Моята градина

didarai

Редовен Потребител
... Оказа се, че съм я саботирал със стар бензин с масло останал от миналата година+втора доза масло.. Отворих карбуратора и го промих с чист бензин. Обгорих свеща с една газова горелка и запали. Освен това и направих гаранционен реглаж на оборотите в "гаража" с отвертка и едно приложение за андроид акустичен оборотомер.....
Поне това за сега го изчистихме като инфо . Повече от месец , сместа не трябва да стои и да се ползва после . Най-добре ...работиш докато свърши . На месец (по спомен) в книжката пише да се промива резервоара с бензин . Ай на месец да не е ама 1-2 пъти годишно бива .
Тва приложение интересно звучи . Я го кажи !
 

bleu81

Редовен Потребител
Приложения много. Аз ползвам RPM Gauge. В настройките избираш колко цилиндъра е двигателя и колко тактов.
Болта с пружинка отстрани на карбуратора се завива докрай после връщаш два оборота и почваш да си играеш напред назад по четвърт оборот докато ти харесат максималните обороти и как се форсира. Оставих я на 9000 макс. Установих че в оригинален вид е била много скопена. Сега пуши много по малко със същото масло, гори по малко и пали с лекота без газ като е топла а преди я палех само с газ на средно положение {имам бутон за фиксиране}.
 

staz

Редовен Потребител
Недей да бъ
Поне това за сега го изчистихме като инфо . Повече от месец , сместа не трябва да стои и да се ползва после . Най-добре ...работиш докато свърши . На месец (по спомен) в книжката пише да се промива резервоара с бензин . Ай на месец да не е ама 1-2 пъти годишно бива .
Тва приложение интересно звучи . Я го кажи !
недей да бъзикаш машината, докато е в гаранция, моля ти се! Просто помоли в сервиза да ти вдигнат високите обороти.
Колкото до консервирането: изразходваш си двутактола от резервоара и даваш газ, докато загасне сама.

п.п. само да напомня: техниката, която сте закупили е компромис откъм качество и други параметри, та за това не пали топла, тресе, пуши и други несгоди. Искам да добавя, че с малко “побутване” пак работят...
 

didarai

Редовен Потребител
Нищо няма да бъзикам , нито ми трябват обороти за ся и т.н. , еле па в гаранция , а и проблеми за сега няма никакви .
Просто ми е любопитна програмата и да я пробвам .
 
В Горна Оряховица .
От ЕМАГ върнаха парите. Та днес мисля да обиколя града да видя какво има тук и ако не ми хареса нещо , ще взема Деу-то .
Ся ....за Щил, Хонда и Хускварна ясно , но дори до към 600-700 лв ще са ми слабички , щото половин декар поне ще се режат и храсти , а за ся не ми се дават толкова.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=564&v=T-Zs2iZjMAo&feature=emb_logo

Интересно , но в различните магазини и' пишат различни обороти . В повечето 3000 , в руските 6500 , в един-два 9000 .Тва го забелязах и за други модели .
здравейте колеги! моят въпрос е дали mcculluch b43bt e добър избор и дали тази марка като цяло е добра и надежна
 

Lighthammer

Редовен Потребител
За там има Раундъп или Наса 360
По възможност избягвайте да ползвате Раундъп, това е канцерогенна гадост. Иначе за пътеки явно няма по-добър вариант от този на единия от колегите, изкопаваш 20-на санта, полагаш отдолу найлон или там някви специални "хартии" и отгоре настилката. Тази година ще си направя всички така, защото ни писна с жената да скубем като луди.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Да де, имаше нещо специално, което се полага, още не съм тръгнал да ровичкам подробно, но предстои. Приемам съвети. :D
 

njatanasow

Редовен Потребител
По възможност избягвайте да ползвате Раундъп, това е канцерогенна гадост. Иначе за пътеки явно няма по-добър вариант от този на единия от колегите, изкопаваш 20-на санта, полагаш отдолу найлон или там някви специални "хартии" и отгоре настилката. Тази година ще си направя всички така, защото ни писна с жената да скубем като луди.
Колега,пак ще скубиш.В тез 20 см.като попаднат семена от плевели пак ще прораснат!
 

staz

Редовен Потребител
38D48AEE-DD2E-43B3-B298-1BCDD91630D3.jpeg
Не, не е. Можеш сам да си го изработиш, може и да си го закупиш.
По този начин изглежда верига на резачка.
Това което показваш са само звена без режещи зъби.
На всяко звено има по два нита, а това хвърчи като шрапнел.
Това “(ш)изобретение” щеше да бъде в номенклатурата на водещи марки ако беше безопасно...
 

haifisch

Потребител
View attachment 90566
По този начин изглежда верига на резачка.
Това което показваш са само звена без режещи зъби.
На всяко звено има по два нита, а това хвърчи като шрапнел.
Това “(ш)изобретение” щеше да бъде в номенклатурата на водещи марки ако беше безопасно...
https://bg.uaft2404.org/5252-we-increase-the-efficiency-of-the-trimmer-we-change-t.html
 

venciru

Редовен Потребител
Колегата се занася, а ти му се вързваш. Няма НОРМАЛЕН човек, който да използва такова нещо!
 
Нагоре