Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

tvt1968

Редовен Потребител
Момчета млади, дайте жокер откъде мога да закупя К - маншет за пистолета? Благодаря!
 

БоянП

Редовен Потребител
Здравейте колеги ! И аз се сдобих по коледа с едно Зораки от Заримекс . Разопаковах го , заредих и нищо....после се разгледах из Тубата и форумите и реших да го поразгледам по-обстойно . Кой знае колко беше седяло в скада на продавача,но всичко беше клеясало и ръжда се червенееше тук-таме . почистих и смазах всичко до което се добрах и пищова гръмна . После направих едномесечна пауза заради престой в болница и вчера реших да го прострелям . Сложих му оптика и на дистанция 20 метра реших да я настроя . И се появи нов проблем : При една помпа и плавно затваряне на затвора, след натискане на спусъка се чуваше само единлек пукот, но чашката си седеше в цевта. При по рязко напомпване , още при затваряне на затворната рама пистолетът сам си изстрелваше чашката без да е докосван спусъка . Добре че бях на открито . Успях да произведа няколко нормални изстрела , но те бяха един на 4-5 опита . После започна всеки път що напомпех да си стреля самичък, още в момента на затварянето на затворната рама . Дайте съвет , от какво може да е това, защото в това положение Зоракито е неизползваемо :(
Имам същото самострелящо вкъщи. Пробвах да го отворя - има изядено петле в прокълнатата спусъчна система. Като цяло за да стреля толкова безусилно и безоткатно цялата механика е прокълната. Не бих си взел зораки втори път.. понеже се намира по средата между спортен пистолет и някакво турско пукало
 

Georgi_Voyvodov

Потребител
Имам същото самострелящо вкъщи. Пробвах да го отворя - има изядено петле в прокълнатата спусъчна система. Като цяло за да стреля толкова безусилно и безоткатно цялата механика е прокълната. Не бих си взел зораки втори път.. понеже се намира по средата между спортен пистолет и някакво турско пукало
А бе то си е Webley Allecto,само че в Балкано-азиатски вариант :-(
 
Нагоре