Моят автомобил.

ininia

Потребител
ФТКС
Мангуста,аз не викам анатема на добавката.Разбира се че трябва да се провери.Но това наистина е юридическата страна на въпроса за всички реклами.
 
A

Anonymous

Гост
ininia написа:
Мангуста,аз не викам анатема на добавката.Разбира се че трябва да се провери.Но това наистина е юридическата страна на въпроса за всички реклами.
Аз в момента съм с подобно "подобрено" масло на колата. Въпреки препоръките да се използва само оригинално GM за модела на моята, на третия път сложих масло рекламиращо се с един куп екстри, въпроса е, че наистина накара двигателя да заработи по-тихо (дизел) и учудващо разхода падна поне с половин литър на 100, засечено неколкократно и то доста "рисково", но това е друга тема вече.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Да се изкажа и аз. Специално за намаляване разхода на гориво имам предвид. Производителите разработват направо НОВИ ДВИГАТЕЛИ за да свалят разхода с 2-3%, което сигурно струва на развойните им звена стотици милиони. Дали направо нямаше да ползуват някаква добавка за да го намалят със 7-10%?! ;)
 
A

Anonymous

Гост
Ехе то бива бива реклама ама те направо са се оляли,намаляване разхода на горивото:
•в градски условия – от 5 до 16 %;
•в извънградски условия – от 7 до 23 % да не говорим че не само намаля разхода ами вдига и мощността горе долу с подобни проценти ;) ;)
Те производителите дават милиони защото не знаят че има "Мото Гард"
 

jimmy_mln

Потребител
Като гледам колко намаля износоването, то и монтьорите ще останат без работа ;)
 

alexdi

Потребител
То дето намалява износването,ама и възстановява вече износеното до 95% :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Тук на ход съм аз :cool:
Имам автосервиз......и
Мога да съдеиствам на всеки които има някакви въпроси по автомобила си
а що се отнася за добавките, има такива добавки че ще ви паднат ченетата,дето вика един министър.
Проблема им е че като си купиш такава кола и смениш маслото става голям маитап. :-\
 
A

Anonymous

Гост
ininia написа:
.... не ви ли прави впечатление,че пише "ДО 7%" ! Това може да бъде и 0,07% !Изобщо във всички реклами винаги пише "до ...%"....
На последния риболов хванах шаран под 4 кила :crazy:
 

Иван Димов

Потребител
Dejmos написа:
ininia написа:
.... не ви ли прави впечатление,че пише "ДО 7%" ! Това може да бъде и 0,07% !Изобщо във всички реклами винаги пише "до ...%"....
На последния риболов хванах шаран под 4 кила :crazy:

Тоя дето го хванах аз,беше под 20кг. :eek: ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Mangusta написа:
По твоята логика може да пиеш метилов спирт вместо уски...все тая за организмати :no:
п.с: а "факта" и сравнението с "универсалният модификатор" беше нещо от сорта ..."абе аз не съм виждал..ама на мой познат са му разказвали четвърти лица как става работата..". Добавките от сорта на " молибденов дисулфид"-а и такива подобни действат и наистина удължават живота на двигателите и намалят разхода като цяло.Това е доказано от лаборатории, за чиито изследвания се плаща от медиите да оборят, а не да потвърдят факта. И правилно, ако не вземеш предвид на каква температура ще работи даденият двигател, съответно да го оборудиш с нужните филтри, масла, та дори горивни смески, не става въпрос за удължаване срока на експлоатация а направо за гарантиране на режима на работа. Така че не мисля, че генералното ти заключение относно "безполезността" и съмнението към подобен вид добавки/технологии е много правдиво. :)

Викате анатема преди да сте проверили дори...то си има начин, купувате, пробвате и тогава коментирате

Пожелавам ти дълго и безаварийно каране.
Бъди сигурен, че не съм от тези, които казват ЕЖК (една жена каза.....).
 

