Мнение за първа въздушна пушка.

lu-bo

Редовен Потребител
Статията, която soundmax любезно ни припомни, не е точно класация, а по скоро класификация на няколко разпространени /тогава/ модели на различни производители. Ценното в нея е обособяването в групи на различните изисквания към пушките, така човек лесно може да сравни собствените си изисквания с тези групи и сравнително бързо да се насочи. Точно тук е най-големият проблем - обикновено питащия не е наясно със тези подробности и съответно търси най-силната, най-точната, най-качествената, най-красивата, най-здравата и най-евтината пушка, която да не се разваля никога.....Съответно заваляват и грешните отговори.
Въздушните пушки не се много по-различни от останалите неща които ни заобикалят, достатъчно е човек да е наясно какво иска и какво може да даде, кое колко е важно за него и изборът се очертава на хоризонта.
И кои е верният отговор? Коя е тая пушка?
Обикновенно на хоризонта се очертава най-евтината......и после в раздел "продажби" преди това малко хвалби.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И кои е верният отговор? Коя е тая пушка?
И аз съм любопитен да разбера, защото сме със задръстени стари разбирания и не им разбираме новите изисквания на новите :D:D:D:D
Тая тема става весела вече :popcorn::popcorn:
 

t.marev

Редовен Потребител
Виждам че lu-bo и soundmax са се изкушили да търсят лесния отговор.....Давам жокер . на предната страница, в мнение №30, известен форумен корифей дава този отговор.
Приятно четене!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Старите въздухари имат наблюдения върху пушки от преди години
Петко, някои "стари въздухари", продължават да трупат опит и впечатления.
През тях продължават да преминават все още доволно количество пушки, дори и от новата генерация.
Може пък и отношение с оръжеен магазин да имат и поемат гаранционно и извън гаранционно обслужване.
Не виждам как мнението на един нов въздухар, би било по-полезно и меродавно,
особено ако разглобена пушка е виждал само на снимки във форума и мнението му е обосновано
единствено на написаното от някой друг преди това, а той само си е направил труда да попрочете.
Вярно, че има вече няколко от по-новите колеги, които натрупаха доста опит, а и такива със сериозни технически познания и машинен парк.
Ако и всички бяхме с еднакви финансови възможности, класациите и препоръките щяха да бъдат съвсем други.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Виждам че lu-bo и soundmax са се изкушили да търсят лесния отговор.....Давам жокер . на предната страница, в мнение №30, известен форумен корифей дава този отговор.
Приятно четене!
Ти даже и мнението си объркал, може би имаш предвид отговор 31 :D Абе ти като най запознат кога ще направиш една класация на база твоя опит, още чакам една мишена да постнеш също, дано не съм я пропуснал и да се излагам сега ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Освен вече многократно писани работи, какво ново да кажем за тези марки.
Например, че SAS системата на Хатсан , донесе само негатив в конструкцията на пушката.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ти даже и мнението си объркал, може би имаш предвид отговор 31 :D Абе ти като най запознат кога ще направиш една класация на база твоя опит, още чакам една мишена да постнеш също, дано не съм я пропуснал и да се излагам сега ;)
Не, не съм объркал мненията....точно мнение №30 имам предвид. Просто чета, преди да пиша....помага, вЕрвай ми!
Има и мишени....Не се излагаш много - само три са и не са кой знае какво, ама аз толкова мога.
 

bleu81

Редовен Потребител
Най-добрите пружинни пушки в производство към 2020 са 3 и бих ги подреди така:
1. Walther lgv
2. Walther lgu
3. Aa Tx200.

Имам първите две и като завърша тестовете ще направя обзор. Lgv е по лека с по-добър баланс и бидейки чупеща цев е по удобна за стрелба. Заключването е бетон и митовете, че чупещите цеви били по неточни не важат. Валтер ЛГВ с оптика мтц конект е може би най-доброто което може да се купи в момента за универсална развлекателна стрелба. Ако трябва да си оставя само една от 9те си пушки бих избрал нея. Валтер ЛГУ е малко по-точен което отдавам на теглото но като при всяка пушка с подцевен лост за зареждане тежестта е изнесена доста напред. На моята добавих 400 грама стоманена подложка пред задтилъка за да подобря баланса и сега с оптиката 50х60 и ханстера гони 7кг. Ако няма да слагате голяма оптика за фт чупещата цев бие по точки.
AAтх200 е хубава пушка но има по силен откат, по шумна е и по скъпа от валтерите като не мисля, че е с нещо по добра. Бие ги само по потенциал за силов тунинг заради по големия работен обем но това би било за сметка на още по силен откат затова я слагам на 3то място.

