dim

Потребител
lynx написа:
Първо изпукваш 2-3 пробни изстрела бързо един след друг и се уверяваш, че скороста е такава каквато си посочил.
После чакаш половин час и при първия изстрел ще си проличи дали редуктора е в ред.
Ако скороста е много по-висока или много по-ниска, значи редуктора натича.
Няма смисъл да разглабяш редуктора, освен ако няма натичане естествено.

Не разглабяй редуктора ако нямаш стенд, после ще е яка веселба докато го нагласиш на исканото налягане.
Редукторното налягане може да си го нагласиш на такова налягане, на което ти свършва платото.
Ако на правоток пушката поддържа добрата скорост примерно до 110 бара, на толкова гласиш и редуктора.
После може да се наложи леко донагласяне на налягането, но като имаш стендче става лесно.


Вече съм минал по този път , редуктора преди беше почнал да натича , оправих го тогава с помощ от форума ( разбира се :cheers:)
Един колега направи нещо като стенд- не е същото , но може да те ориентира къде се намираш. Отделно си направих маркери на капачката и на корпуса , които ми показват как е бил преди да се разглоби редуктора. Така , че не правя нещо неизвестно , просто сега си е много добре , и не знам дали си заслужава цялото упражнение . При положение , че не помпя , за икономия на 2-3 или 5 изстрела , изобщо не бих настройвал наново редуктора.
Все пак ще опитам твоята рецепта дали скоростта ще бъде еднаква . :cheers:

Направих 5 изстрела , като 1- 265.9
2- 276.2
3- 273.9
4- 274.2
5- 274.7
Тази разлика от 9-10м/с при първия изстрел - означава ли , че има натичане , и това голямо ли е ?
При това последно е стреляно преди дни с нея , да се има предвид
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ilko_dim написа:
Направих 5 изстрела , като 1- 265.9
2- 276.2
3- 273.9
4- 274.2
5- 274.7
Тази разлика от 9-10м/с при първия изстрел - означава ли , че има натичане , и това голямо ли е ?
При това последно е стреляно преди дни с нея , да се има предвид


Ако първия ти изстрел е с различна скорост от типичната за пушката ти и това се случва след зареждане, то не е критерий, че редуктора ти няма да или не работи коректно. Възможно е при работещ редуктор след пълнене да имаш лаг на първи изстрел.
Ако обаче това става по време на стрелбата, а не след пълнене, то редуктора ти натича. Според настройките на ударната група е възможно да имаш по-висока или по-ниска скорост от нормалната.
Изпускането през отвора към атмосферата не е задължителен белег за натичане на редуктора! Просто двата симптома могат да си приличат, но не са свързани по никакъв начин! Възможно е да ти работи съвсем коректно, въпреки изтичането на въздух оттам. Единия вариант е да ти изпуска от ниското налягане (задредукторен обем) или от високото налягане (резервоар).
Ако "платото" в работно налягане на редуктора е добро, то най-вероятно теча ти е откъм резервоара. При теч от ниското налягане, е вероятно да имаш "назъбено" плато, но това не е задължителен белег за мястото, от което изтича въздух.
 

ilko_dim

Потребител
Благодаря ви за съветите , колеги. :cheers:
Ще сменя двата о-пръстена ( 20х3) , и с това ще се оправят ( според мен) нещата .
Смятам , че скоростта си е нормална , без някакви драстични скокове. Стрелям от кутията , без да съм мерил или калибровал чашки . :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ilko_dim написа:
Благодаря ви за съветите , колеги. :cheers:
Ще сменя двата о-пръстена ( 20х3) , и с това ще се оправят ( според мен) нещата .
Смятам , че скоростта си е нормална , без някакви драстични скокове. Стрелям от кутията , без да съм мерил или калибровал чашки . :)

Тъй като не съм запознат с пушката ти и начина, по който е монтиран редуктора, то има и трета възможна причина, поради която да ти изпуска в атмосферата. Съдейки по размера на о-пръстените, които си споменал, то редуктора ти най-вероятно е вътре в самия резервоар и са възможна причина за изпускане на въздух.
 

lynx

Редовен Потребител
ilko_dim, направи ли теста точно както ти казах?
/3-4 изстрела един след друг със замерване и следващия след изчакване от 1/2 час..../
Ако скороста при всичките изстрели е наред, ще сменяш само външните о-пръстени на редуктора.
 

ilko_dim

Потребител
@Lynx
Направих 5 бързи изстрела , написах скоростите малко по-назад. Скоростта на първия е по-ниска с около 9-10м/с , но при това , че с пушката не е стреляно с дни , то все едно съм изчаквал доста време.

