Многозарядна пружина пушка или ПЦП с вградена помпа - предложения

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от mitkui, 9 Май 2019.

1. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Здравейте , имам желание да си купя многозарядна пружинка , но за съжаление изборът е доста ограничен . Имах ИЖ 61 ,която е чудесна , но е малко слабичка . Гамо предлагат разни модели , но пък не ми изглеждат добре .Диана са пуснали Октоберфест , която
    изглежда добре , но също е слаба и е с сачми . В общи линии търся хубава пушка с начална скорост поне около 200м/с .
    Също опции са пушки от типа на FX independence .
    Ще бъда благодарен за всякакви предложения .

2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    992
    от:
    Варна
    Gadnqra харесва това.
  3. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Да , това е добро предложение , гледах го . Продава ли се в България , че не го открих при онлайн търговците . Някакви впечатления от качеството ?

4. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    654
    от:
    София
    :),във ВИП-а имат класическа многозарядна пушка Gamo Matic,спряна е от производство преди десетина години,но била произвеждана 30г....Само желязо е,тръбен пълнител за, 250лв. мисля,че беше в 5,5мм

Hidden, Gadnqra and xpresident like this.
  5. Don

Don Потребител

Публикации:
    200
    от:
    София
  6. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Тази не я бях виждал , изглежда добре обаче бая зор с помпането , като гледам . Благодаря за доброто предложение , очаквам още в този дух .
    ФХ -ът може би е на въха , но е спрян от производство , дано пуснат наследник .

7. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    292
    от:
    София
    Колега, за така зададената питанка отговорите не могат да бъдат много. Кажи ни аджеба за какво ти е точно тази комбинация, какво ще правиш с нея, как ще го правиш и т.н. FX а който визираш е много хубава пушка, обаче предвид цената трябва да си сигурен, че точно тя ти трябва. Относно артемиса и да не ти допада, лесно ще и се намери мераклия.
    Успех и поздрави!

8. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Привет , от началото на темата съм убеден , че няма да намеря точно това което искам , но пък могат да изкочат интересни предложения , които не съм виждал . Понеже съм имал ФХ /Cutlas/ , чудесна пушка , обаче това с помпите и бутилките не ми харесва . Мъкнеш един багажник освен пушката . Имах и иж61 , която е супер пушле с изключение на мощността . Та в общи линии търся прецизна многозарядна пушка с прилична скорост за развлекателна стрелба по мишени .
    Поздрави .
    Може би това което най много се доближава до желанието ми е нещо като Hatsan proxima .

9. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    292
    от:
    София
    Не знам дали в този в този случай нещо цо2 не е по-добър вариант. Имах честта да подържа и пробвам фх индепендънс( изработка и всичко на фх, обаче имаш няколко изстрела след помпане). Ако забавлението и независимостта от помпи и бутилки са водещи, цо2 или пружинка са опциите. Като добавим и многозарядно опциите вече са минимални. Гамо явно не става, иж сам си пробвал. От пружинките остава хатсана, хем ще си първия прежалил се и ще има мнения. При цо2 избора е по-голям.

Kifa харесва това.
  10. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    654
    от:
    София
    Колега прощавай,но де е ПЦП де ПП,де FX де Gamo и Хасан,де е 22-24 дж. де са 45дж. … де са 500лв. де са 2500лв. …. Един FX Роял с 500см3 в 4,5мм в 16 дж. сигурно има 300 изстрела,помпа се за 15-25мин с почивките(заради помпата)!Ако ти идват такъмите много за ПЦП вземи си една хубава пружинка,вариантите са три Диана,АА и Вайх… за какво са ти тия многозарядни Хасанаи и Гамота !!!?

Venco, Gadnqra, pavloff and 2 others like this.
  11. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    654
    от:
    София
    не знам това дали е стигнало до Европа!

Gadnqra харесва това.
  12. pakfa

pakfa Потребител

Публикации:
    26
    от:
    Велики Преслав
  13. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,464
    Верно изби рибата с въпрос .... :D:D
    Нещо от рода на : Да си купя трабант или багер ?
    Многозарядна ПП се предполага , че ще има малко по-бърза стрелба от ....еднозарядна ПП . Все пак трябва да чупиш цевта и трябва да заредиш чашка . Поредни няколко да , ама после поредни и ще ги зареждаш . За Гамо и Хасан като марка , няма да говоря , аз не бих взел при наличие на други .
    Мулти пъмпа пък е най-далеч от бързи последователни изтрели . Помпиш 5-10 пъти , стреляш 1 . За същото време с обикновена ПП с чупеща се цев ще си дал няколко изстрела .
    Ако искаш да е ПП , си вземи нещо святсно с чупеща се цев , за по-бързо зареждане (щом държиш) .
    Ако искаш още по-бързо и е само за кенчета работата СО2 е най-подходящо , но и най-скъпо на изстрел , еле ако ползваш 88 грамовите бутилки . То и там изборът не е голям . Освен едно гамо пъмп екшън и 1-2 слаби кросмана , ако ги има , не знам за друго . Може да и излязло и нещо ново .

luft9waffe, Hidden and Gadnqra like this.
  14. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Благодаря мили хора , Теобена и Хасана са предложенията ,които най-много се доближават до това ,което искам . Някой може ли да обясни , защо пазарът е беден от към многозарядни пружинки .

15. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Доволен ли си от АА-то , на мен Про Спорт ми хвана окото ,ако имаше и пълнител щеше да е трепач .

16. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,141
    от:
    Старата София
    Пружинките по-бавно се зареждат и наличието на барабан до известна степен се обезмисля.
    Поставянето на чашка в цевта изисква няколко секунди при по-опитните стрелци.

xpresident, Gadnqra and vanko like this.
  17. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    654
    от:
    София
    Колега ако вземеш Теобена евала,всички ще се радваме като малки деца за придобивката ти:cheers:
    Защото нали виждаш колко излиза една истинска многозарядна пружинна въздушна пушка,според теб колко пушки са продадени...?Виждаш почти на половина излиза и една обикновена ПП(истинска),макар да имат много по-голям пазар...а за АнтиПушките няма какво да говорим...те са създадени единствено да създават илюзията,че придобиваш това ,което искаш от,което имаш нужда,впрочем както всичко АНТИ...;)

Последна промяна: 15 Май 2019
    xpresident and Gadnqra like this.
  18. pakfa

pakfa Потребител

Публикации:
    26
    от:
    Велики Преслав
    "Доволен" е меко казано. Бях във възторг когато я извадих от кутията. Пушката е отлично изработена и ми доставя удоволствие, дори само като я държа в ръце. До колкото мога да съм обективен - получих всичко обещано от производителя и нищо по-малко.
    Добавям и мишена от първата стрелба за настройка на 20 метра
    20 m.jpg air arms tx200 hc.jpg

Последна промяна: 16 Май 2019
  19. mitkui

mitkui Потребител

Публикации:
    63
    от:
    Бургас
    Чудесно , радвам се ,че ти доставя удоволствие . А , от къде я купи ?

20. pakfa

pakfa Потребител

Публикации:
    26
    от:
    Велики Преслав
    От същия гръцки сайт , където е и теобена.

Hidden, mitkui and Kifa like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена