Национална среща яз. Копринка - 27-28.9.2014 г.

FreeMan

Редовен Потребител
Двуногите не са разрешени?
Предполагам че и стреляне от бутилка също?
Второто не ме касае, но може да има хора които да ги интересува.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Национална среща яз. Копринка - 27-28.9.2014 г.

Може с двуноги.Оптавих го и си резервирах и стая.
А за бутилките вие кажете как е по правилно според вас.Аз не мога да взема решение но мисля че няма да е проблем и от бутилките да стреляте.
Sent from my HTC One using Tapatalk
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
FreeMan написа:
Двуногите не са разрешени?
Предполагам че и стреляне от бутилка също?
Второто не ме касае, но може да има хора които да ги интересува.

Аз съм с двунога - нямам рест, но ако има рест за ползване, разбира се ще стрелям без двунога.
Но мисля , че бутилките трябва да са откачени -най малкото с оглед безопасност. Ако до мен по време на срелбата има вързана за пушка бутилка 7-10 литра въздух или пък метан с налягане 190-300 бара - аз няма да участвам. А и що за въздушна пушка е това, в калибър до 6,35 мм дето не може да направи максимално разрешените по правилник 30.изстрела.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Наистина добър довод за бутилките с оглед на безопасноста.Няма да се позволява стреляне тип водолаз ако трябва да се дозарежда ще става на определено място извън стрелковата линия.Мисля че наистина са малко пушките които с едно зареждане правят по малко от 30изтрела.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Милко написа:
Наистина добър довод за бутилките с оглед на безопасноста.Няма да се позволява стреляне тип водолаз ако трябва да се дозарежда ще става на определено място извън стрелковата линия.Мисля че наистина са малко пушките които с едно зареждане правят по малко от 30изтрела.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Според мен това е добро решение, ако пък има нужда от дозареждане, то да се прави на страна от стрелковата линия на определено място. (все пак да няма ограничителни условия за колеги с плато под 30 изстрела.)
 

lynx

Редовен Потребител
Не е проблем и да ти е по-малко платото.
Ставаш от масата, зареждаш пушката и сядаш обратно да си довършиш стрелбата.
Времето за стрелба е достатъчно, даже някои колеги финишират за половината време.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vas2308 написа:
FreeMan написа:
Двуногите не са разрешени?
Предполагам че и стреляне от бутилка също?
Второто не ме касае, но може да има хора които да ги интересува.

Аз съм с двунога - нямам рест, но ако има рест за ползване, разбира се ще стрелям без двунога.
Но мисля , че бутилките трябва да са откачени -най малкото с оглед безопасност. Ако до мен по време на срелбата има вързана за пушка бутилка 7-10 литра въздух или пък метан с налягане 190-300 бара - аз няма да участвам. А и що за въздушна пушка е това, в калибър до 6,35 мм дето не може да направи максимално разрешените по правилник 30.изстрела.
Малко са ти несериозни доводите, иначе по твоята логика трябва да се направи защитена зона за зареждане и съхранение на бутилките с цел безопасност ! По принцип не съм сигурен позволено ли е или не да са свързани бутилките с пушките по време на състезание, ама викам да се проучи или някой ако знае моля да сподели.
Реално ми се струва и на мен, че не е редно да са свързани, но от друга гледна точка, ще помислим сериозно по въпроса дали е редно ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Аз ви предлагам да разрешите на колегите да стрелят от бутилките. Нека да дадем шанс на тези които не стрелят с лъскави пушки и нямат голямо или равно плато.
Според мен е по-важно да всеки от нас да си прекара весело :cheers:
 

aandreev

Потребител
methaa написа:
Аз ви предлагам да разрешите на колегите да стрелят от бутилките. Нека да дадем шанс на тези които не стрелят с лъскави пушки и нямат голямо или равно плато.
Според мен е по-важно да всеки от нас да си прекара весело :cheers:
:quiet:, тамън сложих редуктора - нека усетя и предимството от него :p
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
soundmax написа:
vas2308 написа:
FreeMan написа:
Двуногите не са разрешени?
Предполагам че и стреляне от бутилка също?
Второто не ме касае, но може да има хора които да ги интересува.

