Мнение за първа въздушна пушка.

Адалберт

Потребител
Здравейте приятели! Искам мнение за една определена въздушна пушка а именно Hatsan Airtact ED cal 5.5 mm. Четох доста за Хасаните като цяло и няма много положителни мнения за тея пушки. Ще се радвам ако някой изрази наблюденията си над този модел на Hatsan, също така да споделите става ли за първа пушка за стрелба по капачки ,мишени и чат пат по някой XXXX на лозето :sniper2: . Не се хвърлям на скъпи пушки за начало защото не знам колко точно ще ме грабне този спорт , стрелял съм няколко пъти с стара въздушна пушка и много ми хареса въпреки че от 10 капачки свалях 4 :yahoo:. Моля дайте мнения за този модел дали става за първа пушка и какво трябва да се направи след като се купи от магазина . Благодаря ви предварително.
 
Последна промяна от модератор:

Адалберт

Потребител
Здравейте отново! Поразпитах тук и там и ме посъветваха за първа пушка да си взема Hatsan mod 95 калибър 4.5mm понеже била по качествена от тази която аз съм си харесал и била с куатро спусък каквото и да значи това. Вие как мислите? На коя от двете да се спирам и след евентуалното копуване какво трябва да се прави, защото прочетох, че не стават за стрелба от кутията. Ще съм благодарен ако някой се включи в темата. Поздрави!!
 

Hidden

Редовен Потребител
По-добър избор е - поне цевната кутия е от метал. А Хатсаните от мод. 60 до мод. 99 са приблизително еднакви - избираш между външен вид и цена. Избягвай и модела Страйкър. След купуване е добре да се разглоби и да се изчисти консервационната смазка. Оглеждаш за стружки и заосенъци и ги махаш. Това е задължителното начало. После стреляш и ако не ти хареса нещо почваш да доработваш.
 

Адалберт

Потребител
По-добър избор е - поне цевната кутия е от метал. А Хатсаните от мод. 60 до мод. 99 са приблизително еднакви - избираш между външен вид и цена. Избягвай и модела Страйкър. След купуване е добре да се разглоби и да се изчисти консервационната смазка. Оглеждаш за стружки и заосенъци и ги махаш. Това е задължителното начало. После стреляш и ако не ти хареса нещо почваш да доработваш.

Благодаря ти за съвета ! Само не разбрах Hatsan от 60 до 99 имат разлики само в външния вид иначе като части и качество са еднакви така ли ?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Каква е разликата между първа пушка втора пушка и т.н.т.? Защо първо трябва да си купиш калпава пушка която трябва да се ремонтира още от първия ден.По вероятно е да не Ти хареса хобито с такава пушка.Не е необходимо да купуваш върхов модел нито пък най-мощната пушка,поне да е нещо прилично. Ето тук има нещо по-добро от "Хатсан" и евтино.
http://lovnipushki.bg/products/vazdushna-pushka-bam-xs-b19-kalibar-5-5mm/
 

Адалберт

Потребител
Колега ще го имам в предвид и "Бамчето", но се бях насочил към Hatsan 95 4.5 понеже ми го препоръчаха иначе аз си нямам никакво понятие от въздушни пушки. Имах като малък една много китайска изработка ( нямаше гравирано име на марка или нещо подобно) но беше доста слаба (от 5 метра не можеше да пробие капачка). Сега най-вероятно се подвеждам с метрите в секунда дадени от производителя и си мисля че силата е всичко което се очаква от пушката но вероятно бъркам...
 

lu-bo

Редовен Потребител
Целта на ВО е да се научиш да стреляш,да придобиеш правилните навици.Когато станеш добър стрелец можеш да премериш сили с колегите в някое състезание,не е важно да си първи по-важно е приятно прекараното врема в компанията на съмишленици.За да се случи това трябва пушката с която се учиш да уцелва.Калибъра е по собствно предпочитание добре е пушката да е 16-20J.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Чел си темата за пружинните Хасани,вземаш информирано решение?!Хасан 95 е добре,виж и 99 за 10лв. от горе още по- добре,но минаваш в друг ценови клас от Airtact ED...Значи да преговорим,всички Хасани са компромис,но ако е това то задължително куатро спусък и дървен приклад!Ако ти е да дупчиш Хасан 135 и Торпедо 155,без аналог на нашия пък и световен пазар,като мощност!
 

Адалберт

Потребител
Аз бих те посъветвал да се прехвърлиш на Комета, прескачайки Хатсана. По-добра е във всяко едно отношение. Бамовете също. https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-Метеор-АР-1000.10765/
Погледни и тази обява.

