Недоволни или измамени

Петков

Новодошъл
Брей... този път наистина е пратил оптиката в офис на Еконт е с наложен платеж 10 лв. Но ще разбера в какво състояние е в понеделник. Жалко, че трябваше да се вдига толкова шум за да го направи.


За да нямам последователни постове, ще редактирам.

Оптиката е при мен, жива и здрава!!!
 

leopardars

Потребител
За жалост и аз трябва да пиша в тази тема.
Поръчах си CZ 200 от вносител на CZ за България. Организирах един транспорт от София и днес пушката пристигна във Варна. От пръв поглед се видя, че пушката е чукната тук там. Това се оказа по-малкия проблем. На резервоара има дата 11/2006 . После видях, че на пушката има лепенка с цена в лева. На кутията също има цена в лева, която се разминава с тази от пушката :crazy: . Обадих се на търговеца и му казах за проблема ..... и нищо. Каза да стрелям без притеснение и дума да не става за връщане. След това се обадих тук http://www.kzp.bg/, да питам какъв е реда за връщане на пушката. Хората ми обясниха, че в седем дневен срок мога да я върна без обяснение.
Сега проблема е, че няма как да я върна с транспортна фирма и обратна разписка. Дайте съвет какво да направя.

ПП: имам фактура за пушката и капаро
 

martins

Потребител
По куриер с обратна разсписка и наложен платеж. Една пратка едно писмо което да могат да прочетат. Като преди това им пусни един мейл, писмо или телефон да им съобщиш вежливо че ако не ти върнат парите по куриера направо с документите за неприета пратка ги даваш в кзп.
Ако ти върнат пратката (не платят) взимаш си чифтето и документите за върната пратка от куриера вътриш се (временно) за куриер. И с цялото това богатство направо в КЗП.
Толкоз :)
Ако искаш да осмърдиш още повече нещата ти препоръчвам да пуснеш един два мейла на самите ЧЗ на сайта им с дати фамилии, фирми , цветно с картинки.
Кажи поне кои са тези урунгели да си ги знаем.
 

dinkata

Редовен Потребител
martins написа:
Кажи поне кои са тези урунгели да си ги знаем.

Е в случая, Лъчо е явно прецакан, но при мен всичко беше коректно и точно и получих чистак нова пушка ! Нека не бързаме толкова с квалификациите.. :cheers:

Лъчо, разкажи как ви протече разговора общо взето с човека, който ти я внесе ?! Много странна ситуация...
 

martins

Потребител
Квалификацията си е мое лично мнение базирано от написаното от колегата.
Мен лично ме интересува кои са господата за да се постарая никога да нямам нищо общо с тях.
 

lynx

Редовен Потребител
На тия пушки резервоара е консуматив/сменяем/.
Може само резервоара да е стар, а пушката да е нова. Не ми се вярва да продават 7 годишни пушки/но знае ли човек?/ :pardon:
Динко, напиши на твоята серийния номер и ще го сравним с номера на измамения колега.
 

leopardars

Потребител
Ами човека се казва Димитър Димитров фирмата е Пламен Димитров 96 ЕООД. Мислех да не казвам, кой е търговеца докато се изяснят нещата. По-късно днес ми разигра един театър. Бил се обадил ЧЗ да им каже за проблема. Отговорили му, че по сериен номер пушката е произведена 2010. Като се разрових в документите пратени с нея видях лист с престрелка от дата 21.11.06/8:36
 

martins

Потребител
Ясно класика. Съвет от мен връщай ако трябва и лично ако не с документите при КЗП (преди да е изтекъл 7 дневния срок) и с тях при него. Звънни им и им обясни че отказват връщане, че данните на стоката не отговарят. Ако се замотаеш трябва да имаш черно на бяло че ти е отказал връщане в 7 дневният срок.
 

Dominus

Редовен Потребител
На мен тая работа ми миреша на пушка втора употреба на "наш"човек. Ще я продадем за нова.
 

martins

Потребител
Dominus написа:
На мен тая работа ми миреша на пушка втора употреба на "наш"човек. Ще я продадем за нова.
Май за жалост уцели десятката с това предположение. Точно на тази сценка мирише по описание.
 

