ОПТИКИ и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. zograffa

zograffa Потребител

Публикации:
    172
    от:
    Бургас
    Някой ползвал ли е монтажите на Discovery,които се предлагат към оптиките.Поръчах си оптика и монтажи от бай-Али,но не знам колко са стока,иначе поразително приличат на липърските.

2. MAD MAX

MAD MAX Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    2,489
    от:
    ВАРНА
    ОК са.

zograffa харесва това.
  3. barbaron

barbaron Редовен Потребител

Публикации:
    581
    от:
    Русе
    На мен ми се видяха кекави и си поръчах пак от "бай али" стоманени. Даже 2 различни височини. Скоро ще махна излишните (дори не помня с кои си оставих дискавърито). Определено стоманените са БЕТОН - и двата монтажа са със "зъб" за уивър-а. Виж какво ще ти дойде и ако не те задоволи - можеш да ъпгрейдваш с китайска стомана на скромна цена(15-тина 20 лева за комплекта)

4. zograffa

zograffa Потребител

Публикации:
    172
    от:
    Бургас
    Ще видим какво ще дойде.Ако е за 20лв. по-добре липърски от сотис,поне са се доказали,аз за тази цена по-добро не знам да се продава у нас.Оптиката,която поръчах е 5-20х44sf,някой има ли такава да каже мнение,то след дъжд качулка ама все пак.

5. joro_ihr

joro_ihr Потребител

Публикации:
    250
    от:
    София
    Върши си чудесно работата.

zograffa харесва това.
  6. barbaron

barbaron Редовен Потребител

Публикации:
    581
    от:
    Русе
    Прекрасна е даже! Прилича малко на джъмбо играчка, но е супер!!! Липсваше ми само подсветка, но си реших проблема с оптика за нощно виждане и сега не ми липсва нищо!

zograffa харесва това.
  7. danail

danail Новодошъл

Публикации:
    4
    Според вас има ли нужда от оптика на въздушна пушка?

8. pitbula74

pitbula74 Потребител

Публикации:
    108
    от:
    Асеновград
    Зависи от разстоянието на което стреляш.Ако стреляш на 10-15 метра според мен няма нужда,но за по далечни мишени оптиката си е предимство.

Gadnqra харесва това.
  9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    6,971
    от:
    Старата София
    Зависи и каква е пушката, ако е китайка от 50 лева ще е еднакво неточна както с мушка/мерник така и с оптика :)
    А когато и двете(пушка и оптика) са ментаци, стават 2 възможностите да не уцелваш. Проблемите може да са от кекава оптика или кекава пушка.
    Стрелецът също е фактор. ;)

Gadnqra, SvilenP and xpresident like this.
  10. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,546
    от:
    Русе
    Тук хора, които стрелят на механични са единици, от което следва, че да.
    Има нужда. Освен ако пушката е от тези, които не заслужават оптика.
    Това са пружинните пушки от ниския ценови диапазон и тези с дулна енергия над 25-30 Джаула.
    В първия случай - не си струва, във втория - оцеляването на оптиката е под въпрос.

nikolela, barbaron, hunter_78 and 3 others like this.
  11. Stefan.hs

Stefan.hs Потребител

Публикации:
    108
    Дали нещо такова от Али’то .. ще върши работа ? Да пази оптиката една идея повече ?

Прикачени Файлове:

12. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    157
    от:
    Севлиево
    Това нещо има голям ход, появяват се луфтове и прострелката не е на едно и също място. После ще се чудиш оптиката ли е виновна или моноблка, който е пак на цената на една оптика, та дали оптика ще смениш за 120лв или моноблока от 120лв е все тая.

13. Stefan.hs

Stefan.hs Потребител

Публикации:
    108
    В али’то е евтино ... 10-14 евро .. някаква реплика ще да е на диана
    Което ще е хептен зле демек ... :D

14. zograffa

zograffa Потребител

Публикации:
    172
    от:
    Бургас
    Купи си един липърс 4х32 и един техен моноблок и няма да имаш проблеми ,не се занимавай с експерименти.

barbaron and Stefan.hs like this.
  15. Raiko

Raiko Новодошъл

Публикации:
    8
  16. Whale

Whale Потребител

Публикации:
    32
    от:
    Варна
    Имам подобна.Прилична е за парите си,но паралакса е изключително стегнат и на големите увеличения мътнее.

17. Raiko

Raiko Новодошъл

Публикации:
    8
    Ще я видим като пристигне. В двора имам 23 метра разстояние и едвали ще ползвам максималното увеличение. На полето е забранено да се стреля.

18. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    768
    от:
    Варна
    9-11.jpg
    Такова нещо търся, дето да хваща шината на Хайнел 312 (9мм) а на него ще се слага Спортмач монтаж 11мм. Ако го има в БГ най-добре. Идеи?

19. The_Incredible

The_Incredible Потребител

Публикации:
    100
    Имам колега, от един остарял проект... ако ти свърши работа ти го пращам! Пиши на лично ако имаш интерес.

20. tvt1968

tvt1968 Потребител

Публикации:
    56
    от:
    Свищов
    Добра вечер, колеги!
    Питането ми към Вас е дали някой е ползвал оптиката от линка:https://www.tacticalscope.co.uk/nik...11mm-airgun-and-rimfire-mount-rings-878-p.asp и да сподели впечатления, за което ще съм му благодарен. Продават я с "доживотна гаранция" - така каза продавача и много ме замисли.....

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена