Недоволни или измамени

boceto84

Потребител
Според мен както предложи колегата преди няколко поста,ще е добре да има "рейтингова с-ма".Нека всеки съфорумец бъде оценен с времето и постъпките си от другите.Така ще бъде честно за всички.Такъв сайт е "подавалник-а".Там всеки си има рейтинг и спрямо него всеки сам си решава какво доверие да има на отсрещният човек.Това че някой няма да пише определено време или ще има N-брой публикации не е гаранция,че няма да те качи на черешата в даден удобен момент за него.
П.П. Имаше един случай с колега (уважаван)от форума.Мисля че беше helboy или нещо такова(извинявам се ако греша колегата,но се надявам да ме разберете за какво говоря).
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време имаше рейтингова система, но се оказа че не сме пораснали за нея.
Настана едно всеобщо плюване на ближния и разчистване на сметки чрез разцъкване на негативен рейтинг.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Преди време имаше рейтингова система, но се оказа че не сме пораснали за нея.
Настана едно всеобщо плюване на ближния и разчистване на сметки чрез разцъкване на негативен рейтинг.

Кога в този форум е имало рейтингова система!?
Аз даже не знам дали този енджин на този производител го има и предлага.
Нямам спомени или съм пропуснал цял период от време ???
...не, че не ти вярвам за това, което ще стане след въвеждането и. Но и не всеки би си позволил на полезни/значими постове да сложи отрицателна оценки. Тогава и другите ще го видят, колко е злонамерен! ...Не, че и злонамереността не липсва м/у нас :)
 

didarai

Редовен Потребител
lynx написа:
Преди време имаше рейтингова система, но се оказа че не сме пораснали за нея.
Настана едно всеобщо плюване на ближния и разчистване на сметки чрез разцъкване на негативен рейтинг.
Ха!Наистина я имаше.Само за няколко часа ;) .Някои колеги направо от (-) започнаха :redcard: Но тя не беше май точно за продажбите ,а .........по принцип (кой , кого , колко харесва и как да го нахрани) . Детската градина ускори с първа светлинна. :dogrun:
Забавно беше да се наблюдава рейтването в "реално време".
 

boceto84

Потребител
На всяко действие има равно на него противодействие.Има доста да фурни хляб да изядем докато се оправят нещата.докато живеем на принципа на поговорката "Не е важно дали на мен ми е добре,важно е на Вуте да му е зле", няма да има угодия.
 

DANNY

Редовен Потребител
Да защото всички сме свикнали да гледаме само от собствената си камбанария!
 

lynx

Редовен Потребител
DANNY написа:
Кога в този форум е имало рейтингова система!?
Аз даже не знам дали този енджин на този производител го има и предлага.
Нямам спомени или съм пропуснал цял период от време ???
...не, че не ти вярвам за това, което ще стане след въвеждането и. Но и не всеки би си позволил на полезни/значими постове да сложи отрицателна оценки. Тогава и другите ще го видят, колко е злонамерен! ...Не, че и злонамереността не липсва м/у нас :)

Имаше Дани, пропуснал си го.
Не се оценяваха конкретни мнения, а под аватара на всеки юзър имаше бутони "+" и "-" и всеки можеше анонимно да ти нацъка каквото му душа иска, като имаше ограничение за времето между две натискания на бутон.
Веднага си пролича, че не сме дорасли за такъв тип рейтингова система и Светльо я отстрани.
 

dberov

Редовен Потребител
П.П. Имаше един случай с колега (уважаван)от форума.Мисля че беше helboy или нещо такова(извинявам се ако греша колегата,но се надявам да ме разберете за какво говоря).

Тъкмо бях забравил този псевдоним.

HelboY - (Божидар Дограмаджиев) беше пуснал на обява един БАМ-51 за 500лв и така красноречиво беше описал пушката че я купих защото исках нещо преработено, да купя и да стрелям. Получих пушката и само ще кажа че на 20 метра не можеше да уцели картон метър на метър. След като си взе парите се покри и повече не се появи във форума. После пушката ходи по майстори няколко месеца и общата сума по ремонти мина цената на която я бях купил.