Прегледах Метеора в интернет понеже обявата не ми я отваря и се чудя коя да си поръчам вече , прочетох тук и там и ми се иска хем да е точна и да мога да правя добри групи с нея, но и от 20-тина метра да чупи шише . Съвсем се оплетох в избора си и от всичко прочетено за 2 дена разбрах че Hatsan не е най доброто решение...
 

lu-bo

Редовен Потребител
Метеора е много добро решение.Той е копие на Norica Marvic gold дори е малко по-мощен.За разлика от Хатсаните железарията му е по-качествена и не създава проблеми /на по-мощните Хатсани се кривят цевите и лоста за зареждане защото са от меки железа само спусъка им е хубав./
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-Метеор-АР-1000.10765/
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако на метеора му се смени тенекиеното бутало (през мен са минали три броя със скъсано такова) и му се направи масивно струговано, такова като на Хатсана и ако му се смени дървения спусък с куатрото на Хатсан. Ако можеше да се разглобява като хатсанчето без специалното приспособление (не че е космически детайл, ама като не знаеш и заклещиш спусъка с пружината, та после гъз панаир да види) може и да стане добра пушка.
Не плюя Метеора. Все още го имам. Имах и Хатсан 90 с камуфлажен пластмасов приклад. Продадох го отдавна и пушката все още си работи, с газовата пружина. Първата, която направих и още е жива. Пипнато хатсанчето понася по-добре силов тунинг и е много прилична пушка за парите си и няколко идеи по-мощна от Метеор Ар 100 магнум, който си остава една кекава пушка, както и първоизточника му Норика Марвик Голд.
Така е според мен. За някой друг, може и да не е така.
А за гамовския спусък на БАМ 19 (ГАМО 440 - наричан още малкия хънтър), също не ми се говори.
Единственото хубаво нещо в коментираните пушки, без хатсана е заключването на цевта.
Лакираният приклад на Ар 100, също не искам да коментирам.
Моята изглежда и технически е много добре, но с много усилия хвърлени по външен вид на приклад и железария, нещо което колегата търсещ мнение, няма как да постигне.
на по-мощните Хатсани се кривят цевите и лоста за зареждане защото
Попадат на идиоти.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря на колегите за добрите думи,но по логистични причини продажбата е трудно осъществима,тъй че предполагам съветите и предложенията могат да продължат!:cheers:
Съгласен съм с ivodoc,точно за това всеки път при избор на първа пушка тласкаме колегите от Комета на горе ,още повече сърцати хора да ги правят не останаха!Имам135ца от 15 г.,също е жива ма к'во ,това прави ли я хубава пушка или пък пластмасовите приклади на Хасан в сравнение на,които приклада на Метеора си е S-класа!Въпросните пушки са това което са,като евтините коли,жени,телефони и т.н,стават ама не съвсем!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
пластмасовите приклади на Хасан в сравнение на,които приклада на Метеора си е S-класа
Ако този тъмен и лакиран кютук на Ар 100 може да се нарече приклад.
Ще потърся снимки и да намеря за да успея да оборя твърдението.
Ето първото:
Бутало на АР 100.
 

Attachments

  • 100_0594.JPG
    100_0594.JPG
    313.5 KB · Прегледи: 83
  • 100_0595.JPG
    100_0595.JPG
    272.9 KB · Прегледи: 77
  • 100_0596.JPG
    100_0596.JPG
    296.6 KB · Прегледи: 77
  • 100_0597.JPG
    100_0597.JPG
    314.1 KB · Прегледи: 78
  • 100_0598.JPG
    100_0598.JPG
    234.7 KB · Прегледи: 77
  • 100_0599.JPG
    100_0599.JPG
    180.5 KB · Прегледи: 76
  • 100_0600.JPG
    100_0600.JPG
    228.1 KB · Прегледи: 77

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Хатсан 90 камо приклад.

Не мога да открия снимка на моя Метеор в оригинално състояние на приклада, но намерих рекламен клип, в който се вижда приклада лакиран като холна масичка от 70те години. И дано сте разбрали за какво говоря с информация от първа ръка, а не една жена каза.
Между другото. Сега, с преработен и наново обработен, прикладът, а и цялата пушка Метеор АР 100 изглежда по доста по друг начин.
 

Attachments

  • 100_6205.JPG
    100_6205.JPG
    486.4 KB · Прегледи: 78
  • 100_6208.JPG
    100_6208.JPG
    276.2 KB · Прегледи: 75
  • 100_6230.JPG
    100_6230.JPG
    344.9 KB · Прегледи: 75
  • 100_6236.JPG
    100_6236.JPG
    516.5 KB · Прегледи: 70
  • 100_6246.JPG
    100_6246.JPG
    545.1 KB · Прегледи: 71
  • 100_6250.JPG
    100_6250.JPG
    496.9 KB · Прегледи: 69
  • 100_6251.JPG
    100_6251.JPG
    470.6 KB · Прегледи: 71
  • 100_6254.JPG
    100_6254.JPG
    380.8 KB · Прегледи: 71
  • 100_6257.JPG
    100_6257.JPG
    513 KB · Прегледи: 72
  • 100_6258.JPG
    100_6258.JPG
    365 KB · Прегледи: 72
  • 100_6259.JPG
    100_6259.JPG
    413.7 KB · Прегледи: 71
  • 100_6260.JPG
    100_6260.JPG
    381.4 KB · Прегледи: 71
  • 100_6261.JPG
    100_6261.JPG
    380.6 KB · Прегледи: 72
  • 100_6262.JPG
    100_6262.JPG
    414.7 KB · Прегледи: 76

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А ти говориш за визията...!Споко колегата едва ли ще вземе Метеор(хич не съм му го хвалил,нямам конфликт на интереси;)),остави апофатиката,кажи му какво да вземе а не обратното!:cheers:
 
Нагоре