Dominus

Редовен Потребител
Чак не мога да повярвам, че някой търговец ще затвори едни пари и няма да се сети за тях 6 г.
А както разправяш, че има ударено тук и там ми мина през ума за версия "пеликан" :D


Ето ти една постановка и ще видиш как ще те убедя във версията.

Срещат се двама познати /приятели/

магазинера - Как си?
нашия човек - Добре. А ти? Върви ли бизнеса?
магазинера - Бива.
нашия човек - Абе, онази пушка дето я купих от теб не съм я ползвал от година. Дай да я продадем.
магазинера - Нямаш грижи. Пазиш ли опаковката?
нашия човек - Да. Всичко е в кутията, както ми я продаде. Има някоя друга драскотина, но някой лев да взема от нея все ще е файда.


и така един щастлив ден звъни Леопарда и иска ЧЗ. Само на минути е уреден с пушка от рафта, останала позатрупана под айшетата :cheers:
 

leopardars

Потребител
Е поръчката не стана за минути поръчана е преди 35 дни. По-скоро от това съм разочарован, че чаках толкова а на финала........
 

Dominus

Редовен Потребител
В такъв случай версията ще претърпи промени и ще трябва да включим 35 дни протакане ;)
Абе я го набери онзи тъпанар като къдънски шалвари и му я връщай!
Има нещо гнило в цялата история. Тъй да знаш ;) :D
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз и Илияна бяхме хората, който отидохме на крака да вземем пушката на Динката и да му я препратим към Първомай.
Срещнахме се лично с човека във фирмата. Говорих с него.
В интерес на истината ми направи впечатление на точен човек.
Какъв е сега този конкретен случай не знам.
Тогава ми направи впечатление, че реално той работи само по заявка. Един малък офис в Младост в който няма почти нищо налично, като изключим щанд с мен не познати чешки чашки и други аксесоари. Но до колкото разбрах той повече се занимава с внос на огнестрелно оръжие от Чехия а не на въздухарки. Въздухарките са му по между другото.
Затова си мисля, че по вероятното е него да са го преметнали от там, като търговец от третия свят, който не е запознат много, много с въздушното оръжие защото винаги поръчва огнестрел.
Казвам, че това е мое лично мнение и не искам да го натрапвам!
...лично усещане.

Съветвам лично да се срещнеш с човека и да му обясниш, че нашите резервоари за пушките имат живот и че този живот е 10 години. Самият търговец да говори с чехите, като заснемете серийния номер на пушката! Заснемете годината на производството му и годината на прострелка на пушката пратете ги на чехите за да не ни мислят за аборигени!
Ако вината е в чехите, мисля, че нещата ще се оправят! :yes:
УСПЕХ!
:cheers:
 

leopardars

Потребител
И аз го мислех за коректен до вчера, когато му казах за връщане на пушката. Днес като му казах, че ще пиша на ЧЗ за проблема изведнъж омекна. Просто е решил да пробута застоялата на щанда мостра. На 4 март ми прати снимка за да уточним модела. На нея се вижда ЧЗ 200 между един Щаер и един Еваникс в български магазин. Снимката е 3 МБ и не мога да я публикувам тук, но мога да я пратя по поща ако някой иска. На снимката се виждат последните четири цифри на ЧЗ-то 9120. Пушката която е при мен е с номер А259120. Дали е съвпадение?
 

Dominus

Редовен Потребител
пак е по-добре между еваникс и щаер, отколкото затрупана от айшето.
и какво е умувал толкова 35 дни?
 

DANNY

Редовен Потребител
leopardars написа:
.............Днес като му казах, че ще пиша на ЧЗ за проблема изведнъж омекна. ..........

Не изпускай срока! Ако трябва настоявай за писмен документ, че искаш смяна във въпросните 7 дена!
 

lynx

Редовен Потребител
leopardars, тук може да качваш големи снимки без да си регистриран:
http://postimage.org/ има и опция да я преоразмериш по твое желание.

Този юнак сигурно му е писнало да чака чехите и се е пробвал да пробута старата мостра.
Да, ама номера не минава. Връщай му я и мислете вариянти, нова пушка ли връща парите.....или КЗП.
 
Нагоре