Тогава писах на cd_man че ще е добре да отвори една тема за некоректни колеги но ми отговори че може би няма смисъл.
Е, има вече такава тема и мисля че има смисъл от нея.

п.п.
Модератор изтри обявата но преди това успях да копирам текста, той е на прикачения pdf фаил.
 

Attachments

  • BAM 51 - Hellboy обява.pdf
    88.5 KB · Прегледи: 100

didarai

Редовен Потребител
dberov написа:
....
Е, има вече такава тема и мисля че има смисъл от нея.
Е няма!Доказано е в няколко форума!Влиза единия и се оплаква,влиза после другия с неговата версия , колегите се делят на два лагера и се почва.......На края......нищо , щото ако гледаш безпристрастно и двете страни може да са прави (и са всяка за себе си освен ако не е някакво грубо изпълнение , за което обаче ще си е виновен и продавача,че го е допуснал).
Ако се изпраща за сметка на купувача с опция "преглед" и се връща стоката за сметка на продавача при продажба ,тва е най-справедливият вариант и пак се намират "некоректни" (той му изпратил боклук и го набутал с пътни или "стоката беше перфектна пък той има много претенции и очаква да е нова " ).
На всеки е ясно,че секънд хенд крие риск и всеки знае,че този риск се оправдава от ниската цена.На който не му се рискува,чака цената да падне до толкова,че да я прежали или губи от друг който поема повече риск .Другото..........е в магазина с гаранция........и с друг вид рискове :) .
 

dberov

Редовен Потребител
didarai написа:
dberov написа:
....
Е, има вече такава тема и мисля че има смисъл от нея.
Е няма!Доказано е в няколко форума!Влиза единия и се оплаква,влиза после другия с неговата версия , колегите се делят на два лагера и се почва.......На края......нищо , щото ако гледаш безпристрастно и двете страни може да са прави (и са всяка за себе си освен ако не е някакво грубо изпълнение , за което обаче ще си е виновен и продавача,че го е допуснал).
Ако се изпраща за сметка на купувача с опция "преглед" и се връща стоката за сметка на продавача при продажба ,тва е най-справедливият вариант и пак се намират "некоректни" (той му изпратил боклук и го набутал с пътни или "стоката беше перфектна пък той има много претенции и очаква да е нова " ).
На всеки е ясно,че секънд хенд крие риск и всеки знае,че този риск се оправдава от ниската цена.На който не му се рискува,чака цената да падне до толкова,че да я прежали или губи от друг който поема повече риск .Другото..........е в магазина с гаранция........и с друг вид рискове :) .


По принцип това което пишеш е така но аз пиша за конкретни ситуации защото съм вече два пъти потърпевш от некоректни колеги и след като разухам за случилото се тия двамата не се появиха повече и не са оспорвали което е показателно че са некоректни.
 

st_beer

Редовен Потребител
dberov написа:
По принцип това което пишеш е така но аз пиша за конкретни ситуации защото съм вече два пъти потърпевш от некоректни колеги и след като разухам за случилото се тия двамата не се появиха повече и не са оспорвали което е показателно че са некоректни.
Убеден ли си в това си твърдение? Сигурен ли си че тези двамата не са един и същи и не си отмъщава? ;) ;)
Нима в продавалника понеже знам че там имаш доста обяви не си попадал на подобни клиенти? Нима ако си направя една фалшива регистрация там и ти пусна оферта и после не взема нещата няма да изгориш по същия начин? Това е риска на онлайн търговията и мисля го знаеш много добре. Точно поради тази причина когато внесеш нещо от Китай за 2$ му слагаш надценка над реалната цена на която си го внесъл за да се покриват щетите в точно такива ситуации.
Хубаво е да се казват и споделят тия неща да се внимава с такива колеги ама в никакъв случай няма гаранция че не вземаш нещо от същия под друго име. Каквото и да си пишем и дигаме гюрултия риска си остава все същия и на всеки може да се случи да се изгори за съжаление.
 

dberov

Редовен Потребител
Напълно съм съгласен, но за какво да си отмъщава, не стига че набута мен и anibis че и мръсно да ми прави. Това пък ако е така прави да го :bastun: ако минавам през Свиленград.
 

batnan

Редовен Потребител
dberov написа:
Колеги, ВНИМАВАЙТЕ с персоната explosivebg ! ! !