tzocho

Потребител
Понеже спора около тези продукти битува от появата им, то да споделя и моя скромен опит:
2006г. Рено19, моноинжекцион-91г. километри не помня, но германеца беше я покарал доста, а и тук в БГ беше видяла бая зор от каране и горива, та бях решил да рискувам и третирах двигателя с подобен продукт производство на QMI. Видя ми се скъпичък тогава - 65 лв. Осезаеми промени не забелязах, до момента в който не се случи следното: неделя, късния следобед на черен път в планината с дълбоки коловози удрям картера и след няколко метра ми светва лампата на маслото. Нямам обхват на тел. и изпадам в размисъл: да оставя колата и да се прибирам пеш или да рискувам и докъдето стигна. Второто надделя - с мен бяха още баща ми и дъщеря ми, които нямаше да издържат прехода. Със светеща лампа, окло 3 км. до края на черния път и още 11 км. до сервиза. Стрелката на антифриза се беше залепила в нач. на черв. зона, а скоростта която поддържах беше около 40 км/ч. В крайна сметка се разминах само с изчукване на картера. Колата я карах още година и половина след което я продадох без да съм правил някакви ремонти по двигателя. Позовавайки се на старата и изпитана поговорка "не питай старило, питай патило", оставям сами да си направите коментара и изводите.
 
A

Anonymous

Гост
Точно за подобни магнитизатори гледах наскоро "Ловци на митове" и ефект нямаше а пробваха доста видове даже от някой неща разхода се повиши....ама не се знае все пак :)
Тъкмо в момента гледам за някъв тунинг който вдигал мощността на автомобила и намаля разхода обаче ме съмнява да става точно по този начин по скоро с някакъв чип тунинг и смяна може би на някой части ама пак странно ми се вижда ето за това говоря де
http://www.digitaltuning.bg/tuning/rena ... -tdi-98-cv
 

petkof

Редовен Потребител
tzocho написа:
Понеже спора около тези продукти битува от появата им, то да споделя и моя скромен опит:
2006г. Рено19, моноинжекцион-91г. километри не помня, но германеца беше я покарал доста, а и тук в БГ беше видяла бая зор от каране и горива, та бях решил да рискувам и третирах двигателя с подобен продукт производство на QMI. Видя ми се скъпичък тогава - 65 лв. Осезаеми промени не забелязах, до момента в който не се случи следното: неделя, късния следобед на черен път в планината с дълбоки коловози удрям картера и след няколко метра ми светва лампата на маслото. Нямам обхват на тел. и изпадам в размисъл: да оставя колата и да се прибирам пеш или да рискувам и докъдето стигна. Второто надделя - с мен бяха още баща ми и дъщеря ми, които нямаше да издържат прехода. Със светеща лампа, окло 3 км. до края на черния път и още 11 км. до сервиза. Стрелката на антифриза се беше залепила в нач. на черв. зона, а скоростта която поддържах беше около 40 км/ч. В крайна сметка се разминах само с изчукване на картера. Колата я карах още година и половина след което я продадох без да съм правил някакви ремонти по двигателя. Позовавайки се на старата и изпитана поговорка "не питай старило, питай патило", оставям сами да си направите коментара и изводите.
Извинявай, но аз не разбирам какво искаш да кажеш с това?Светнала ти лампата и какво от това? ???
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Усещам най-малкото сарказъм.
Съгласен съм с теб.
Да започнем от външния вид на "устройството". Две пластинки, закрепени със свински опашки! Като видим подобен високотехнологичен монтаж, как да не се изпълним с безгранично доверие към производителя? Несериозна работа.
И по-важното. Въздухът и горивото нямат магнитни свойства. Как тогава и колко точно ще им подействат магнитите. Колкото действат и магнитните наколенки (някой от вас да има железни капачки на коленете?). Точно николко.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Не можах да се стърпя ! :-[
Това го видях , харесах /не съм фен на марката/ искам да го покажа и пожелая на всеки от колегите :
017865282.jpg

017865284.jpg

017865285.jpg

ако не ви пасват тези , вижте това :
017865286.jpg


017865287.jpg

това е специално за индивидуалисти
017865289.jpg

А, това е идеално с големият багажник
017865292.jpg

Представете си , колко пушки и бутилки може да побере !

