ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Нашият форум е светлинни години напред в ползването на продукти от пазарната ниша.
Най-калпавото е Асан... и масово сме въоръжени с Армс, ФХ, Дейстейт, Щаер, Федербал ;), Теобен, Вайрайух, Щурци...
Погледни им раздела за пружинни пушки и сам прецени на каква висота са им ПЦП-тата.
Заготовката надписана с името "БАМ 50 и 51" иска стругарски доработки достойни за есе.
Това едва ли е нещо повече ...
 

dberov

Редовен Потребител
Много полезни и евтини затоплящи стелки за обувки поддържащи 38 градуса в продължение на 6-8 часа и струват само 1.50лв, случайно попаднах на линка и го поствам тук че иде зима...


http://warmer1bg.url.bg/
 

didarai

Редовен Потребител
Днес в къщи пристига хе тоя боклук :
http://www.technopolis.bg/b2c/details/250385/P11060301/Veloergometar-KETTLER-AXOS-CYCLE-M-7627-800
Още при монтирането му забелязах , че жилото което отговаря за натоварването не се опъва добре.От 1 до 4 степен е опънато , нагоре до 8-ма си е все отхлабено.Да не говорим , че между другите 3 степени на които все пак се опъва , не чуствам осезаема разлика .Някакви идеи за решение на проблема?
 
A

Anonymous

Гост
Ами ако е закупено от нета , в 7 дневен срок можеш да им го върнеш барабар с благословиите и да си ти върнат парите. Ако ти откажат , или усукват нещо тлф на КЗП предполагам го знаеш.Като чуят за него почват да акат рядко. Поне аз съм на принципа - след като плащам с качествени (истински)български левчета (изкарани с пот на челото), искам да получа качествена стока , поне отговаряща на описанието и ТТД. Всичко друго за донаправи си сам са търговски измами . Просто си търси правата, вместо идеи за побългаряване.Успех.
 

didarai

Редовен Потребител
Връщането не ми е опция.Не искам да го разглобявам и тикам обратно , а после да го сглобявам пак.И сега върти.Става......... , но ме дразни.Повече ме дразни разглобяването обаче.Тва жило дали не може да се скъси?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
didarai написа:
Връщането не ми е опция.Не искам да го разглобявам и тикам обратно , а после да го сглобявам пак.И сега върти.Става......... , но ме дразни.Повече ме дразни разглобяването обаче.Тва жило дали не може да се скъси?
Аз имам KTN на който жилото има гайки за обтягане където се свързва жилото ! Като го сглобява не обърна ли внимание няма ли и при теб нещо подобно ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Евгени, ми то това си е пак колело, па макар и неподвижно. Жилото не може да няма възможност за регулиране. Просто трябва да пробваш, докато нацелиш точната регулировка. Пише че е магнитно, значи регулира само разстоянието а не усилието директно.
 

didarai

Редовен Потребител
Поогледах го отгоре отгоре за подобна опция и в двата му края , но не видях.Ще погледна пак тези дни. :cheers:

ПС
Сега се сетих от къде евентуално може да стане , а там не погледнах. ???
Просто очаквах да е както трябва , щото и в инструкциите все пак нямаше подобни ЕКСТРИ обяснени.

ПС2
Да съ еа у главътъ и кьоравити очи :wall: сега видях , че имало некъв ограничител и тряяло да го махна.Ама го сглобявах бързо за норматив , а тва неква малка пъцъкня и съм го пропуснал.
 

leopardars

Потребител
Едно въпросче за цф. еф . телевизия ;) . Приемника е свързан с телевизора чрез евро букса. На приемника остава един изход за коксиален кабел. През него мога ли да свържа втори телевизор.
 

Plamenf26

Потребител
leopardars написа:
Едно въпросче за цф. еф . телевизия ;) . Приемника е свързан с телевизора чрез евро букса. На приемника остава един изход за коксиален кабел. През него мога ли да свържа втори телевизор.

