Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Не искам да се заяждам, надявам се саундмакс, да не го приеме така, но хатсан изобщо не са нововъзникнала фирма, която прави въздушно оръжие от скоро. Те правят въздухарки още от преди ние тук в БГ да чуем за въздушни пушки на свободна продажба, но въпреки дългогодишният опит аз не виждам нещо много качествено произведено от тях.
Както и да е, това си е лично мое мнение, което не го налагам на никой. Аз съм привърженик на идеята, че е по-добре глад и мизерия 1 година, но после да си купя Вайх 100, от колкото след 2 месеца хасан. За мое голямо щастие успях да си купя една меко казано уникална пушка - булпапа на niko, и съм в див възторг от пушката. Страхотно плато, зверска точност, перфектен спусък, всичко може да се регулира и настройва за нула време. За мен това е ПУШКАТА.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Ха-ха! Аз съм стрелял с тоя булпап :) Голяма тръпка е! При стрелба на големи дистанции (100м+) е адски точен. Той сега прави друг.Ще е на принципа на револверното зареждане :)

Ралфи! Не знам това зораки колко пъти може да се помпи но ми е интересно дали може да стане 5.5 кал. :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Тук все пак да говорим за друг вид пневматика.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

harry_cool написа:
Случайно турчинът да ви мяза на това:

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/model.pl?model_id=556

с малко променена дръжка. Копирали са донякъде Вайраух. Имам странното чувство, че ще се получи като АТ44 - хем е FX, хем не е, копират от готина марка, но влагат и техни "гениални" идеи, плюс изключително високото качество на изпълнение = много доработки, за да стреля прилично.

На вид по-скоро е взаимстван от гамо.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Всъщност Хатсан, както и друг път е ставало дума, не са фирма за производство на пневматика. Това е сериозна оръжейна фирма, която произвежда армейско (вкл. и за НАТО) и ловно оръжие. Пневматиката е съпътстващо производство и предполагам, че му обръщат по-сериозно внимание едва в последните години, предвид повишаващия се интерес в световен мащаб. И стават все по-добри.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Доста от последните постове са за темата " ИЗБОР НА ПУШКА - за колко пари, каква? ",хубаво е ако бъдат преместени.
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Прав си Здравко че доста от писанията не са за тук ,ама ето какво ми мина през ума докато четах по горните постове.Уж копират едно към едно и пак трябват доработки.Оръжейна фирма с традиции , къде е оръжейната им стомана ?Явно и техническия им капацитет е толкова, лост за зареждане от цам.Добро качество става с добри машини ,не вярвам техните да са по добри от тези в Карлово и сопот.Просто в България никой не го боли хуя, че даправи въздушни пушки.То един пипер и домати внасяме камо нещо такова да стане.Как може да имаш необходимото оборудване ,прототип и да извадиш нещо по калпаво?Нещо като Бам ,уж е Дейстет защо клапана не ще да отваря при условие че всичко е едно към едно?Гледах клипове за предприятия където правят реномирани пушки ,някои отвътре доста далече от 21 век ..Повярвайте ми.И при чината да са добри е защото имат качествени работници които работят с педантизъм и получават съответните заплати.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

andro ,и ти бъркаш темата. :) Първо говориш за произведения на Хатсан ,а пистолета е от друга фирма Атак Армс. Второ и руснаците правят огнестрелни оръжия с качествени материали и са на почит ,но това не важи за пневматиката им. Просто тези дискусии могат да се водят в темата за избор на пушка. ;)
 

andro

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Говорех за правенето ,по точно краденето на чужди изделия и това което ни предлагат в крайна сметка. Все някой ще си купи въпросното Зораки,много ми бие на гръцко това име :)за име на мастика става :cheers:и ще пише .А за пищова знаех че е от Атак ,по горе не напразно го именувам Читак ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Нали ви е ясно, че ако откраднат конструкцията на 100% яко са нагазили в нарушаване на патенти, запазени марки и т.н.
Налага се да вкарат малко промени. (е, ясно е, че част от промените се вкарват случайно в технологичния процес ;) )
За оръжейната стомана. За себе си съм сигурен, че поне цевите умишлено не се правят със здравината на тези за огнестрелно.

Да се върнем на пистолета.
Като му гледам размерите, съизмерим е с Кросман 1377. Как тогава този постига с едно напомпване скорост, за която на Кросмана ще му трябват 10?
(а този Бийман, на който прилича, не е мултипъмп, а и турския ми изглежда с по-удобна дръжка)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Ами може ,защо да не може.Въпрос на конструкторско виждане.Друг е въпроса тези данни за скорост в сайта дали отговарят на истината.

http://www.airgunforhunt.com/index.php? ... ir_pistols
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Май разбрах защо.
Не намерих схема на Зоракито, но ето какво открих за Кросман:
http://media.photobucket.com/image/Cros ... dwhole.jpg
http://media.photobucket.com/image/Cros ... embled.jpg
Явно обемът, в който се натрупва въздухът, е само тази нищожна камерка преди БК. А хода на буталото на помпата е много къс.
Помпата на Зораки е бая по-голяма.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Сам си си отговорил :) В действителност не е трудно да се постигне мощност- забележете колко са солидно направени частите и особено буталото и резервоара. Ползвал съм 125-цата им и знам че турците харесват по-голямата мощност в пневматиката.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Аз хубаво си отговорих.
Ама се разколебах от закупуването на кросмана. Може и за добро да е.
 

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Изгледах няколко пъти клипа на пистолета и може да се окаже, че не е толкова лош. Странното, е че помпата е сложена точно обратно спрямо другите компресионни пистолети - стержена сочи към дръжката, което ме навежда на мисълта, че компресираният въздух се нагнетява в стержена, който е доста масивен, т.е. може да побере доста въздух. Ако обаче не съм прав и въздухът се задържа в голямата помпа, то тогава ще имаме голям мъртъв обем, т.е. сгъстеният въздух за да стигне до клапана ще трябва да премине през стержена и чак тогава до клапана.
Това са само предположения, няма да е лошо да го видим на живо.
 

petkof

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Не мъртъв обем, а камера за сгъстеният от няколкото напомпвания въздух, преди да се пусне от клапан към цевта.Предполагам, че стержена може да е направен така защото този пистолет /според написаното от търговците/ е създаден за повече от едно напомпване, и тогава се появява необходимост от такава камера.Такова решение значително ще намали дължината на оръжието/ не като на Кросман,където тези части са една до друга/. ;)
 

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

petkof написа:
Не мъртъв обем, а камера за сгъстеният от няколкото напомпвания въздух

Точно това ми беше първото предположение, защото би било глупаво да има толкова голям мъртъв обем - стержена. Това означава, че между голямата камера и стержена ще има междинен клапан, който ще позволява повече от едно напомпване. Ще бъде интересно да се види "на живо".
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

На клипчето, в лявата страна на пистолета, под цевта се вижда щампована буква "F", заградена в петоъгълник. Това не означава ли отслабена версия? Моя "Валтер CPS" има същата щампа и при паспортна скорост 110 м/с при нова бутилка виждам как лети чашката.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

saracin написа:
На клипчето, в лявата страна на пистолета, под цевта се вижда щампована буква "F", заградена в петоъгълник. Това не означава ли отслабена версия? Моя "Валтер CPS" има същата щампа и при паспортна скорост 110 м/с при нова бутилка виждам как лети чашката.

И аз го забелязах и ми направи впечатление, ама си рекох че може и там да има версии, а вноса за тук да е от силните. ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки

Тоз "F" значи, че е до 7,5J
 
Нагоре