Преди няколко дни въпросния пусна обявата от долния линк че търси оптика и пита и разпитва 3 дена като колегите бяха така добри да му отговорят.

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=6.msg154573#msg154573

................................................
В обявата след като колегата се е похвалил че е купил въпросната оптика от теб, петима колеги които разбират са му казали че се съмняват че тази оптика ще издържи на пушката му.Може човека да е търсил някакви гаранции и след като не е намерил да се е отказал.Друг е въпроса че първо е трябвало да да се информира а после да купува.
 

ХолдОвъ

Потребител
искам да предупредя всички евентуални киенти на канадската компания shooting chrony..След като наскоро им бях клиент за закупуване на резервни части отровенно ме излъгаха..Взеха ми $10 за доставка а на плика ясно си пише $2.24..Аз лично при тези обстоятелства не бих купил нищо от тях..А да не ви говоря каква драма беше самата поръчка..Накараха ме да им пратя всички данни за кредит карта на имейл....За мен това е некоректна фирма..Имайте предвид
 

DANNY

Редовен Потребител
Бяха ли ти казали предварително, че ще ти над числят за транспорт $10 !? ...или ти бяха казали стойност от $2,24!?
Защото може да става въпрос просто за укриване на данъци или пък, както правят Дийл Екстрийм слагат стойност на стоката $1,5 а преди пишеха "Подарък"
Аз съм правил внос от Ю. Корея. Там направо ме титаха, каква стойност на фактурата ме устройва.
Това се прави с цел купувача да обмитява по-ниска стойност и да е доволен от сделката. А по някога въобще не се стига до митница заради ниската стойност, особено ако стоката и цената и не са широко известни в мрежата. От което най-доволен трябва да е купувача.
 

ХолдОвъ

Потребител
Не става въпрос за неплащане на мито. Пратката беше даже не от Канада а от тяхен офис в Охайо до Илинойс.. Частите стуваха $15 и макар че няколко пъти ги имейлвах да ми пратят инвойс колко е всичко така и не го направиха..Всеки път ми отговаряха че трябва да платя $15 + доставката . И след като им пратих информацията за кредит картата можеха и $50 или $100 да си хванат.... Напълно некоректно според мен. А и вече 2 дена не ми отговарят на ймела защо са си прихванали 50% повече пари.
 

cdman

Администратор
Чета последните 2 страници с мнения , виждам че от време на време има издънки :) , Да кажа и моята събрана мъдрост. Ако купувам нещо 2-ра ръка има само 2 варианта - единия е да купя от проверен човек който познавам във форума от години и знам че няма да ми продаде боклук. Другия е да купиш от човек с 1 мнение във форума - това си е откровен риск и не бих купил нищо по скъпо от 50лв от такъв човек. Правилно е всеки сам да си носи риска , защото ако почнем да слагаме ограничения на новите потребители - ще стане че заради 2-ма ограничаваме 200 - което е неправилно. Не се оставяйте на течението "да ви пази форума" - Пазете се сами с мъдрост и четене тук.

Гледах преди няколко страници един колега си купил Air Arms S200 от БГ - че тая пушка я има в BAR - струва 380 паунда - доставката вероятно е около 40 паунда още - грубо ще струва към 950лв - от супер проверено място идва за 10 дена на вратата !

