Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Или аз съм невероятен стрелец ;) , или пистолета е уникално точен :eek:! От 4,5м. днес вкарах 6 изстрела в една дупка. Кефи си ме засега.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Макс, недей така!
Този е 100 лв. по-скъп от това, което бях готов да си купя и то като излезе допълнително финансиране.
А сега ще трябва да спестявам още.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Да ама повярвай ми си заслужава! Такова нещо трябва да има всеки уважаващ се пневматоман. Дори и да ти омръзне от ПЦП-та и всякакви пушкала това пистолетче ще ти носи много приятни емоции!
Аз до края на годината ще си взема един такъв :) а може да извадят и друг модел НР-02 ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Хубу де ся що са опитвате да ма вкарате в излишен преразход, като започнат пак едни дълги и изморителни спестяванияяяяя ;) Макс, кажи как стои въпроса с "м/с" , че ми е доста любопитно, това което го пишат в сайта дали е реално ?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Хроното не е в мен. Като се съберем в неделя ще го замеря. И на мен ми е любопитно, ще го замерим с няколко вида чашки. :pardon:

П.П. Днес след 20-я изстрел в 1" спрях да стрелям. :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

akraba1 написа:
Това чудо В Турция се оказа със 100лв по-скъпо сравнено с цената в БГ :eek:
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1808#.

Всички знаят че съм силно предубеден към турските оръжия, тоя пистолет обаче сериозно ме разколеба!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

MAD MAX дай да стрелна малко със Зоракито.. :crazy: :rambo:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Ето една мишенка с над 25-26 изстрела със Зораки-то, горните(над групата) са от две и съответно три напомпвания; JSB Exact; 5 метра

014055902-big.jpg
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Макс , пробвай го това Зораки на 40 - 50 метра ,подпрян ,легнал както ти е удобно ,да видим как е. :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

andro написа:
Макс , пробвай го това Зораки на 40 - 50 метра ,подпрян ,легнал както ти е удобно ,да видим как е. :)

Обезателно - утре ще има тестове всякакви! :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

То ревюто ще е кратко - пистолета е СУПЕР! Не сме го разглобявали но на този етап няма и нужда. Пистолета е суперточен - 10 човека го пробвахме и всички бяха единодушни. Замерихме скорости с JSB Exact 0.547 грама даде скорости както следва: с едно напомпване 130 м/с, с две напомпвания 170 м/с и с три напомпвания над 190 м/с. С по-леките Гамо Мач с по 10 м/с отгоре. Има и някакъв механизъм от винтили, които компенсират свръхналягането (ако се получи такова) на всяка степен и го изравняват за всеки изстрел, дава по-малко от 2 м/с разлика между изстрели. Абе Турците(по-точно тази марка) тоя път избиха рибата. Много съм доволен. :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

над 10м. пробвахте ли го? трудно ли се зарежда 3 пъти? аз бих го тествал от упора на 30м примерно.. :cheers: за малко да си го купя но предпочетах оптика и не съжелявам.. :bravo:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

sniper написа:
над 10м. пробвахте ли го? трудно ли се зарежда 3 пъти? аз бих го тествал от упора на 30м примерно.. :cheers: за малко да си го купя но предпочетах оптика и не съжелявам.. :bravo:

Стреляхме до 20 м., никакви проблеми, стрелях и над 40м. но просто за да видя ефекта.
 

Вячеслав

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Е ! Чак пък тухли. ;) Моя Кросман 1377 забива със 192 метра в сек. и в итонг наистина влиза няколко сантиметра. Разликата със Зоракито е наистина много голяма . Дизайн,габарити, брой помпи ,мерни прибори . Но това е причината и да струва 100 отгоре. Темата не е за сравнение ,но исках да кажа ,че небива да се очаква кой знае какъв резултат с тези метри в секунда с половин грам олово при това с пистолетна цев.

Другия месец се надявам и аз да се снабдя с резака . Много красив изглежда ,че и удобен. :rambo: : :yahoo:
 
Нагоре