ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

fishermaniac

Потребител
Някой амо може да ми даде съвет,че ми се въртят едни идеи -ако вкараме 50 см3 въздух с атмосферно налягане в 5 см3 пространство,налягането 10 бара ли ще стане?И след това ако е 10 бара и пак вкараме 50см3 колко ще стане.Благодаря
 

Dominus

Редовен Потребител
първи опит обнадеждаващ. хванах 1 бр. на струго и го боднах. отлюспи се отзад където излезе свредлото. при вторият опит хванах 5-6 както са си залепнали и боцнах два съвсем чисто, без да се отлюспи нищо.
извод: пробиват се леко и си остават магнити, напук на всички писания в нета.
пробих на 370 оборота с лек натиск и вода.
на снимката магнит ф6,35 мм го пробих с 2 мм.
 

Attachments

  • IMAG0161.jpg
    IMAG0161.jpg
    272.7 KB · Прегледи: 92
  • IMAG0162.jpg
    IMAG0162.jpg
    80.7 KB · Прегледи: 66

lynx

Редовен Потребител
Знаех си, че "нЕма начин да нЕма начин!" ;)
Аз бях решил да пробвам на ръка, леко, леко, да не се сцепи.
 

angelmr

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
Някой амо може да ми даде съвет,че ми се въртят едни идеи -ако вкараме 50 см3 въздух с атмосферно налягане в 5 см3 пространство,налягането 10 бара ли ще стане?И след това ако е 10 бара и пак вкараме 50см3 колко ще стане.Благодаря

Да там някъде, ако не отчетем неидеалността на въздуха и някои допълнителни явления като конденз. При връщане в начално състояние налягането ще бъде като началното, освен ако процеса не протече много бързо и нямаме промяна на температурата. Ако беше възможна разлика в налягането (при изотермичен процес) щеше д ае възможно и да се направи вечен двигател. :)
 

fishermaniac

Потребител
Мерси колега.Питам,защото се чудя каква мултипъмп пушка да си взема,в зависимост от обема на камерата и помпата,да подлежи по лесно на вдигане на налягането без помпенето да стане прекалемо тежко.
Да попитам,ако български пощи са крайния доставчик в България ще си взема ли пушката без проблеми,от Европа ще е.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Искам да попитам какъв лак да използвам за дървен приклад,понеже искам да премахна стари леки драскотини които ме дразнят,благодаря.
 

geostaevski

Новодошъл
Колеги,

Какъв е размера на о-пръстените на Щуцера-бронзов накрайник за помпа ХАТСАН АТ 44 ?
Измерих го с шублера, но не съм 100% сигурен че е ф5 х 2
 

luft9waffe

Редовен Потребител
geostaevski написа:
Колеги,

Какъв е размера на о-пръстените на Щуцера-бронзов накрайник за помпа ХАТСАН АТ 44 ?
Измерих го с шублера, но не съм 100% сигурен че е ф5 х 2
Не знам,но със сигурност стават и близки по размер пръстени.Отиди в Микромакс с оригиналния и си вземи няколко близки размера.Вероятно всичките ще вършат работа.
 

boceto84

Потребител
Аз взимам от Микромакс-а 5 х 2.Има ги и силиконови,едни червени са.Стават без проблем :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Силиконовите са най-меки и изкарват много по-малко от стандартните, преди имах доста такива и ги изхвърлих.
Иначе са много красиви ;)
 

geostaevski

Новодошъл
Отидох в Микромакс, ф5х2 са перфектни, не са силиконови, но стават идеално. (в този магазин има от пиле мляко)


 

boceto84

Потребител
lynx написа:
Силиконовите са най-меки и изкарват много по-малко от стандартните, преди имах доста такива и ги изхвърлих.
Иначе са много красиви ;)
Аз в началото взимах от стандартните,но при вкарването,резервоара много често ги срязваше и сега съм с тези меките и нямам проблем.Стандартните влизат мааалко по-трудно в клапана
 

Dominus

Редовен Потребител
Има елементарни правила при работа с о-пръстени и не е задължително да успееш да измериш точно това което си свалил като такъв. Достатъчно е да измериш леглото и отвора в случая които трябва да се уплътнят.
Например ако пръстена уплътнява радиално трябва да ляга плътно в леглото /отвора на пръстена/ и да надвишава диаметъра на отвора в който трябва да уплътни с 0,2-0,3мм. Канала трябва да е по-широк от дебелината на пръстена - прието е да е в рамките на 30-40%, но не е задължително да е чак толкова. Важното е да е по-широк.
Мериш, смяташ и си готов :cheers:

http://www.usseal.com/orings/oring_function_1.html
http://oringcalculator.eriksgroup.com/
 

geostaevski

Новодошъл
Dominus написа:
Има елементарни правила при работа с о-пръстени и не е задължително да успееш да измериш точно това което си свалил като такъв. Достатъчно е да измериш леглото и отвора в случая които трябва да се уплътнят.
Например ако пръстена уплътнява радиално трябва да ляга плътно в леглото /отвора на пръстена/ и да надвишава диаметъра на отвора в който трябва да уплътни с 0,2-0,3мм. Канала трябва да е по-широк от дебелината на пръстена - прието е да е в рамките на 30-40%, но не е задължително да е чак толкова. Важното е да е по-широк.
Мериш, смяташ и си готов :cheers:

http://www.usseal.com/orings/oring_function_1.html
http://oringcalculator.eriksgroup.com/

Много благодаря,

Това е много полезно за по големи диаметри, там няма как да се измери (точно) диаметъра
 
Нагоре