Национални срещи,Регионални срещи-Календар

luft9waffe

Редовен Потребител
нека тук да обсъждаме периодичността(1,2 ,3 ,4 пъти годишно),датите и местоположението на срещите
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

В случая аз съм за принципа на Мечо Пух - "колкото повече - толкова повече!"! :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Национални срещи - Календар

ами да се опитаме да ги направим ДОСТАТЪЧНО,но с повече хора и по-добра организация
 

shooter

Потребител
Re: Национални срещи - Календар

Досегашната практика е 2 пъти в годината
пролет и есен
всички сме свидетели, колко трудно се организираме
може би бъдещето е към националните да добавяме и традиционни регионални срещи
с национален привкус
идеята ми е Варненско -Русенската среща да присъедини
и Шумен, В. Търново, Бургас, Тутракан и всеки който по една или друга причина е
пропуснал националната
това зависи от нас, а не от някой друг
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

shooter написа:
Досегашната практика е 2 пъти в годината
пролет и есен
всички сме свидетели, колко трудно се организираме
може би бъдещето е към националните да добавяме и традиционни регионални срещи
с национален привкус
идеята ми е Варненско -Русенската среща да присъедини
и Шумен, В. Търново, Бургас, Тутракан и всеки който по една или друга причина е
пропуснал националната
това зависи от нас, а не от някой друг
Определено предстоящата среща във Варна, ще е с такъв "привкус" и на гадно свинско.
 

cdman

Администратор
Re: Национални срещи - Календар

За кои дати се заформя Варненската среща ? :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

Говорихме за около края на този месец.
Не трябва да чакаме да завали сняг.
Според мен 31.октомври и 1 и 2 ноември 2008. Края на единия и началото на другия месец.
Това са петък , събота и неделя.
Както на Узана .
С една или две нощувки.
Ако е на х. " Здравец ", където силно се надявам, че ще е , е много хубаво.
Мястото е чудесно и хижата е в пъти по-добра от Узана.
Печките са на ток, в банята има топла вода , стаите са с по-малко легла.
Има и много хубава механа. Дано обаче да сме сами и да няма някой DJ,да ни надува главите.
Ама той Макси ще помисли по въпроса.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

През така наречените официални празници, много народ щъпука по полянките, а ако и времето е много добро, още повече.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Национални срещи - Календар

ivodoc написа:
....Дано обаче да сме сами и да няма някой DJ,да ни надува главите.
Ама той Макси ще помисли по въпроса.
OFF: То само Макс ли има пушки? И ние като извадом по една и нека DJ да му мисли ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Национални срещи - Календар

предложение:есенна нс-първа половина на септември(седмица преди първия учебен ден),пролетна-втора половина на април.така и в планината има по-голяма вероятност за прилично време
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Национални срещи - Календар

Въпросът кога точно да се провеждат Националните Срещи е дискутиран много пъти във времето и пак се появяват предложения, които вече са били чоплени преди година или 2.
Вероятно това е нормално. Затова ще се опитам пак нашироко да опиша всичко.

Ако обърнете внимание, ще видите, че всички срещи досега се провеждаха 2 пъти на година и горе-долу по едно и също време. Има причини защо е ставало именно така. А именно:
- Целта на срещите да се съберат възможно най-голям брой участници от най-различни жизнени категории "от пионери до пенсионери". Затова дата трябва да е "универсална" и да "подхожда" на всички: студенти, работещи, бизнесмени, родители с малки деца и т.н.
- Подготовката на срещите започва 2-3 месеца преди самата дата и трябва да се определи още с началото на подготовката. Не става да определим дата 1 седмица предварително и после да се чудим за резервации. Обаче никой не може да гарантира какво ще е времето след 2 месеца. Затова приемаме, че с времето по време на срещите ще го караме на късмет, само да изберем периода, когато е по-вероятно то да е хубаво.

Освен това дата се обявява предварително именно за да могат хората да си направят планове.
Броят на срещите се заформи на 2 годишно. 1 среща определено ни се видя малко, а повече от 2 много :)

Изхождайки от горното започваме да мислим кога да ги провеждаме.
Зимата е прекалено студено, а лятото всички се разбягват (семействата все пак са по-важни от хобито). Остават пролет и есен. При това през пролетта трябва вече да е достатъчно топло, а есента още да не е много студено.
Логически идват на ум края на май и началото на септември. Обаче точно за тогава много от нас имат неотложни, планирани ангажименти. Напролет студенти започват сесия, някои от нас се стягат за балове, започва се усилена работа по полета (не всички сме граждане)... Есента пък определящо е започване на учебната година. Не всички са готови за "седмица преди първия учебен ден". Повечето точно тогава са най-натоварени покрай децата. А студентите пък са на зор първата седмица след 15-ти.
Да откажем участието в Национална Среща на тези категории хора посредством избиране на заведомо неподходяща дата просто не е честно.

