Моят автомобил.

A

Anonymous

Гост
@Valens
Евала, колега!!! :cheers: :cheers: :cheers:
Ако знаеш, колко главоболия ми спести с този метод :cheers:
Благодарско на всички, които знаят нещо полезно повече и го споделят!!!!
 

st_beer

Редовен Потребител
Начина на лепене на винетка го правя същия от както винетките съществуват. Има само две разлики от твоя valens1968 който си споделил.
Моя начин е че самата винетка я лепвам на целофан от цигари (кутия че е твърда). Лепя я все едно на стъклото на колата.После изрязван идеално около самата винетка целофана.С тази операция спестявам чистенето на буквите и цигарения целофан е по мекичък. Втората процедура която правя е лепенето на стъклото че не го правя с веро. Просто удрям един език на целофана да се намокри с естествено лепило плюнка ;) и го лепван на прозореца на колата. Свалянето и преместването е по същия начин описан от колегата valens1968 .

П.П Има обаче един гаден момент. Полицаите се понаучиха вече за това и почнаха да ги побутват с нокът. За подобен случай си нося документа за закупуването на винетката който си е на мое име. Като оправдание защо е така съм си измислил че че много трудно се свалят и чистят от прозореца на колата и да не се драска за това съм си я залепил така. Не ми се е налагало да се обяснявам до сега и не зная дали ще мине номера :cheers: :cheers: :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
зависи на кои ще попаднеш ( и да не е към Кюстендил , Дупница )
и маи трябваше тези чалъми на лични , че се обезсмисля :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Аз понеже имам само една кола, проблемът не ми е местенето, а премахването им.
За да го улесня, преди да залепя винетката, нклк пъти я залепям и отлепям за тапицерията.
Като налепи власинки, после се маха лесно. Не, че съвсем не се къса и не оставя лепило и парченца, но определено улеснява махането.
 

Iv

Потребител
Абе вие за двойно залепващо токсо не стае ли чували, то е прозрачно, лепи се винетката със оригиналното покритие в/у тиксото то се полага внимателно на джама и готово. Нучих се миналата година като продадох опелчето, видя ми се грешно да взимам винетка за 4 месеца, и реших проблема с тиксо :p, то е достатъчно задраво за да се отлепи когато трябва, а и органите могат да стоят само със зяпнала уста :eek:, всичко е по закон, винетката е залепена, ако има претенций питм има ли правомощия да тълкува закон, „писменно ако може". :no:
 

potrebitel 13

Потребител
Колеги на първа страница съм се изхвърлил с конете при моята Лагунка :pardon:
Гледам че съм написал 125 коня. Да се чете 115
85KW x 1.36 = 115.6 к.с.
Двигателя е F4P RXE 1.8 16V
Колегите с Лагуни да ме поправят ако нещо бъркам :)

П.П. В каталозите я дават 120 коня
 
A

Anonymous

Гост
Да,ама няма таван,където да си подпирам пушката като стрелям. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
Да,ама няма таван,където да си подпирам пушката като стрелям. ;)
Я няма ;)... мадамата само си вдига обутата с високо токче краче и ей ти на подпирачка :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Mangusta написа:
Здравко написа:
Да,ама няма таван,където да си подпирам пушката като стрелям. ;)
Я няма ;)... мадамата само си вдига обутата с високо токче краче и ей ти на подпирачка :cool:

Хахаха,ако си вдигне крачетата ,със сигурност ще пропусна щот ще гледам към двете мишени едновременно.. :crazy:
 

Tiger

Новодошъл
Някои данни за Laguna 2 1.8 л. 2001-2005 год.
Двигател F4P 771 - 85 квт /116 к.с./ при 5750 об.мин. R-Cat AT /автом. ск. кутия/
770 - 88 /120/ 5750 МТ /ръчна ск. к./
772,773,774,775 - 88 /120/
Поздрави от Варна
 

Sol

Потребител
Tiger написа:
Някои данни за Laguna 2 1.8 л. 2001-2005 год.
Двигател F4P 771 - 85 квт /116 к.с./ при 5750 об.мин. R-Cat AT /автом. ск. кутия/
770 - 88 /120/ 5750 МТ /ръчна ск. к./
772,773,774,775 - 88 /120/
Поздрави от Варна

За любителите на ТТ данни (естествено само за тези, които не знаят адреса):
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/
 

jimmy_mln

Потребител
Iv написа:
Абе вие за двойно залепващо токсо не стае ли чували, то е прозрачно, лепи се винетката със оригиналното покритие в/у тиксото то се полага внимателно на джама и готово.

А за крем за ръце чули ли сте, намазваш винетката залепваш е на прозореца и след около час е готова ;)
 

milen milkov

Редовен Потребител
Реших да се оплача тук щото нема друга тема за автомобили :(Предната неделя в 12ч на обяд паркирах Астрата пред входа и кво да видя след два часа чорапапите решили да се сдобият със предни мигачи :eek: поне да бяха ги вземали ами ги мъчили със отверката и нищо не направили в крайна сметка :p е наложи се да сменя единия че го бяха потрошили ама по добре само един отколкото два :) пп да кажа само че за Астрата целия мигач е 14 лв -незнам какво толкова ще забогатеят .......а може да са от ония гадини наркоманите :mad:
 
A

Anonymous

Гост
milen milkov написа:
Реших да се оплача тук щото нема друга тема за автомобили :(Предната неделя в 12ч на обяд паркирах Астрата пред входа и кво да видя след два часа чорапапите решили да се сдобият със предни мигачи :eek: поне да бяха ги вземали ами ги мъчили със отверката и нищо не направили в крайна сметка :p е наложи се да сменя единия че го бяха потрошили ама по добре само един отколкото два :) пп да кажа само че за Астрата целия мигач е 14 лв -незнам какво толкова ще забогатеят .......а може да са от ония гадини наркоманите :mad:
Крадат ма...ка им...пък аз ходих до Варна вчера по работа..това не е път направо, миналата година го правиха...такива кратери не е истина, два пъти влязох, защото карах доста уверено в началото,пък и не бях виждал пътя сух доста отдавна...направо са за Страсбург тези копелета...това не са даже дупки...а кратери, очаквах да ми паднат колелата направо. Винетки незнам какво си...само за Уазка са пътищата...
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,тъй като ми умръзна винаги да карам познати да ме возят като ми се достреля реших и аз да мина към клуба на шофьори като за първа кола съм решил да е нещо по евтино ходих пробвах това онова и като че ли най ми допадна рено сценик най широко пък и аз не съм от най малките ;) по принцип съм се спрял май на това
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
по принцип и ми е най близко до Бургас,значи въпроса ми е следният дали да взема малко по скъпа кола на по малко километри и по нова година или по евтина на повече километри и по стара година тъи като все пак е рено и многото ремонти са неизбежни и с нашите пътища ще се радвам на всеки съвет знам че е форум за пушки но все пак :)
 
A

Anonymous

Гост
С нашето хоби.... Пасат комби. Не можеш си купи толкова пушки, че да му напълниш багажника ;)
 
Нагоре