НОЩЕН FT - Правила , мишени , аксесоари.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тук да синтезираме всичко свързано с НФТ.
 

Attachments

  • Тактически фенер с лазерен прицел.JPG
    Тактически фенер с лазерен прицел.JPG
    111.1 KB · Прегледи: 362

poacher

Потребител
По-скоро никой не ги е чел.
И аз много се чудя на наскоро задаваните въпроси относно ХФТ и нощните стрелби.
Всичко е написано, ама кой да чете :pardon:
И за оптиките, и за позите, и за фенерите и т.н.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Четем, ама на мен например точно от четене ми се наложи и да питам. В настоящия раздел има по 2-3 теми за едно и също нещо - дискусии, стари регламенти, преводи на чужди такива... Включително и темата за "Регламенти на БАФТ" е дискусионна - върви ги намери на коя страница са новите регламенти? Мина достатъчно време за коментари. Евала за регламентите - всичките са ясни и готови :bravo:. Почистете раздела от объркващи едноименни теми, дискусии, стари регламенти и преводи. Прехвърлете дискусиите в подходяща архивна тема, заковете регламентите в един единствен пост в темата "Регламенти на БАФТ" и я заключете. Тогава с пълно основание можете да попитате - четохте ли :)?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Големият "миш-маш" в темите си го правим имено ние.
Всеки е свободен да си чати където иска. Никой не се съобразява като пише, че писанието му няма нищо общо с темата. Да дам ли пример?
В тема за марка пушка , където би трябвало да се коментира специализирана информация за самата пушка и модел, предимства, конструкция , недостатъци, тунинг итн други полезни неща, аз решавам да съобщя, че имам намерение да си купя такава, или че съм си купил, и в хор няколко души ми честитят и ми пожелават само десетки и много олово да прекарам през цевта. Погледнете назад в произволно избрана тема, за да видите колко диалози има. Все едно си в чат. Макар да има ЛС и една камара месинджъри за целта. Ама така не е интересно, ако не е достояние на всички. Да, понякога се случва и в диалог да се съдържа полезна информация, но аз не говоря за такива случаи. Всеки при желание би разбрал за какво иде реч.
А ако се направи забележка или нечие мнение бъде изтрито!!!! Малииииии, да не си насреща.
Това дето сега го пиша, ще го изртия после, а като искаме форумът да е чист, трябва самите ние, всички, да го поддържаме такъв, а не някой друг да мете акуто и да отнася негативите.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@ivodoc: За вида на темите относно моделите пушки теоретично си абсолютно прав. Ама замисли се на практика: продал си колегата старата колица, понадил още парички и си купил ... пушчица ;) - къде другаде да се похвали за новата си придобивка ? Да не изсушаваме толкова нещата, мое мнение разбира се. Все пак - има си тема "...нова придобивка" и с едно допълнение в правилата ръководството на форума може да насочи всички подобни постове там :).
Като подстрекател на настоящата тема за Нощен ФТ /с един пост в друг раздел/, предлагам следното: Стара публикация на колега от УС ме заблуди, че чакаме отделен регламент за Нощен ФТ. Наличието на раздели "Нощни стрелби" в регламентите за ФТ и ХФТ, в комбинация с темата "Тактически фенери..." изчерпват въпроса за Нощния ФТ. По-добре ще е настоящата тема да се изтрие :).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ще помоля колегите да помогнат с инфо от къде и какво оборудване да си купим за нощните стрелби(съобразено с икономическото състояние в което се намира държавата в момента). :cheers:
Ето и моите предложения за оптика подходяща за ХФТ. Фиксиран зум, Mil-Dot,FT,NATO скала, освободена от паралакс.
Nikko Stirling NPT1250; Nikko Stirling NPT856; Nikko Stirling NMC640 , Leapers SCP-640M; Leapers SCP-632MD1
 

Loki

Потребител
Колега Вал, то икономическото състояние на държавата е ясно... Въпроса е какво имаш Ти в джобето и колко ти се дава :exclaim: Не бих казал, че в последната година има спад на покупките и търсенето на скъпи хубави пушки, даже напротив... Еволюираме в хобито и спорта :exclaim: (въпреки кризата)

За фенерите мисля е писано в съответната тема, има и линкове. Но тъй като презокеанският пазар се поусложни в последно време (дори и за дреболии), мисля че може да се оборудваш и от нашия...
...150-175 лв дават ли ти се за много читав фенер-240лумена + дистанционен спусък + батерии + зарядно... ??? ??? Аз ще си взема още утре... (като сме се хванали на хорото... и гаргата треба да е рошава)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
150-175лв за едно състезание в годината на много хора ще им се видят много и на мен са ми много. Ама нищо давай линка за всеки влак си има пътници.
 

