Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

lynx

Редовен Потребител
По изписаните данни, звучи идеална за пистолет и не е тежка.
Единственото което звучи притеснително е надписа: Not for air rifle use!
 

Б.Богданов

Потребител
Вероятно имат предвид пружините пушки с по-голям откат.
Също така пише, че "ideal for the Webley Alecto, CrosmanVigilante and other air pistols with Weaver style rails" Идеални за Webley Alecto - Зораки...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Просто напомнят по друг начин, че е за пистолет и разстоянието на което трябва да ти е окото за да виждаш е голямо и не става да се монтира на пушка.
 

рангел

Потребител
Гледай да ти е удобно зареждането и ако смяташ да го правиш на "пушка" по-добре гледай за нещо друго с по-голямо увеличение. А между другото не си се похвалил кво взе, нов или ?
 

dragal

Новодошъл
Здравейте,колеги благодаря за полезните коментари. Взех ZORAKI HP-01 4.5 според мен в добро състояние с бързомер и засега като прочетох коментарите се отказвам от оптика.Първо ще му направя по дълга цев,но не знам как е по добре да се купи оригинална или да се прави от стругар.Поздрави
 

рангел

Потребител
Първо поздравления за придобивката! Гледам че новите в магазина са им надули много яко цените.
Според мен и двата варианта са осъществими. Ако си намериш качественно парче цев не е проблем за стругара. Нова за ултра мисля че само 5.5 мм има по нашите магазини, не пречи да звъниш да питаш, моя с оригиналната си е доволна работа. Успех!
 

Б.Богданов

Потребител
Първо поздравления за придобивката! Гледам че новите в магазина са им надули много яко цените.
Според мен и двата варианта са осъществими. Ако си намериш качественно парче цев не е проблем за стругара. Нова за ултра мисля че само 5.5 мм има по нашите магазини, не пречи да звъниш да питаш, моя с оригиналната си е доволна работа. Успех!
Само в 5,5 има по нашите магазини. Миналата седмица съм се обаждал по телефона на пет магазина и отговорът беше, че нямат в 4,5 мм
 

Б.Богданов

Потребител
Към момента стрелям с цев 5,5, но скоро ще получа една от късите цеви за Зораки 4,5 мм.
Имам и уговорка със стругар да направим една дълга цев /над 300 мм/ 4,5 мм, но това е бъдещ проект.
. . .
Цевта 5,5 мм дължина 255 мм, с която стрелям в момента не ми допада.
Ако не успея да намеря 4,5 мм цев, решил съм да си направя приклад подобен на твоя. Много добър дизайн си постигнал.
Поздравления!
 
Последна промяна:

рангел

Потребител
Все си мисля, че ако е трябвало по-дълга цев комшиите щяха да сложат.
Иначе пищака изобщо не е за подценяване. Сега заглушен не се чува, обаче доста се удължи. Трябваше да мисля друг вид заглушаване като на Ангел.
 

Б.Богданов

Потребител
Имаш известно право. Точно паради тази причина взех една къса 180 мм цев в 4,5 за Зораки от колега във форума - Ангел. Не знам дали говорим за един и същи човек. Тези дни ще тествам пистолета, как се държи с нея.
Все си мисля, че комшиите създавайки подобен масивен и мощен пистолет можеха да помислят за опция с приклад, нещо като на Кросман
crosman-ratcatcher-2.jpg
 

ангел иванов

Потребител
За мен говорите,но не аз съм заглушавал цевта и не мога да кажа как.Така го взех от Венциру от Варненската група ,Венци ако четеш това и ти се обяснява как си го направил,заповядай.Доколкото съм чел темата ако не се лъжа моята цев е от хайнел,което пък трябва да потвърди колегата Цилиндъра.
 
Последна промяна:

рангел

Потребител
Ангеле моя стана по тих от твоя с хасанския модер обаче много дълъг стана IMG_20150609_210010.jpgапък късата цев не виждам как може да се заглуши тя не излиза изобщо от пластмасата. Или греша?
 

anibis

Редовен Потребител
Може,може,махаш пластмасовата втулка,правиш както на Венци с шрауд/заглушена цев,с вътрешни две втулки.
А избора на камери за отпред,го оставям на теб.
 

рангел

Потребител
Миро имах предвид 180 мм тя няма втулка. Аз направих алуминиева с резба за модера щото другия вариянт още не ми е ясен. Трява да видя разглобена такава и тогава
 

venciru

Редовен Потребител
За мен говорите,но не аз съм заглушавал цевта и не мога да кажа как.Така го взех от Венциру от Варненската група ,Венци ако четеш това и ти се обяснява как си го направил,заповядай.Доколкото съм чел темата ако не се лъжа моята цев е от хайнел,което пък трябва да потвърди колегата Цилиндъра.
Цевта е от Славия (Цилиндъра). "Тихото" - пост 167 ,169, 193. Или я по- добре да се пробвам така:
Tiho.jpg
Колкото можах:rolleyes:
И за всеки случай, не че няма да го разберете:cheers:, а понеже не се справям много добре с чертането на комп :
Червено - цев
Зелено - втулки
Черно - корпус
Черно (в зеленото:D) - отвори във втулките
Оранжево - тръбичка
Синьо - камери
Сиво - резба

Ангеле, как е пищова........................
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги,
Обръщам се към вас с молба за помощ.
Не успях да демонтирам цевта на зоракито.
Отвих двата винта и болта в предната част. Цевта не може да излезе.
Наложи се да разглобя напълно пистолета, но без резултат.
Разширението в края на цевта след стеснението за захващане към рамата не може да премине през детайла на който се завиват двата винта, а под наклон цевта не може да се издърпа напред поради тесния отвор в предната част на пластмасовата рама.
Някакви предложения?
 

mitaka

Потребител
Вземи Г образни шестограми вкарай подходящия размер в задния край на цевта и като повдигаш бутай едновремено и напред
 
Нагоре