Не случайно по-горе написах, че това са най-добрите пружинни пушки за 2020, понеже умарекс скоро ще спре да прави двата валтера и тогава в списъка ще добавя вайраух.

Вайраух има доста добри модели но без сериозен тунинг не могат да се сравняват с горните 3. Най голямото предимство на вайраух е наличието на резервни части от цев до последното болтче. Който се спре на тях пак няма да сбърка.

Ако пък бюджета ви е ограничен до да кажем 450 лева то тогава най добрата "бюджетна" въздушна пушка е вайраух hw30s! Не го казвам защото я имам а защото е една перфектна малка пушка с отлична цев, спусък и "истински" прецизен механичен мерник.. Въпреки скромната и мощност съм стрелял с нея успешно до 50м и точността и изобщо не е бюджетна. Не мисля че кометата може да я бие по нещо освен по мощност. Да се оправдаваме с това че я няма в България е несериозно при все че ще дойде за седмица от Португалия, Испания, Недерландия или Германия.

От две години слушам в тоя форум една и съща мантра "купи си комета!"
Е аз ПЪК ще кажа ако парите не са проблем си купи Валтер а ако търсим по бюджетна пушка твърдо Hw30s.

Поздрави
 

rivan

Редовен Потребител
В последно време, съдейки по отзивите, HW също много са занижили качеството.
Аз също се бях навил за една хубава пружинка(HW 57), но се отказах.Засега.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
В последно време, съдейки по отзивите, HW също много са занижили качеството

Най големия проблем на Вайраух не е качеството а че са заспали самодоволно нейде в 90те. От 30 години не са променили нищо по пружинните си пушки и са се превърнали в една жива класика.
Колкото до качеството на изработка и оксидация едва ли ще намериш "кусури" единственият проблем на моята Hw30s беше характерния за вайраух хлабав водач на пружината който се лекува с изработка на нов водач и "шапка" на струг за 15-20 мин плътно по размера на пружината. Има и готови тунинг комплекти ако не ти се прави.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Придържай се към написаното от didarai относно избора на ВО !Хубавото е,че все още може да се купи нова пружинна пушка ,която да я ползваш и с внуците си,въпрос на време е тази възможност да изчезне било поради фалит и настройване към реалните на пазара!И тогава щеш не щеш,само модерни пушки от още по-модерни материали,произвеждани от компании с опит в производството на найлонови торбички:D!
 

Ррааддоо

Новодошъл
Здрсвейте колеги , спрял съм се на комета феникс 4.5 като първа пушка , но току що видях обява за Hatsan bullboss псп 5.5 , и много ми хареса , бихте ли изкакали мнения за нея .
Благодаря предварително !
 

sts1969

Редовен Потребител
Вземай някаква пружинка, така или иначе до една година ще я продадеш и ще минеш на РСР (ако искаш да продължиш с хобито разбира се). Тук който си е запазил пружинната пушка за повече от 2 години, преди това си е купил добро РСР, а пружинката си я ползва за начесване на крастата, или от носталгия...но не и за основна пушка. (Сещам се за едно-две изключения, но там си е друга бирата) :D:D:D
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Вземай някаква пружинка, така или иначе до една година ще я продадеш и ще минеш на РСР (ако искаш да продължиш с хобито разбира се). Тук който си е запазил пружинната пушка за повече от 2 години, преди това си е купил добро РСР, а пружинката си я ползва за начесване на крастата, или от носталгия...но не и за основна пушка. (Сещам се за едно-две изключения, но там си е друга бирата) :D:D:D
И изключенията си имат ПЦП-та ама по рядко ги ползват просто :D:D :cheers:
Гледай какви са ми красавици, ама не са по 200 -300лв За съжаление :D
20191027_131059.jpg
 

xpresident

Редовен Потребител
Вземай някаква пружинка, така или иначе до една година ще я продадеш и ще минеш на РСР (ако искаш да продължиш с хобито разбира се). Тук който си е запазил пружинната пушка за повече от 2 години, преди това си е купил добро РСР, а пружинката си я ползва за начесване на крастата, или от носталгия...но не и за основна пушка. (Сещам се за едно-две изключения, но там си е друга бирата) :D:D:D
Ей, псохолг ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Най-добрите пружинни пушки в производство към 2020 са 3 и бих ги подреди така:
1. Walther lgv
2. Walther lgu
3. Aa Tx200.