Доставя гамовски мишени на повечето баири , цвета подлежи на коментар- определено не е за нас ! :pardon:
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
... Колкото действат и магнитните наколенки (някой от вас да има железни капачки на коленете?). Точно николко.
Само да поясня, че концепцията на всички уреди с магнитно действие е да помогне на болният орган като възтанови биомагнитното поле и съответно самият орган. Доказано е че го има и се променя според това дали даден орган е болен или здрав. Друг е въпроса доколко носенето на обикновен магнит спомага за това. Аз лично вярвам, че вулканичните камъни, които се използват за масажи все повече, вършат по-добра работа.Много хора също не са вярвали, че живите организми отделят електрически импулси докато не са били изядени от акула имаща точно орган за засичане на въпросните ( капсулите на Лоренцини) :crazy:

p.s: и за да не е офтопик, да кажа нещо интересно, навремето в немските аутобилд списания, които продаваха и в България, то май нямаше автомобилни списания на български тогава, имаше много яка реклама....цяла страница, само в черно и отдолу с много малък бял шрифт, ама наистина малък да се кьори човек пише: "тука трябваше да има реклама на Мерцедес, но той просто няма нужда от реклама" ;)
 

tzocho

Потребител
petkof написа:
tzocho написа:
Понеже спора около тези продукти битува от появата им, то да споделя и моя скромен опит:
2006г. Рено19, моноинжекцион-91г. километри не помня, но германеца беше я покарал доста, а и тук в БГ беше видяла бая зор от каране и горива, та бях решил да рискувам и третирах двигателя с подобен продукт производство на QMI. Видя ми се скъпичък тогава - 65 лв. Осезаеми промени не забелязах, до момента в който не се случи следното: неделя, късния следобед на черен път в планината с дълбоки коловози удрям картера и след няколко метра ми светва лампата на маслото. Нямам обхват на тел. и изпадам в размисъл: да оставя колата и да се прибирам пеш или да рискувам и докъдето стигна. Второто надделя - с мен бяха още баща ми и дъщеря ми, които нямаше да издържат прехода. Със светеща лампа, окло 3 км. до края на черния път и още 11 км. до сервиза. Стрелката на антифриза се беше залепила в нач. на черв. зона, а скоростта която поддържах беше около 40 км/ч. В крайна сметка се разминах само с изчукване на картера. Колата я карах още година и половина след което я продадох без да съм правил някакви ремонти по двигателя. Позовавайки се на старата и изпитана поговорка "не питай старило, питай патило", оставям сами да си направите коментара и изводите.
Извинявай, но аз не разбирам какво искаш да кажеш с това?Светнала ти лампата и какво от това? ???
Ами източи маслото, палиш двигателя, минаваш 14 км. и после пишеш за резултата :write: ... ;)
... ако не ти се рискува, чети отново ... да не мислиш че съм пророк и знам резултата :yes:
PS. ... не съм рекламен агент на Рено, нито на QMI.
 

tzocho

Потребител
jost70 Марката на която си фен е в аватара ти ;) ;) ;)
Не се дразни приятелю, може да не са от картон, но и те не са вечни ... невъзможността/как звучи само ;)/ да си ги позволим, ни спасява от това да бъдем роби на придобивките си...
СПОКОЙНО РОБИ, СПАРТАК Е С ВАС !!!

SORRY, петък вечер е и вкарах повече гориво ;) ;) ;) ;
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers
Минавам на нощна стрелба ... любими мишени: катерички ... ;) ;) ;)
 
Нагоре