Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Много добре се е получило! Разкажи подробно какво си правил. Цялата цев ли си сменял и ако да от какво/къде я взе. Да се помпи 3-пъти не се препоръчва но ти си знаеш.
Поздравления още веднъж :bravo:
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Това чудо винаги ли стреля в" плато"?Тази идея за 16 J.ловата пушка не е лоша!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Освен подмяна на цевта друга интервенция не е осъществяна,в качеството на донор послужи един ИЖ 38П ,които благородно се раздели с 37.5 см.от своето достойнство в полза на зоракито.Пистолета е на повече от1300 изтрела и няма никакви следи от амортизация или спад на скороста.Интересно ще бъде някой да пробва с 45-55см.цев защото ми се струва че има още резерв от мощтност в машинката.
Една малка извадка с JSB MATH DIABOLO-4.52 за пистолет
2 помпи
1-191.6
2-190.6
3-189.6
4-188.5
5-189.6
6-190.2
7-189.9
8-191.6
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Направи опит на 15+метра и направи постинг на резултата.Ще бъде интересно за всички :yes:
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

А аз искам да попитам, дали държи налягане след напомпване или трябва да се стреля веднага? Имам предвид в рамките на 15-20 мин.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Налягане държи. Проверено- бях го забравил за около 7-8часа зареден.

И една молба към Свирепия - Моляте щракни по-подробно няколко снимки на цевта където се захваща за пистолета ???

Имам чувството че си отнел от диаметъра на цевта (дето е в пистолета) - или се лъжа
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Определено е отнел.
Оригиналната цев в задната си част има изтънен участък, за който става захващането.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Мерси колега! :cheers: Определено ми подпали фитилите. Сега при мен е Кросмана на Нико 2300Т
там пък какво поле за действие има - майко мила!!!
:rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Тази идея я имам откакто взех пистолета.
Но все не ми се почваше. Сега, след този ценен пример, съм по-мотивиран.
Свирепия, в упътването на твоя Зораки колко помпания пише? Защото в моя пише две.
Има нещо от рода "Не допускайте повече от две напомпвания. Дори да го направите, предпазните механизми на пистолета ще ограничат налягането. Все пак, силно препоръчваме да не помпите повече от два пъти."
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

В моя също пише за две , и това е нормално като се има предвид че има знак F върху пистолета.Третата помпа дава 9+ J :no: и то без никакъв тунинг.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Свирепия- пробвай го моляте как е точноста на 15-20м. С тия скорости дето вади ще ти трябва по-сериозна оптика за теста.
По дългата цев е и по "бърза" когато имаме достатъчно налягане. Пряк пример е Кросман 2300Т който е с 25 см. цев срещу 18 см. в Зоракито. Сега се оглеждам за подходяща цев и в името на науката ще пробвам с максимум дължина. Върти ми се и нещо друго в главата - какво би станало ако се сложи цев в 5.5 калибър ??? ??? :exclaim:
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Коце, къде ти дойде на акъла да слагаш 5.5 цев на въздушен пистолет бе ? Изумяваш ма сериозно ! ;)
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ето ме и мен в клуба :) . Въпреки, че не става за лява ръка хлапето като го пипна и се влюби в него. Каза, че ще го държи с дясната, а ще стреля с лявата :) И се справя. Купих го оттук Въздушен пистолет Зораки HP-01 . Всичко си му е ОК и напълно оправда очакванията ми. Благодаря на всички, които са писали в тази тема, защото тя много ми помогна.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

dinkata написа:
Коце, къде ти дойде на акъла да слагаш 5.5 цев на въздушен пистолет бе ? Изумяваш ма сериозно ! ;)

В името на науката бе Динка! :D

Сега сериозно - Сърби ме да поекспериментирам но едва ли ще направя нещо с него. Аз харесвам пистолетите в чистия смисъл на думата. Компактност и точност. Мощтноста е на последно място - а тя в Зоракито е повече от задоволителна. Другия ми пистолет Кросман 2300Т Нико го е подсилил и с по-дългата си цев ( СО2 има повече мощтност от сгъстения въздух) е дори по страховит и разрушителен.

В темата за Бенджамин Мародер съм дал линк към новия ПЦП пистолет който е междинното звено за тия дето искат максимум мощтност и компактност :cheers:
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Някой знае ли с какви съчми стреля най-добре? Първоначално пробвах с тези Сачми въздушно оръжие MaR Hunter 4.52 мм 200 бр., но ми се видяха много мънички, иначе бяха еднакви и долу-горе точни, като за начало. После реших да опитам тези Сачми въздушно оръжие ГАМО round 4.5 мм , като предпочитам топчета пред чашки, защото по-лесно се поставят, но останах разочарован- не стават. Сега съм загледал тези Сачми въздушно оръжие H&N Rundkugeln N11 Copper 4.5 мм 500 бр.. Първо да попитам кое е по-добре- съчми или чашки от гледна точка на точността и мощността? И евентуално какво мислите за последните топчета?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Забрави за всякакви топчета.
Само чашки.
Опитай с JSB Exact 4,52mm или плоски JSB в същия калибър.
 

The_Incredible

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Здравей те колеги! Имам едно запитване към собствениците на това оръжие. Въпросат ми е какво би станало ако пистолета се пренапомпи (4 помпи и то системно се пренапомпва)? Понеже съм изчел темата на няколко пъти, съм наясно че въпросния пистолет има серия от механизми, които компенсират свръх налягането. Конкретно се интересувам от подобен род амортизация( ако е налице евентуално) дали опира само до подмяна на "О" пръстени. Моля изкажете своите впечатления и мнения, може и на лични да не разводняваме темата. Благодаря предварително!
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Какво разбираш под системно пренапомпване? Случва се да го помпя на почти четири, казвам почти, защото хич не е лесно след третата да се помпи и правя около половин ход. Не съм забелязал нещо нередно засега. Ако имаш предвид всеки изстрел да е на 4+ помпи , не знам. А и се съмнявам да има някой който да го прави.
 
Нагоре