Мнение за Browning X-Blade Hunter 5.5 / UMAREX/

ATO

Редовен Потребител
Надявам се с газовото бутало, че ще поолекне малко отката и по-добра точност. Ако и сменят и спусъка, готов съм да я пробвам. Кофтито е, че не е с дървен приклад, но може да се преживее. Ако пуснат газово бутало като кит за старите би било чудесно. Цената в случая е много примамлива.
t.marev, Не ги слушай. Това е нашата пушка - Browning Leverage. ;) Какъвто калибър си избереш. Аз поне много и се радвам. Само не знам дали може да сe поръча директно.
PY-2456_Browning-Leverage-Air-Rifle_1505050509.jpg
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Брей….опасна зона до 1100 метра!
Може би са имали предвид фута.....:(
Надявам се с газовото бутало, че ще поолекне малко отката и по-добра точност. Ако и сменят и спусъка, готов съм да я пробвам. Кофтито е, че не е с дървен приклад, но може да се преживее. Ако пуснат газово бутало като кит за старите би било чудесно. Цената в случая е много примамлива.
t.marev, Не ги слушай. Това е нашата пушка - Browning Leverage. ;) Какъвто калибър си избереш. Аз поне много и се радвам. Само не знам дали може да сe поръча директно.
На мен не ми харесва с долно зареждане....Освен това, според мен, това си е Хасан...Умарекс са поръчвали Браунинги на кой ли не, на Хасан, на Комета, тоя нашия Хънтър е Гамо с нЕкои заемки от Диана. Лично аз го намирам за най-сполучлив. Спусъка не е толкова лош, едва ли е случайно, че това май е най-разпространения спусък, относително прост и надежден. Гамо са го променили през 2010 година, но всички клонинги са си го запазили. Може би е случайно. Според мен въпрос на нагласа. Новия спусък на Гамо също е оплюван, като най-често срещаният аргумент е, че е имало пластмаса. Къде има, колко има.....не е важно. Само последните три месеца, само тук във форума на две Комети и една Диана, спусъците дадоха фира. не съм срещал обаче Гамо-вски спусък да се е развалил. Сигурно има, просто аз не съм срещал.
Аз имам газово бутало, което мисля че ще е по мярка и ще го сложа на моята и ще кажа как е. Дано намалее силата за зареждане иначе отката не ме бърка, нито точността. Точността ще се вдигне, ако се науча да стрелям по-добре.

:D Тя е силна пушка, не е като тея вашите дето са за хартия!
Така си е, силничка е....Аз съм готов за въстанието, вие му мислете!:)
 

lynx

Редовен Потребител
Новия спусък на Гамо също е оплюван, като най-често срещаният аргумент е, че е имало пластмаса. Къде има, колко има.....не е важно.....
То е като да имаш пластмасови зъбни колела в ръчният ти часовник.
Ще кара, но знае ли се колко и как.... ;)
Не се заяждам, просто от пластмасинга не е добра идея да се изработват спусъци.
:cheers:
 

t.marev

Редовен Потребител
То е като да имаш пластмасови зъбни колела в ръчният ти часовник.
Ще кара, но знае ли се колко и как.... ;)
Не се заяждам, просто от пластмасинга не е добра идея да се изработват спусъци.
:cheers:
Звучи много ефектно....оставаше и да е вярно!
Нямаш си на представа на колко много отговорни места в техниката се използват пластмаси!
Истината е, че в няколкото разновидности на новия ГАМО-вски спусък, само в една, на най-мощния модел Хънтър Магнум има пластмаса. Най НЕнатоварения детайл - езика на спусъка, курока, крючока, блейда е от пластмаса. Това може би е случайно.
Както и да е, който се интересува, може да напише в търсачката GAMO Triger и чичо Гугъл, ще му разкаже това-онова.
Колкото да спусъка на Браунинга, при него е използвана следната схемаupload_2020-3-28_1-49-47.jpeg
Както се вижда при това изпълнение, съществува възможност да се регулира свободния ход и момента на спускане. Който прецени може да си го нагласи.
Още веднъж искам да припомня, че това НЕ е спортна пушка и всеки опит, във нея да се търсят спортни характеристики, е меко казано неуместен.
:cheers:
 
6

6.35

Гост
Какво са спортни характеристики.Наистина питам не се лигавя.
 