@fatalen,
Ти си разгадал , че имам вътрешен редуктор , и според мен на о-пръстените им е дошло време за смяна , то около година не съм го изваждал вече :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Не е интересна скороста на първия, а на последния изстрел след изчакването.
Като изпукаш няколко изстрела, редуктора ще заработи в нормалния си режим, ако е престоял по-дълго време. След това като се изчака, и изстреляш последния, ще се види дали след изчакването е имало натичане.
Дано си ме разбрал.
Това ,че първия изстрел има спад може да е по няколко причини, но не е толкова притеснително, а и разликата не е очевадна, тоест засега няма симптоми за сериозно натичащ редуктор.
 

didarai

Редовен Потребител
Имам настолен комп с ХР и лаптопче , което взех ново с Уиндоус 7 Стартер .С последния не съм много грамотен.
При ХП-то като дам с десен клавиш върху ехе файл , ми дава опция "изпълни като" , от където мога да отворя програма два пъти на компа.Като юзър и като администратор (след поставяне на парола чрез "control userpasswords2" в run) . На 7 стартер ми дава опция само "изпълни като администратор" и не мога да го направя.Някаква идея как да стане това?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Е добре де, ти нали си влязъл като някакъв юзър ? Пусни програмата , а после я пусни и като администратор. Макар че хич не ми вдява от какъв зор ти е да пускаш една програма 2 пъти на един и същи работен плот ...
 

didarai

Редовен Потребител
Всъщност , сега като се замисля , по правилният ми въпрос е : как да си сложа парола на "администратор" акаунта в 7 стартер? С "control userpassword2" не става.
 

lynx

Редовен Потребител
Старт бутонь--Контрол панел--Юзър акаунтс--Криейт Пасуърд за избрания акаунт.....пишеш си паролата
После ще ти иска ристарт и си готов.
:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
didarai написа:
Всъщност , сега като се замисля , по правилният ми въпрос е : как да си сложа парола на "администратор" акаунта в 7 стартер? С "control userpassword2" не става.
Къде ползваш 7 стартер? Това си е една силно орязан откъм екстри ОС...която товари също толкова колкото и нормална 7-ца. Аз на нетбука си я ползвах няколко месеца, докато не ми писна и си направих една флашка с ХР...и всичко си дойде на местото. :yes:
 

didarai

Редовен Потребител
Нетбук е. С него дойде.Не че ми е некъв важен 7-мия , но не искам да го сменям с ХП.Все пак и нови неща трябва да се учат.Извън "хоумовете" ХП не се среща вече често.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако е двуядрен с поне от 2ГБ рам-може, иначе мъчиш машинката. Ако е по-слаб(като моя), сложи едно ХР и ще литне ;) Разликата е Огромна. :hi: Нетбука си го ползвам на работа...а в нас на настолния съм си с 7-ца.
 

TeXHo

Потребител
На стария ми лаптоп 1024МВ RAM, от които към 100-200 бях заделил на вграденото видео и процесор Celeron, Седмицата вървеше не по-лошо от ХР. Така че, с правилните настройки (повечето от които се правят автоматично от инсталера), 7 може да се ползва на изненадващо слаб хардуер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

didarai

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Ако е двуядрен с поне от 2ГБ рам-може, иначе мъчиш машинката. Ако е по-слаб(като моя), сложи едно ХР и ще литне ;) Разликата е Огромна. :hi: Нетбука си го ползвам на работа...а в нас на настолния съм си с 7-ца.
Субективното ми усещане е ,че върви (както каза Техно) не по-зле от ХП на настолният ми(2,7 Гх 1 гб. рам ) , но му резнах изгряващите,прозрачни и т.н. гивизлъци.
С отворена мозила паметта константно се товари между 70-80%.Тя създава проблеми , но рядко.Аз го ползвам основно за сърфиране,чат и писане , та не ми създава особени грижи.
 

Attachments

  • 12.jpg
    12.jpg
    159.1 KB · Прегледи: 57
  • 111.jpg
    111.jpg
    137.9 KB · Прегледи: 47

lynx

Редовен Потребител
Понеже сме го обсъждали с колеги, ще го постна тук за някой ако прояви интерес.
В английския ибей изнамерих черни скоби, които са подходящи за стягане на наочника към оптиката.
Тези от нас, които ползуват наочници са забелязали, че след по-дълго ползуване наочника става хлабав и се размества лесно, без скоба е досадно.
Повечето колеги ползуват от обикновените поцинковани скоби, които са леко грозновати и не може да се оцветяват по никакъв начив.
По принцип неръждавейката не подлежи на оцветяване, поне аз не знам някой да го е направил успешно в домашни условия.
А не съм чувал и за фирма, която да приема детайли от неръждавейка за вапцане.
Тези, които са търсили черни скоби са разбрали вече, че предлагане досега нямаше.
Поръчах 1 бройка /10 лева идва с доставката до БГ/, като пристигне ще споделя дали качеството на финиша е добро.
В обявата е посочено, че са изработени в черно по поръчка на италиански производител на мотоциклети, би трябвало покритието да е надеждно . :)

Линк за Ибей за цвят "Черен мат" , има всякакви размери
 

Attachments

  • skoba.jpg
    skoba.jpg
    51.3 KB · Прегледи: 80
Нагоре