Мнение за първа въздушна пушка.

Engineer

Новодошъл
Какво да се прави, явно сега периода е такъв. Ако знаеш някъде, където имат наличности може ли да споделиш кой е търговеца или магазина?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз зор нямам...
Ако не знаеш как се търси в интернет, е друг въпрос... Магазини под път и над път.
Ама да се "запишеш" в български магазин и да чакаш, туй си е жив майтап. Те пари взимаха на хората и пак "чакаха ли чакаха", пък ти да очакваш и да ти внесат нез капаро....
 

Engineer

Новодошъл
Явно не си очарован от българските магазини, следователно пазаруваш от външни. В интернет има много сайтове, има си предимства и недостатъци. И все пак ще те попитам тогава кажи от кой сайт си пазарувал, доставката е до седмица и идва до вратата ти. Благодаря ти за мнението, то съвпада с доста други които не са доволни от български магазини.

Светли празници на всички, бъдете здрави и благословени!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Прпвери ли нидерландските, испанските, португалските, гръцките, чешките, полските магазини. Всички пращат до тук. А дали за седмица ще дойде пратката, зависи от цената на куриерската услуга.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги, благодаря отново за мненията, след като звъннах тук и там по магазините, ми казаха, че в момента няма наличност и очакват доставки. Записах се за конкретния модел и сега чакам да пристигне, изгледите са дълго чакане. Ще взема модела който ви показах, имам някакво чувство, че като за първа пушка е добър.
Колега ,това понятие "първа пушка" е много измамно!Ако не е качествена пушката,най много да те откаже от хобито!:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Доста често първата пушка се оказва и последна, особено ако е от най-евтиния клас.
Радостта от ниската цена отшумява по-бързо от разочарованието от посредственото качество и материали.
Повечето от нас робуват на марки и често това е измамно и си страдаме от това.
А и повечето марки не са това което бяха, имат си и ширпотреба. Ниска цена и ниско качество с примамлив външен вид.
 

Belyazaniya

Новодошъл
Здравейте,Наскоро ми попадна една пцп пушка под графа нови в заримекс, а тя е следната Reximex Force 1. Търсих във форума мнения за нея, но не успях да намеря. В интернет като цяло почти няма никакви мнения за пушката. Ако някой има такава може ли да остави менение?
П.П. Ето линк към пушката:https: https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-pcp-reximex-force-1-kal-6-35-mm
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте,Наскоро ми попадна една пцп пушка под графа нови в заримекс, а тя е следната Reximex Force 1. Търсих във форума мнения за нея, но не успях да намеря. В интернет като цяло почти няма никакви мнения за пушката. Ако някой има такава може ли да остави менение?
П.П. Ето линк към пушката:https: https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-pcp-reximex-force-1-kal-6-35-mm
Къса цев за 6.35, малък резервоар и ниско работно налягане. С 300цц на 200 бара в 6.35 ще изкараш макс 12-13 хубави изстрела според мен. Ако ти харесва тази пушка по-добре да е 5.5
 

Mitaka588

Потребител
Като имаме предвид това - 200 bar / 310 cc в калибър 5,5 мм. Колко изтраели мога да очаквам?
Зависи за каква мощност става въпрос. Едино е 45 джаула в 5.5 и 75 примерно, разхода на въздух ще е различен(броя изстрели)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Като имаме предвид това - 200 bar / 310 cc в калибър 5,5 мм. Колко изтраели мога да очаквам?
С 210 бара и 200цц имах към 17-20 изстрела в плато на моята пушка и беше точно 51 джаула. JSB 1.17 го стреляше с 295 м/с. Cometa Orion 5.5
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Не вярвам да ги докара, маркетингови трикове.

П.С Забравих да кажа, че пушката ми беше тунингована от @Gadnqra . Пишеше в сайта на производителя 50 джаула и 40 изстрела , беше 34 джаула и правеше 15 изстрела. След неговата намеса стана перфектна. Сега я купи наш съфорумник и пак е много доволен.
 

Belyazaniya

Новодошъл
Каква пцп пушка можете да ми препоръчате до 600лв?

П.П.Може да се продава и във форума.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
До 600 лв няма да намериш PCP, което да ти удовлетворява нуждите. Да не говорим, че ти трябва бутилка и зарядна станция, още 350-400 лв в най-добрия случай. За този бюджет се ориентирай към пружинна пушка. От друга страна, ако вдигнеш малко бюджета на 700-800 лв може и да намериш някое читаво пцп втора ръка.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
100cc резервоар, само докато простреля оптиката и с тази помпа ще се е отказал :D
 
Нагоре