Имам първите две и като завърша тестовете ще направя обзор. Lgv е по лека с по-добър баланс и бидейки чупеща цев е по удобна за стрелба. Заключването е бетон и митовете, че чупещите цеви били по неточни не важат. Валтер ЛГВ с оптика мтц конект е може би най-доброто което може да се купи в момента за универсална развлекателна стрелба. Ако трябва да си оставя само една от 9те си пушки бих избрал нея. Валтер ЛГУ е малко по-точен което отдавам на теглото но като при всяка пушка с подцевен лост за зареждане тежестта е изнесена доста напред. На моята добавих 400 грама стоманена подложка пред задтилъка за да подобря баланса и сега с оптиката 50х60 и ханстера гони 7кг. Ако няма да слагате голяма оптика за фт чупещата цев бие по точки.
AAтх200 е хубава пушка но има по силен откат, по шумна е и по скъпа от валтерите като не мисля, че е с нещо по добра. Бие ги само по потенциал за силов тунинг заради по големия работен обем но това би било за сметка на още по силен откат затова я слагам на 3то място.

Не случайно по-горе написах, че това са най-добрите пружинни пушки за 2020, понеже умарекс скоро ще спре да прави двата валтера и тогава в списъка ще добавя вайраух.

Вайраух има доста добри модели но без сериозен тунинг не могат да се сравняват с горните 3. Най голямото предимство на вайраух е наличието на резервни части от цев до последното болтче. Който се спре на тях пак няма да сбърка.

Ако пък бюджета ви е ограничен до да кажем 450 лева то тогава най добрата "бюджетна" въздушна пушка е вайраух hw30s! Не го казвам защото я имам а защото е една перфектна малка пушка с отлична цев, спусък и "истински" прецизен механичен мерник.. Въпреки скромната и мощност съм стрелял с нея успешно до 50м и точността и изобщо не е бюджетна. Не мисля че кометата може да я бие по нещо освен по мощност. Да се оправдаваме с това че я няма в България е несериозно при все че ще дойде за седмица от Португалия, Испания, Недерландия или Германия.

От две години слушам в тоя форум една и съща мантра "купи си комета!"
Е аз ПЪК ще кажа ако парите не са проблем си купи Валтер а ако търсим по бюджетна пушка твърдо Hw30s.

Поздрави
Като цяло абсолютно подкрепям написаното, Валтерите са страхотни пушки особенно лимитираната която е в колегата е умопомръчителна!И аз бих ги подредил така, но на 3-тото място бих сложил заедно с Армса и HW 97 не за друго, а просто всяка от тях си има свои предимства и не мога с ръка на сърцето да кажа едната е по-добра, но това си е мое лично мнение.
Но тука митове не сме разправяли относно чупещите цеви, а само реални неща. Ала-бала са писали само хора, които не са хващали хубава пушка с чупеща се цев! Като цяло сме избягвали да предлагаме такива, защото новаците все искат да минат по тънко и нищо не може да ги убеди да дадат повече от 400 лв и се насочват към Хасан, Гамо, Б1, Б2 и т.н..... а там проблеми си има, и те не са един и два! А относно заключването на Вайховете няма да намериш от запознат с пушките негативно мнение! Но чупещите цеви при някой модели имат и един малък недостатък, ако ще им слагате оптика трябва да е с определени размери или с по високи монтажи за да може да се зарежда пушката!
Ти иначе от кой разбра за hw30s, че е супер пушка, да не би първи да си го открил в тоя форум, и да не би да не е предлагана - предлага се, когато на някой му се слуша и е склонен да даде някой лев отгоре! И вместо да си коментираме кой какви боклуци предлага, заповядай и бъди по активен към новите, които търсят и да ти поизпилят нервите после ще видим какви ще ги пишеш, аз няма да се меся пък и останалите не вярвам да откажат някой да ги замести, защото все сме едни и същи в повечето време които пишем, и туко виж някой страничен ей така между другото се включи да ни начока канчетата и , че сме с някакви стари разбирания ......даже москвичите и ладите си караме сигурно старите задръстеняци :D:D:D
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да не останеш с погрешно впечатление,тук много хора се познават лично и обикновено споровете приключват с паметни запои и приятни моабети за ВО (и не само) до първи петли...а ако не се познават лично то от разговори и общи ценности ако не са приятели то си имат уважение!
За 1000лв. +- може да си вземеш най доброто от пружинките разбира се ако си любител на далечни дистанции си за ПЦП,с Валтер,АА и hw можеш да се включваш и в едно от приятно преживяване наречено ФТ,просто точността им надвишава многократно тази на много ПЦПта от ниския клас,до към 50+ метра
 
Нагоре