Аз съм с двунога - нямам рест, но ако има рест за ползване, разбира се ще стрелям без двунога.
Но мисля , че бутилките трябва да са откачени -най малкото с оглед безопасност. Ако до мен по време на срелбата има вързана за пушка бутилка 7-10 литра въздух или пък метан с налягане 190-300 бара - аз няма да участвам. А и що за въздушна пушка е това, в калибър до 6,35 мм дето не може да направи максимално разрешените по правилник 30.изстрела.
Малко са ти несериозни доводите, иначе по твоята логика трябва да се направи защитена зона за зареждане и съхранение на бутилките с цел безопасност ! По принцип не съм сигурен позволено ли е или не да са свързани бутилките с пушките по време на състезание, ама викам да се проучи или някой ако знае моля да сподели.
Реално ми се струва и на мен, че не е редно да са свързани, но от друга гледна точка, ще помислим сериозно по въпроса дали е редно ;)

Защо да са несерьозни. Тези правила се прилагат и за бенч реста, а и колегите ходили на състезания по чужбина могат да потвърдят къде се зареждат пушките. Има и достатъчно клипчета от състезания в САЩ където стрелят със силни пушки (даже и с БигБор 9 мм) и никъде не виждам да стрелят, като водолази с закачена бутилка. А в мерките за безопасност при зареждане от бутилка не напразно се казва да не си срещу манометъра и т.н.т. И все пак да не забравяме , че при варминта максималния брой изстрели е 30 броя. Освен това даденото време е достатъчно без проблем да се стане, да се мръдне настрани и да се напълни пушката (така че не се ограничават хора с плато в малък диапазон). А и все пак казвам моето мнение, аз държа на безопасността за мен и за околните. Взел съм си чисто нова немска бутилка и съм държал на качество за зарядната си станция и дори и така винаги имам едно на ум, че това налягане не е шега. Но в крайна сметка решението (съответно и отговорността) е на организаторите.
 

anibis

Редовен Потребител
Не се притеснявай нищо не може да стане ако всичко е изрядно!
По-принцип е както се разберете,дали ще има клас водолаз или не,и навънка хората стрелят с прикачени маркучи към бутилките.
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CCUQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DdhvT3K_L9iU&ei=oWX7U_LqKNHcaqTigIAK&usg=AFQjCNGY5W1XY7P8TzR7hDZkhf6gKmvnBg&sig2=r2uoleoZ4L5AFCsmnnXFPw&bvm=bv.73612305,d.bGQ

https://www.youtube.com/watch?v=r0jtFdOCQxc

https://www.youtube.com/watch?v=VEmbbi_Zekw
 

lynx

Редовен Потребител
anibis написа:
По-принцип е както се разберете,дали ще има клас водолаз или не,и навънка хората стрелят с прикачени маркучи към бутилките.

Това на състезание ли?
Кой е този спорт при който е разрешено?
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами нека да видим все пак дали въобще ще има колеги които имат по малко от 30 изтрела в плато и мислят да стрелят с бутилка закачена на пушката.И все пак дори и да имат плато примерно от 160 до 110 бара то няма как да стрелят водолазката ако в бутилката имат повече от 160 бара и тогава просто трябва да се дозареди и продължава стрелбата.Но нека който мисли да стреля по този начин да каже и тогава да се обсъжда въпроса да не стават само излишни спорове.И нека да не забравяме че първо всичко се прави за удоволствие и второ има и шанс състезание да няма ако терена не го позволява. :cheers: :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
lynx написа:
anibis написа:
По-принцип е както се разберете,дали ще има клас водолаз или не,и навънка хората стрелят с прикачени маркучи към бутилките.

Това на състезание ли?
Кой е този спорт при който е разрешено?
Рачо казах,както се разберете. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз в състезания не участвам,но нека да кажа моето мнение по въпроса. Мисля ,че състезанието се провежда с цел да се покаже как стреля пушката и какво плато и точност поддържа за брой изстрели. Така ,че когато се върже на живото спасяваща дихателна система (клас водолаз) просто ако 7 л бутилка е пълна на 200 бара и пушката е нагласена на такова плато тя ще има огромен брой изстрели в перфектно плато и всичко ще е сведено до майсторлъка на стрелеца. Моето мнение по тоя въпрос е че бутилките трябва си стоят отделно от пушките и в състезанието да се доказват самите пушки и стрелеца.
Аз лично ще ви гледам и ще ви се радвам на състезателния дух. Идвам на срещата не да се състезавам и доказвам ,а да се видя с хората и да се повеселим.
Поздрави на всички и до нови срещи на сбирката. Днес мисля и ние с Митака и фамилия си запазихме места. :cheers: :cheers: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
anibis написа:
По-принцип е както се разберете,дали ще има клас водолаз или не,и навънка хората стрелят с прикачени маркучи към бутилките.

