ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

tzocho

Потребител
Купувал съм от търговци рекламиращи там, дори и в момента въртим пазарлъка с един.
Не съм ползвал системата им за плащане, а чрез Western Union.
Досега на некоректен търговец не съм попадал, а виж повече ме е притеснявало сигурноста на доставката и то на родна територия.
Поради тази причина използвам групажи на познати или самостоятелни пратки само с проследяваш номер до пощенския клон за получаване.
Успех!
 

DANNY

Редовен Потребител
Искам да питам колегите които са по на ясно с черните метали и техните характеристики.
Става въпрос за едно определение на, което попадна в руска статия. А именно: -"жаропрочной стали" Превода и смисъла са ми ясени. Става въпрос за стомана, която издържа на по-високи температури без да се деформира. Трябва да спомена, че не говорим за някакви свръх температури а става въпрос за това, че трябва да издържа на огън (жар) без да се деформира. Обикновено ако нагряваш лист ламарина с дебелина 2мм от едната страна тя би трябва да се издуе.
Те твърдят, че при тях този ефект е минимален защото ламарината, която те използват била устойчива на температура.

Та въпросите са: Има ли такава устойчива на температура черна ламарина? Кои марки черна ламарина могат да ми свършат тази работа? Голяма ли е разликата в качествата в сравнение с обикновената Ст.-3?

Уточнявам, че не търсим нещо, което се използва в ракетостроенето и цената му е, като за титаниева ламарина. Говорим за нещо, което се използва в BBQ-строенето масово производство- достъпни цени :)

ето руския цитат:
Износоустойчивость

Увеличение толщины жаропрочной стали до 2-х миллиметров и ребра жёсткости на боковых панелях дают превосходную устойчивость к износу и деформациям. Более толстый металл способствует лучшей теплоотдаче и температурным характеристикам. При этом весит айгал всего 7,3 килограмма.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Днес звънях в този магазин http://arms.bg/ за да питам дали има налично бса р 10 а човека с когото разговарях ме попита какво ще правя с пушката като изтече гаранцията,ако евентуално се била разваляла.Казаха ми че имало само 1 в бг.в наличност,не знам какво да правя. ???
 

lynx

Редовен Потребител
Питай във ВИП-а. Те внесоха повечето пушки ЕР-10 на хората във форума.
Само не знам колко гаранция дават.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз не съм спец. но мисля, че 316L ще ти свърши работа. Тя е точно жароустойчива, но е хромникелова и със заваряване, ако има такова ще видиш зор.
 

DANNY

Редовен Потребител
Хромникелова не е ли неръждаема стомана? Защото ако е така няма да ми излезе сметката :(
 

Dominus

Редовен Потребител
DANNY написа:
Хромникелова не е ли неръждаема стомана? Защото ако е така няма да ми излезе сметката :(
Точно неръждаема е. Виж в сайта на интерметал цени, дебелина и размери. Не е толкова скъпа, но е трудно да се намери парче.
 

Pan4o_

Потребител
304 също ще свърши идеална работа. Иначе 316l съм вземал да експериментирам за водородна клетка, за 2 квадратни метра , дебелина 0.8мм ми взеха 150 лв.
 

Dominus

Редовен Потребител
А стана ли нещо с водородната клетка, че ми стана интересно? Виждал съм подобна чудесия но съм малко скептик.
 

Pan4o_

Потребител
На колата ми е , другия пък ,като се засечем на орехите ще ти покажа ,какво съм сътворил :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
ОК. Иначе цената на стоманата беше нещо от сорта на 15лв килото, което за едно барбекю няма да е много.
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз определено се интересувам от 2мм ламарина и това с неръждавейките не ми харесва. Цената и е много висока.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Sightron S111SS 10x50x60LRTD (Target Dot) FT version

1.JPG


http://www.gunmart.net/accessories_review/sightron_s111_10x50x60_field_target
 

angelmr

Редовен Потребител
DANNY написа:
Аз определено се интересувам от 2мм ламарина и това с неръждавейките не ми харесва. Цената и е много висока.

Проблема е, че огнеустойчивостта е след химическата устойчивост, която пък е след корозионната устойчивост, по степен на лигиране. Така че говорим за високолигирани стомани, които едва ли ще са много евтини, или пък лесни за обработка. Това за последно съм го учил някъде през 90-те, но по спомен лигиращите елементи бяха същите като в неръждавейката, но с доста по-голямо съдържание.
 

Tesla

Потребител
Колеги имам едно питане за Feinwerkbau 300 s. Има една пластинчата пружина
6524371X.jpg

в задната тапа с две дупки за чопове , в задната влиза чоп със зегерка , в предната влиза един чоп дето заключва тапата за основното тяло и стопира пружината .
6524374W.jpg


Въпроса ми е как точно е обърната , че три пъти ми пада зегерката при изстрел.
 

bell

Новодошъл
Здравейте колеги,
Преди около месец си купих на старо Gamo Big Cat с оптика Bushnell 3-9Х40 EG с цветни подсветки (зелено и червено) и като за пълен профан като мен считам даже, че е над моето ниво, но както и да е...
Проблемът за който пиша е, че след днешната стрелба виждам скалата вътре разместена и е леко смъкната надолу което на практика прави пушката неизползваема. Това признак на неотстраним проблем ли е или може да се оправи в сервиз. Предварително благодаря за отговорите.
 

didarai

Редовен Потребител
"Голямата котка" е средно по мощност Гамо. Ако е изправно не би трябвало лесно да скапе читава оптика , особено Лийпърс ТС.
 
Нагоре