С втори приемник - да, можеш.
 

barbaron

Редовен Потребител
може, може.... но проблема е, че каналите се сменят от декодера, което ще рече, че канала и на двата телевизора ще е един и същ и според мен е безмислено. Както е казал колегата преди мен - с още един декодер, ще си докараш желаната автономност на втория телевизор и ще си решиш проблема.
 

lynx

Редовен Потребител
Анди, на твое място преди да купя приемник ще разпитам съседите как е хавата със силата на сигнала в селото.
Преди месец търсихме ДВБ-Т приемник за мой познат и разучихме доста обстойно в специализираните БГ-форуми кои модели как се представят, а също и цените.
Метро бяха шампиона по най-ниски цени и предлагаха 1-2 модела за по 35 лева, това беше най-евтиното.
Има един модел на Стронг, който се е утвърдил с приемлива цена и доста чувствителен приемник.
В райони със слаб сигнал и при лошо време се държи добре, звука не квака и картината не пикселизира.
Поне се държи по-стабилно спрямо подобни модели от същия ценови клас и затова се е превърнал в един от най-купуваните модели на нашия пазар. В момента цената му е 55 лева и е наличен в повечето вериги за техника.
Ето това е:
http://www.technomarket.bg/products/09128659/strong-srt-8113
 

pavkata_1234

Потребител
Днес като разчиствах килера ,където ми стоят инструменти, пушки, помпи и всякакви мъжки :) работи,попаднах на една капачка от оптика.Капачето и не се отваря като го натисна-погледнах вътре и видях ,че телта (или пружината) която отваря капака е излетяла нанякъде.Та въпросът ми е:дали мога отнякъде да си купя такава пружинка(сигурно ще струва стотинки) или пък някой да ми направи(в Русе)?

Капачката е за 50мм обектив.Не съм се пищисал за тая капачка, ама ми е дерт тъй да стои! ;)
 
A

Anonymous

Гост
Аз взех някакъв DIVA . Нещо подобно на тоя за 39.90 от офиса на vivakom. Доволен съм , хваща без проблем дори със свита стайна антена , така че провери из офисите на тлф компаниите .Там също продават. Казаха ми че предния ден са продали някакъв подобен NEO ( то всичките са един дол дренки де . Все корабно производство в различни кутии.).
 

leopardars

Потребител
barbaron написа:
може, може.... но проблема е, че каналите се сменят от декодера, което ще рече, че канала и на двата телевизора ще е един и същ и според мен е безмислено. Както е казал колегата преди мен - с още един декодер, ще си докараш желаната автономност на втория телевизор и ще си решиш проблема.

Не ми трябва за вкъщи. Чичо ми и стринка ми са глухи. На тях не им трябват много канали, но искат да гледат и на малкото телевизорче в кухнята. Ще пробвам да свържа с коксиален кабел приемника с телевизора и ще пиша резултата.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Я да попитам някой използвал ли е от тези отоплителни конвектори на ADAX http://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=ADAX смятам да го използвам за стая около 13 кв.м. От това което четох има доста противоречиви отзиви, знам само че зависи за колко голямо помещение ще служи, лично смятам да е малко по-мощен и може би ще работи постоянно ако е и икономичен за да не чакам да затопля студена стая ако загряват много бавно въздуха.
Интересува ме предимно тази марка, че от другите има доста негативни мнения. Ако отхвърля този вариант за отопление (евентуално по-икономично) ще продължавам с масления радиатор в комбинация с духалката за бързо стопляне ;)
Благодаря предварително на далите мнение :cheers:
 

amudjiev

Потребител
Аз ползвам AIRELEC и APPLIMO от 5 години.
Няма място за сравнение с "духалката".....тя остава в миналото :) за хола имам 2,5 KW конвектор, който почти не се използва на максимум. До към 5 градусовите температури се отоплявам с климатици .... после включвам конвекторите и така до средата на Март. Никога не ги изключвам....просто когато ни няма у дома намалям желаната температура.Вечер за 10-15 минути става добре. Да вмъкна само, че поддържаме температура около 24-25 градуса.

П.П
Реших да добавя и малко снимки с термографската камера да се види ефекта на лъчистото отопление - казват, че е по-добро и от конвекторите и от една фирма, която ги продава ми дадоха един да го наблюдавам и използвам съответно....Тук стените и околните предмети са по-топли и съответно липсва "дърпането" на студа което се усеща иначе



 
Нагоре