Това на състезание ли?
Кой е този спорт при който е разрешено?

Според мен ако пушката и бутилката влизат в общата позволена максимална маса защо да не стрелят от бутилките?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ние състезанието го правя за забавление и с благотворителна цел ( не че няма да има медали) , не ща да слушам повече спорове и разсъждения, няма да се връзват бутилки за пушките да няма стресирани щом е така ! Разберете ме въобще не се натискам да правя състезание и не ща да има спорове всичко е за кеф и да можем да помогнем поне малко на семейството и дай боже за подпомагането на здравето на един наш колега ! Дори тези дни си говорихме ние пари за оборудването и т.н. няма да искаме и да си взимаме, всичко отива по предназначение за това аз слагам символична такса 5 лв, който иска да даде повече. Нека и Милко каже мнението си и ако прецени да промени нещо.
Принципно правилата можем да си ги променим както си искаме в ролята си на организатори и може да допуснем изключения и на място, защото пак казвам го правим за забавление !
Ще ми се да няма повече спорове, дано сме се изяснили по въпроса нека наблегнем на по веселите приказки :cheers:

Милко лично от мен едно предложение - краен срок за записване да НЯМА, не виждам проблем да се запише някой и по-късно стига да е светло и да има мишени нищо не ни коства да наредим за още няколко човека мишенки, не гоним график в крайна сметка пък и колко ли време отнема едно записване ? Тука не е като във ФТ-та да се разделят всички и да почнат да обикалят трасето ;)

ПП: st_beer ако ти сложим захарчета върху бирички ще участваш ли ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Любо като организатор ще трябва да минеш и през този огън /спорове/.
Това е част от тръпката при организиране на дадена среща без което неможе да мине срещата.
Колкото и да си перфектен все ще има някой да ти развали нещата.
Така, че свиквай.
:cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
soundmax написа:
Ние състезанието го правя за забавление и с благотворителна цел ( не че няма да има медали) , не ща да слушам повече спорове и разсъждения, няма да се връзват бутилки за пушките да няма стресирани щом е така ! Разберете ме въобще не се натискам да правя състезание и не ща да има спорове всичко е за кеф и да можем да помогнем поне малко на семейството и дай боже за подпомагането на здравето на един наш колега ! Дори тези дни си говорихме ние пари за оборудването и т.н. няма да искаме и да си взимаме, всичко отива по предназначение за това аз слагам символична такса 5 лв, който иска да даде повече. Нека и Милко каже мнението си и ако прецени да промени нещо.
Принципно правилата можем да си ги променим както си искаме в ролята си на организатори и може да допуснем изключения и на място, защото пак казвам го правим за забавление !
Ще ми се да няма повече спорове, дано сме се изяснили по въпроса нека наблегнем на по веселите приказки :cheers:

Милко лично от мен едно предложение - краен срок за записване да НЯМА, не виждам проблем да се запише някой и по-късно стига да е светло и да има мишени нищо не ни коства да наредим за още няколко човека мишенки, не гоним график в крайна сметка пък и колко ли време отнема едно записване ? Тука не е като във ФТ-та да се разделят всички и да почнат да обикалят трасето ;)

ПП: st_beer ако ти сложим захарчета върху бирички ще участваш ли ;)
Напълно подкрепям всяка твоя дума и аз ще си кажа бутилки+пушки на едно НЕ.Другото е ясно,двуноги,крикове,чували с жито ако иска някой е разрешено.Крайният срок за записване наистина ще е докато има желаещи ще се постарая да има от всичко по много (мишени,протоколи и всичко каквото е необходимо).
Допълвам:мишените ще са светло сиви на цвят няма да се оцветяват а на стойките им ще има табелки с поредни номера да не се допускат неволни грешки.
И както Любо спомена състезанието ще има приоритет "за забавление" и все пак да си покажем пушките ;)
 
Нагоре