Loki

Потребител
За съжаление линк все още няма, утре ще пусна повече информация :pardon:

valens1968 написа:
150-175лв за едно състезание в годината на много хора ще им се видят много и на мен са ми много. Ама нищо давай линка за всеки влак си има пътници.
Е, това вече е до мерак, начин на мислене :exclaim: и практическо приложение- аз такова фенерче ще ползвам не само на състезание и не само на пушката- има къде и кога, а и освен това чисто и просто ще му се кефя... :)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ

DANNY

Редовен Потребител
И трите модела да достатачно слаби за това което ги искаш.
И са с малки рефлектори.
Дори този който съм ти пуснал като линк от ДЕ е с гранично малък рефлектор.
За да свети наистина добре трябва рефлектора да е приблизително 50мм
Но там вече скачаш в размера /дължината/ на фенера.
Срещата е на 18 Април. до тогава има време да пристигне.
По-неприатното е, че акумолаторите и зарядното се продават отделно от фенера.
А за да имаш шанс пратката да мине незабелязано без мито и ДДС ти трябва малка поръчка в малък пакет.
т.е. ти трябва няколко отделни поръчки една след друга. Или ги търсиш от БГ пазара.
 

Loki

Потребител
valens1968 написа:
Ами сам прецени:
-и трите са китайски ментета

-първият може да работи и с 3 батерии ААА (има ги навсякъде), и с 1 батерия 18650, която дава 30% повече време на работа, но трябва да я поръчаш + зарядно. Има 3 режима-силен, икономичен и мигащ.

-вторият е по-скъп, защото идва комплект с 2 бат CR123А и зарядно (батериите, които пращат не са презареждащи се) Не пише за режими.

-третият работи пак с 2 бат 123А (не са включени) 1 режим на работа, но дават гаранция и може да го върнеш... ???

Аз бих потърсил нещо 200-240 лумена защото работят до 40% по дълго на пълна мощност, тези по 300л им дават по 1 час работа, но за НФТ стават, ако имаш батерии за смяна.

Акраба ме е изпреварил, но според мен читав фенер 240-300 лумена е достатъчен за 40-50м, 50мм рефлектор и 1000лум е вече бракониерски прожектор... ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
То почти всичко вече е китайско. Вече има и ментета на ментетата. Поръчах първото. Като е менте то поне да струва 17.81лв :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Малии с тези цени ще ме откажете от предстоящето състезание ;) Сега сериозно да ви питам фенерчета от типа които се раздавах на Узана с наградите до колкото си спомням осветяваха до около 50-на метра или бъркам, колко добре не ме интересува важно е да се вижда мишената това ми е достатъчно за мен, та става въпрос до максимум 10лв ще ми свърши ли работа за състезанието и до тези дистанции на които се стреля, пак казвам само ми трябва да се види мишената, а не да ми свети ;) :p също така да питам има ли значение къде е закачен фенера в смисъл каде е най-добре или си е индивидуално, моя може и с тиксо даже да го лепна :D :crazy:
 

Loki

Потребител
soundmax написа:
Малии с тези цени ще ме откажете от предстоящето състезание ;) Сега сериозно да ви питам фенерчета от типа които се раздавах на Узана с наградите до колкото си спомням осветяваха до около 50-на метра или бъркам, колко добре не ме интересува важно е да се вижда мишената това ми е достатъчно за мен, та става въпрос до максимум 10лв ще ми свърши ли работа за състезанието и до тези дистанции на които се стреля, пак казвам само ми трябва да се види мишената, а не да ми свети ;) :p също така да питам има ли значение къде е закачен фенера в смисъл каде е най-добре или си е индивидуално, моя може и с тиксо даже да го лепна :D :crazy:

Такова за 10лв няма да ти свърши работа- няма да виждаш добре мишената. Вземи нещо което да има горе-долу по-концентриран лъч, или нещо кат на Валенс...
Закрепи го където и както искаш, само не за цевта :exclaim:

Продължавам в темата за фенерите (не червените ;))
 

ivofox

Редовен Потребител
Купих си фенерче немско 100лумена,ще го пробвам как свети довечета и ще пиша.
 

Attachments

  • wwrrtyyy.jpg
    wwrrtyyy.jpg
    211.9 KB · Прегледи: 246

ivofox

Редовен Потребител
Фенерчето свети до 100 м на 50-70 се вижда добре ,успях да снимам гълъб,заек и патка долу на снимките са животни на около 30 до 50м.
 

Attachments

  • sdcdffff.jpg
    sdcdffff.jpg
    107 KB · Прегледи: 227
  • cvvvv.jpg
    cvvvv.jpg
    41.7 KB · Прегледи: 257
  • fefggg.jpg
    fefggg.jpg
    52.2 KB · Прегледи: 241
  • fgfgfff.jpg
    fgfgfff.jpg
    52 KB · Прегледи: 251
  • fffff.jpg
    fffff.jpg
    21.1 KB · Прегледи: 231

ivofox

Редовен Потребител
Днес върнах фенера и купих друг довечера пак ще го изпробвам :yahoo:
Купих LED LENSER P7-200 лумена,120 часа,230 метра с 4 ААА батерии.
http://www.lightsandknives.com/P7.html
 

Attachments

  • led lenser.jpg
    led lenser.jpg
    209.5 KB · Прегледи: 250
  • eerff.jpg
    eerff.jpg
    144 KB · Прегледи: 216
  • errr44444.jpg
    errr44444.jpg
    141.3 KB · Прегледи: 218
  • led lenser 1.jpg
    led lenser 1.jpg
    110.1 KB · Прегледи: 194
Нагоре