ATO

Редовен Потребител
6.35, Същото като сериен автомобил ОПЕЛ, спортен БМВ и болид за F1. Тоест все автомобил но за различно предназначение и крайни резултати. Разбира се и разлика в $$$
Втори отговор - Леля Пена от село, градска кифла и манекенка на модно ревю. :)
Интелигентни момчета сте, не се заяждам. ;)
 
Последна промяна:
6

6.35

Гост
Да ама не савсем.При колите е различно.От 0-100 е толкоз спира така завива иначе.
А при пушките е по друго.Там има само мишшени.Отиваш на 20 метра гледаш една голяма дупка в центъра.Това го може почти всяка пружинка.
Така че питах спортните ПРУЖИННИ пушки на какво трябва да отговарят.Колко джаула да са за какво разстояние.Повторяемост може би на попаденията .....
И говоря само за вита пружина.Конретно за такава пружинна пушка.
 

bleu81

Редовен Потребител
Какво са спортни характеристики.Наистина питам не се лигавя.
Може и да греша но доколкото знам единствените "спортни" дисциплини в които още се използват пружинни пушки са ФТ и ХФТ. При все че регламента не ограничава марки и модели и всеки може да използва която пушка си поиска до 16.3 джаула са се наложили само няколко модела колкото пръстите на едната ръка.
Аа Тх200, АА про-спорт, ХВ97, ХВ77, валтер ЛГУ. Има и други редки изключения но горните обират 99% от челните места.
Спортни характеристики означава прецизен регулируем спусък ~500 грама и по малко, отлична консистентност на скоростта +_1мс, ниска температурна зависимост, ниска чувствителност към захвата, групираност не по лоша от 15-20мм на 50м за да има шанс на открито при мишена 40мм.

Ако браунинг изкара на пазара пушка с подобни характеристики не виждам причина да не я наречем спортна пушка.
 
6

6.35

Гост
Ето това са някакви характеристики.Благодаря ти колега..
Знае се на 50 метра толкова и спусака толкова.
 

t.marev

Редовен Потребител
Какво са спортни характеристики.Наистина питам не се лигавя.
Колега, наоколо е пълно със спортни стрелци....Не върви, точно аз, дето съм унищожител на кенчета и запалки и дето си гърмя сватбарската, да обяснявам такива неща. Ако иска някой от тях, нека да ти отговори. Аз си замълчавам с респект!
:cheers:
 
6

6.35

Гост
И аз обичам кенчета.Първо ги изпразвам после им намирам друго приложение.Стреляй по изпразнен флакон от боя.Става чудно.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Г-н Марев защо така се дразните на хора където могат да уцелят мишена 2-3см на 50м с по-малко опити от кутия чашки.
 
6

6.35

Гост
Разговорът не е ли за качествата пушката а не способностите на стрелеца.
 

batnan

Редовен Потребител
Всяка пушка която отива на състезание е спортна,г-н Марев може да отиде на състезание по нещо си и да остане последен . НО това не прави пушката му несъстезателна , защото е участвала в състезанието.И спортна съответно ,щото е в спорта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Не е баш. Състезателните пушки са произведени за състезателни. За съжаление състезателни ПП има само за 10м, т.е 7.5 джаула. И то отдавна са спрени от производство.
 

t.marev

Редовен Потребител
.....Стреляй по изпразнен флакон от боя.Става чудно.
Добра идея, ще я пробвам.:bravo:
Аз правя друго - стрелям по малки 200 грамови бутилчици с някаква газирана лимонада. Като постои на слънце и като я уцелиш, става страхотен фонтан! Правят ги лятото и са много евтини - около 20 ст. бройката.
......НО това не прави пушката му несъстезателна .....
Така е! Тая пушка е уникална! Първо, защото е притежание на г.н Марев;) и второ, защото за нея се изприказваха толкова приказки, даже повече отколкото за прословутата Комета.:)
Между другото, замислям се дали да не организирам състезание само с Браунинги.....Дотук сме двама - аз и Наско /АТО/. Аз ще заема почетното второ място, а Наско ще е предпоследен!:)
 
Нагоре