а иначе към dberov - темата за оплакване е колкото полезна толкова и вредна - тук има много колеги които са ставали свидетели как добрата идея се опорочава - има случаи в които хора са обвинени несправедливо - представи си че някой купи от теб оптика , плаща си я - взема я и тръгва към къщи - по пътя се спъва и я разбива - влиза във форума и пише DBEROV ми продаде счупена оптика ето снимки - платих 300лв за боклук и т.н.

И ... какво правим после - кой е прав почват се едни припирни - всеки от спорещите защитава "неговото момче" - а реално няма кой да играя роля на полицай - да събере факти и да отсъди.

И преди да кажеш - ааа така няма да стане - това вече сме го играли и сме го виждали тук във форума :)

Така че трябва умерено да се подхожда - но най вече - доверявайте се само на проверени източници - на хора които познават други хора -и най вече ако идете и си видите стоката на живо. Като се купува пушка за 1000лв - може би си струва да се изхарчи 100лв за гориво - да се иде на място да се стрелне с нея и да видиш че не цели преди да си дал парите :) - това ако е от непроверен продавач.

Същото е и с магазините - 200 човека си купуват пушки от БАР :) , ама ти си я вземаш от "едно магазинче от младост" .... тук в БГ пазара на маркови пушки е много ограничен и нито един магазин не може да си позволи да поддържа наличности на маркови пушкала - нито да ги ремонтира гаранционно , нито да продава части за тях - изключение прави марката Хатсан но тя не е "маркова" определено :)

Казвам всичко това с цел да предпазя колеги които тепърва навлизат и искат да купуват!
 

hunter57

Потребител
Искам да споделя за некоректен колега от ВАРНА , който ми продаде нещо което не работи ника му е anibis , казва се Миро питайте ме ще ви обясня, понеже съм новак и реши че може да ми продава боклуци
 

anibis

Редовен Потребител
hunter57 написа:
Искам да споделя за некоректен колега от ВАРНА , който ми продаде нещо което не работи ника му е anibis , казва се Миро питайте ме ще ви обясня, понеже съм новак и реши че може да ми продава боклуци
Да аз съм некоректния,купи ЗС от мен преди 3м ВТОРА РЪКА и сега манометъра показвал грешно,е след още 3м ела да ти върна парите. И аз искам Дестейт за 500лв ама немааа. Всички колеги от групата е знаят ЗС която ми беше на бутилката е щом е така жив и здрав. По тел-а се разбрахме да ти дам един друг манометър но виждам че си пич. :cheers:
ще ви обясня, понеже съм новак и реши че може да ми продава боклуци
Хънтаре ти ли не разбираш,и си новак :no:
 

st_beer

Редовен Потребител
hunter57 написа:
Искам да споделя за некоректен колега от ВАРНА , който ми продаде нещо което не работи ника му е anibis , казва се Миро питайте ме ще ви обясня, понеже съм новак и реши че може да ми продава боклуци
Повечето хора от форума познаваме Миро (anibis) и аз лично не съм с такива впечатления от него. Имам го за много точен човек и винаги е помагал когато и с каквото може. Това твое мнение ме накара да поразровя и да видя обявата му . За съжаление е явно е минало давност и я няма,но съм убеден че е била със снимки и си виждал какво купуваш. Също съм убеден че си имал и опция за преглед при куриера. Сега след 3 месеца вече стигна до извода че тая зарядна не става и ти си измамен. Това че манометъра е сух е без никакво значение и на него ясно си пише до колко бара е в случая 400. Това че зарядната е без забавител също не го прави некоректен или измамник. Забавител се прави точно за 5 мин. Проблема се е изцяло в теб. Това че не знаеш какво точно търсиш и какво купуваш се дължи ,че не си чел достатъчно. Ако беше чел и беше попитал собственика на обявата в случая Миро аnibis какъв е манометъра има ли забавител и всичко което те интересува човека щеше да ти отговори на въпросите и ти щеше да решиш дали те устройва и отговаря на твоите изисквания. Незнанието не е оправдание за нашите грешки ;) ;) ;)
 
Нагоре