Ето защо есента срещите се провеждаха последния "уикенд" на септември (1-2 седмици след 15-ти), а напролет в края на април или началото на май. На последната пролетна среща имахме проблеми с резервации за желания от нас "уикенд" и се наложи да я изтеглим малко по-рано - късно започнахме подготовката.


Всички организации, подобни на тази, която ще регистрираме, правят годишен план-график на различни мероприятия. Мисля, че е редно Националните Срещи да се планират и да се обявяват в състава на такъв план още в началото на годината.
Регионалните са по-спонтанни и може и да не се предвиждат (като дата и място) в "националния" план.
Обаче мисля, че е нужно да се обсъди провеждането 1-2 пъти годишно на Национални Състезания. Спецификата им (по мое виждане) ще е в това, че ще включват само 1 дисциплина в програмата си и ще се планират само за 1 ден.
Регионални групи е добре да си помислят за еднодневни регионални състезания, които също да се включат в план-графика.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

братушка
Ето защо есента срещите се провеждаха последния "уикенд" на септември (1-2 седмици след 15-ти), а напролет в края на април или началото на май. На последната пролетна среща имахме проблеми с резервации за желания от нас "уикенд" и се наложи да я изтеглим малко по-рано - късно започнахме подготовката

Като се знае , че ще е последния "уикенд" на септември и последния на април или първия на май , всеки ще може , когато сам реши да планира присъствието си. Без да се налага някой да му казва и да се оправдава , че късно е научил.
Естественно тема ще бъде пусната.
 

shooter

Потребител
Re: Национални срещи - Календар

В тоя ред на мисли
ми хрумна, че е добре да направим на всяка от нац. срещи по едно състезание
пролетна - ФТ
есенна - Бенчрест

имам предвид, че на Бенчреста не му обръщаме достатъчно внимание и е малко между другото
там се иска по добра организация като материална база
навеси, маси, столове
така както го виждаме по света


има Бенчрест не само за групи
БР 50/25 също е предизвикателство
и за хората и за пушките

моля за мнения
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

Така ли?
Може и без навеси.
Не, че има как да стане с навеси, де.
От там ли ще ги вземем или ще си ги носим?
Хората и без навеси се справят.
Без маси обаче не става.
Имам маса, ще я донеса на някоя от срещите , ако я харесате , може да си вземете размерите и модела за да си я направите.
Ако има 5 -6 маси , на първо време ще се реши проблема.
Познавате ли някого?
P1080184.jpg

Може би Анастас Гогов.
 

shooter

Потребител
Re: Национални срещи - Календар

Иводок
"Може и без навеси.
Не, че има как да стане с навеси, де.
От там ли ще ги вземем или ще си ги носим?"




За навесите -
Идеята ми е, че на есенната среща
времето е по често дъждовно / по принцип/
има сгъваеми такива, каквито на пролетната среща в Русе ползвахме / там можеше да се скриеш от слънцето /
а другата ми идея е, че ще е по комфортно да го правим на стрелбище
както си му е реда, а не да мъкнем маси и столове по планините и горите


ФТ в гората,
а Бенчреста на стрелбище
така е по света
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

Идеята е добра.
Само дето малко невероятно ми звучи.
Специално стрелбище с навеси и маси за бенчрест.
 

shooter

Потребител
Re: Национални срещи - Календар

Ами на всяко стрелбище/50 - 100 м/ има навеси и маси
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национални срещи - Календар

shooter написа:
Ами на всяко стрелбище/50 - 100 м/ има навеси и маси
Сигурно е така , щом казваш.
И n' лв на ден наем и на n' км. от мястото за спане.
Вероятно кандидатите за стрелба рязко ще намалеят.
 

shooter

Потребител
Re: Национални срещи - Календар

Правилно

за бенчреста
задължително въвеждаме следния комплект:
1. сгъваема туристическа маса
/желателно е леко да се клати/
2. трикрако рибарско столче
3. и на Борко раницата за предна опора на пушките

4. за глезотия може и покрив/преден капак/ на кола

1А. може би най добре пръчка с чатал
дет се вика ко му плащаш
в гората колкото искаш
;)

и в радиус от 5 м задължително до 3 барбекюта
да не забравяме за кво сме там
 
A

Anonymous

Гост
Re: Национални срещи - Календар

Това,за наградата на най-добрият,дето ще е кутиика със чашки... ;) ;) ;)... Не е ли то да нарами коча на врата
си.... :D :D :D ;) ;) ;)
 
Нагоре