Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

potrebitel 13

Потребител
Re: ПРИКАЗКИ И ПРОСТОТИИ В ХАЙД ПАРК

Не е зле. Прилича на Гамо PR-45 но с по-интересен дизаин. Ръкохватката кефи. Ако и реалната мощност е близка до посочената....
Почват да ми се въртят едни идеи в главата :-[
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: ПРИКАЗКИ И ПРОСТОТИИ В ХАЙД ПАРК

Това го видях. Ще се купува рано или късно. :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: ПРИКАЗКИ И ПРОСТОТИИ В ХАЙД ПАРК

Не му ли е малко надута цената?
За сравнение аналогичен пистолет на Кросман струва (ще струва, като го получат) 100-ина лева по-малко.
Вярно, че има по-неатрактивен, направо древен вид, но пък е класика.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Стрелял съм с кросман, имал съм и газово зораки. От към ергономичност няма място за сравнение, кросмана си е едно "дръвце" с гаден спусък и неудобна ръкохватка. На снимките на зоракито се вижда че то е с напълно регулируем слусък и със ергономична дръжка подобно на гамо компакт. А то мисля че е над 300 и не е мултикомпресионно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Ако трябваше да си купувам въздушен пистолет около 300 лева, по-скоро бих си взел Гамо компакт, вместо този. Все пак Гамо предлагат някаква сигурност в качеството на продуктите си.
Клипчето в линка можеше да предложи и повече информация, да покажат стрелба с пистолета, групи и пр., а не само музика през цялото време.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Имах гамо ПР45 и на тази основа подозирам че зоракито няма да е с по-ниско качество или по-слаби постижения от компакта.
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

То всичкото хубаво ама хайде сега 60 метра точна стрелба! :)
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Защо немислиш ли че ще може на 60 метра да нацели бутилка? Критериите за точна стрелба могат да бъдат доста широки понякога. :D
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Моите са на гарвана окото! ;)Спирам до тук защото ще се карат... :quiet:
 

Вячеслав

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Ако това е вярно ,то ще е като рекламата на "Делта" за върха на сладоледа през 90-те години. Имам кросман 1377 и когато искам да постигна 192 метра в секунда се налага да помпя 14-16 пъти . За 160 м.сек. са необхадими 10 - 11 помпи. Доста неудобно е по принцип ,да неговорим за през лятото и то свободна стрелба. Три помпи за 190 м/с на тази цена за сега е висока ,но това не се определя от нас. Определено ако сега ще си купувам пищов ще го купя преди съответната проверка разбира се. 190 м/с с гамо рнаунд ( кръглите съчми ) правят приказни поражения на дистанция до 15 метра. Все пак е пистолет. Нека не се изхвърлят колегите с тези 60 метра. За пистолет 15 са пре достатъчни. И то въздушен преди всичко. ;)
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Малко добри думи и от мен.Добре изглежда читака ,масивни части има и вдъхва доверие.Само че като им знаем качеството на железата....Ама както и да е .Доколкото разбрах ложата е поликарбонат.Не си падам по късото оръжие и няма да се засиля да си купувам пищов,ни ми допада да стрелям на 15 метра по нещо което мога да уцеля и с ръка. :cool:
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Не го подценявай Андро! Моя първи досег до пневматиката беше с пистолет. Кефа е пълен! Уверявам те :)

За тунинги и доработки да не говорим :quiet: ;)
 

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Случайно турчинът да ви мяза на това:

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/model.pl?model_id=556

с малко променена дръжка. Копирали са донякъде Вайраух. Имам странното чувство, че ще се получи като АТ44 - хем е FX, хем не е, копират от готина марка, но влагат и техни "гениални" идеи, плюс изключително високото качество на изпълнение = много доработки, за да стреля прилично.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Бих искал да кажа нещо относно качеството и дано ме разберете правилно- не може да се прави сравнение между нововъзникнала фирма без кой знае какви традиции въпреки че доста умело според мен навлиза на пазара и имат доста голямо разнообразие, трябва да се направи и сравнение и в производството не може да се сравнява едно масово производство с дребно сериино или къде къде по малко от там идва и разликата в цената и естествено в качеството, трябва да им се признае на Турците все пак че се справят доста добре усвояването на такъв тип технологии (а също и контролът и подобряването) хич не е лесно нещо, а те се стараят и според мен с годините ще си подобрят качеството, за просто сравнение още никой в България не се е наел да прави въздушни пушки не че няма къде ама ако вземат да правим и да ги сравняваме с хасана може да ни се видят хасанчетата като Аншутц ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

soundmax написа:
Бих искал да кажа нещо относно качеството и дано ме разберете правилно- не може да се прави сравнение между нововъзникнала фирма без кой знае какви традиции въпреки че доста умело според мен навлиза на пазара и имат доста голямо разнообразие, трябва да се направи и сравнение и в производството не може да се сравнява едно масово производство с дребно сериино или къде къде по малко от там идва и разликата в цената и естествено в качеството, трябва да им се признае на Турците все пак че се справят доста добре усвояването на такъв тип технологии (а също и контролът и подобряването) хич не е лесно нещо, а те се стараят и според мен с годините ще си подобрят качеството, за просто сравнение още никой в България не се е наел да прави въздушни пушки не че няма къде ама ако вземат да правим и да ги сравняваме с хасана може да ни се видят хасанчетата като Аншутц ;)

+1 И аз харесвам мерцедес и ягуар,ама карам рено 19 при това втора употреба и съм благодарен на французите. Не мога да разбера защо не се сравняват примерно пищовите на вайраух и бииман ,съответно турските с китайските,ами тези на скъпите марки с ефтините...за какво става дума изобщо,че и от грозде става вино ли ? ;)
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Подкрепям горното мнение. Вече сме коментирали турската продукция и извода е само един- все по-добри! Надявам се от Хатсан да пуснат и други ПЦП-та още по добри от АТ44 серията. Тези от ATAK ARMS дано пуснат и други интересни неща.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

А това пищовче може ли да се напомпи повече от 3 пъти?
 
Нагоре