Мнение за първа въздушна пушка.

batnan

Редовен Потребител
Това Krale английски сайт ли е ? Излизат някакви такси само за ЕУ държавите.
 

Sandin

Новодошъл
Привет на всички, които пишат и четат в този форум! Търся си "мъжка играчка" като тези, с които всички вие си играете и ще съм благодарен за съвет при избора. Цел - стрелба по мишени до 20м. Бюджет - 250лв (включая оптиката). Харесах си два модела, за които няма споделени мнения -
https://arms-bg.com/oragie/vazdushno-oragie/vazdushni-pushki/vzdushna-pushka-umarex-ux-syrix/
https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...ki/vzdushna-pushka-ux-patrol-cal-45mm-umarex/
Устройва ме и вариант втора употреба при известна "история" и необходимите за уведомяване/регистрация документи.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС

Belyazaniya

Новодошъл
Здравейте,
Нов съм във форума пък и в хобито като цяло. От скоро се каня да си взема въздушна пушка. Като за първа пушка разполагам с бюджет около 200 лв. Паради големият избор на въздушни пушки на пазара, пиша тук във форума за да ме упътите към най-силната и добра в този ценови клас.

Благодаря предварително!
 

m.eit

Редовен Потребител
Здравейте,
Нов съм във форума пък и в хобито като цяло. От скоро се каня да си взема въздушна пушка. Като за първа пушка разполагам с бюджет около 200 лв. Паради големият избор на въздушни пушки на пазара, пиша тук във форума за да ме упътите към най-силната и добра в този ценови клас.

Благодаря предварително!

Като за начало можеш да прочетеш тук първите няколко страници, че и повече! Да си изясниш какво искаш от въздушната пушка, щото при пружинките , сила и точност не вървят ръка за ръка! Това зависи от критериите за точност на човека, разбира се.

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/ИЗБОР-НА-ПУШКА-ПИСТОЛЕТ-ОПТИКА-какво-и-за-колко-пари.49/
 
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
Здравейте, за тези пари, Метеор АР 1000, в 4,5 за 122лв, газово бутало за 60 лв и 20 лева, за да Ви сменят пружината и да я почистят. По-нататък ще мислите за оптика и монтаж за нея, защото ще излезете от бюджета. Успех с хобито!
 

ATO

Редовен Потребител
Добре дошъл!
Такава пушка тук май никой няма. Почети малко из темите в раздела и ще се ориентираш сам, има достатъчно добри примери и съвети. Конкретизирай въпросите, както и бюджета.
Успех!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
200 лв е писал, по-горе. Предполагам, че включва пушка, оптика, моноблок, калъф и първоначално обслужване.
Защо пък не и бонус - стек сачми, чашкоуловител и 100бр. картонени мишени?!
Все пак това са 200 лв.
 

ATO

Редовен Потребител
Той човека е писал и за конкретен модел, но явно от колегите никой не го притежава. Колкото до бонусите, ще да е без претенции, каквото му се даде.
:rambo:
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Нещо много взехте на подбив колегата. То е ясно, че не му се чете, но поне не влизайте така рЕзко с бутоните напред. То и аз четох, ама не питах и тръгнах от хасан 125 - стърчи си в шкафа :D.
Но такива отговори може да откажат човек почти моментално. Разбирам, че е писнало на всички да отговарят на едни и същи въпроси, но...
Здравейте,
Нов съм във форума пък и в хобито като цяло. От скоро се каня да си взема въздушна пушка. Като за първа пушка разполагам с бюджет около 200 лв. Паради големият избор на въздушни пушки на пазара, пиша тук във форума за да ме упътите към най-силната и добра в този ценови клас.

Благодаря предварително!
Имате ли някакви мнения за UX Syrix 4.5mm ?
Аз лично не съм срещал мнения за тази пушка в този форум.
Последно време 200 лева станаха нищо. Ако ти харесва пушката иди виж я, вдигни я, прикладвай я и ако я усещаш удобна вземи си я.
Вярно е и твърдението, че една смотана въздушна пушка може да те откаже от хобито. Аз бая си се забавлявах с хасаня, пък тя си е беше смотана...
Общо взето за тези пари почти всичко е еднакво.
Тук https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Крал-Армс-n-01-поглед-отблизо.10666/ колега е писал за пушка за около 200 лв, че и по-малко. Май беше доволен от нея!?
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/meteor-ar-1000-magnuМ-qb-и-т-н.40/ - тука също има за евтина пушка. Чети от последните няколко години, ако не ти се чете цялата тема. Предполагам, че някой неща са се променили от началото на темата (2008г) до сега.
К`вото и да си харесаш го погледни на живо.
За калибъра добре си се ориентирал, аз съм привърженик на 4.5. Обаче зависи за какво ще ползваш ВП!? Ако ще трошиш тухли, пръскаш шишета и разни разрушителни действия ще трябва да минеш в 5.5мм.
Ако искаш просто да уцелваш и да си чуваш попаденията без да има облаци прах 4.5 е идеален.
Чашките в 4.5 са по-евтини. :cheers:
Не се сърди на колегите, при тях забавлението е отишло на съвсем друго ниво - искат да откъснат крило на муха на 50 метра.
Спомням си `къв кеф беше в началото като уцелех нещо. После стана още по- голям кеф като взех да не пропускам много-много. Даже още една пушка си взех. Сега е ... "що отиде 10 мм на някъде, в кое е проблема!? В мене? В пушката? В чашките? В оптиката" - болест.... :D
Стреляй и се забавлявай!
 
Последна промяна:

м.м

Потребител
Здравейте Колеги.
Интересува ме ако можете да ми кажете. Имам KRAL ARMS PUNCHER BIGMAX X . Къде пише или къде се гледа какъв е срока на годност на бутилките?.
И имам още един въпрос. С какво масло и къде трябва да се поддържа пушката?. Благодаря предварително
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти. На гърловината на бутилката е набита датата на производство. Годността е от 10 до 20 години от тази дата.
Не се използва никакво мсло за подръжка. Освен цевта, шрауда и спусъка, всичко останало е от алуминий. Можеш да мажеш шрауда отвн с много тънък слой ВД-40, Балистол или машинно масло. И внимавай много да не попада, каквато и да е смазка в цевната кутия, при спусъка и ударника. О-пръстените също не е за предпочитане да имат контакт със смазки - размекват се и се разпадат.
 

м.м

Потребител
Добре. Колега благодаря много за информацията. Предложиха ми балистол Универсал. Като смазка и ми казаха от магазина да я смазвам само цевта от вътре и вънка леко. Там където е ръчката която зарежда и бута съчмата това трябва ли да се смаже. И на бутилките пише 01/22 значи това означава януари месец и 2022 година?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Там, където е "ръчката", е сайдлевърът, който е свързан с дотиквача. Там не трябва да попада никаква смазка, защото тя слиза надолу към ударника, повличайки със себе си прах и конденз, които се спичат. Не те съветвам и да смазваш цевта отвътре.
 

м.м

Потребител
Добре няма да я смазвам. Иначе бутилките с нещо трябва ли да се смазват?.
 
Нагоре