Мнение за първа въздушна пушка.

lynx

Редовен Потребител
Цикония не продават само китайски бутилки, имат и други.
Преди време препратих колега от форума към Цикония за бутилка.
Продадоха му някаква чисто нова, УЖ Европейска със стандартна резба.
Не мисля, че са му набутали китайска за 600 лева.
Те струваха 310 лева, заредени на 300 бара.
 

leopardars

Потребител
Преди 8 месеца от Цикония се опитаха да ми продадът 10 годишна бутилка за нова. Беше китайска с водна проба от 11.2018 г., произведена 2009г. Бяха сменили крана с марка Дрегер. Отказах я и си купих от Бултекс 99, американска MSA за 420 лв.
 

xpresident

Редовен Потребител
Минимум резбата на крана. Друг въпрос е, че доста фирми отказват да ги пълнят(щото са китайски) и на последно място, но не и по важност е цената цитирана от колегата, а именно 600 лв. При мое запитване цената беше 330лв., вярно беше преди 3 години.
Не мисля че ако бутилката е с редовни документи някой ще откаже да я пълни. Това че са китайски не значи че са правени в завод за мартеници, а Китай по технологии е доста над Европа.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не мисля че ако бутилката е с редовни документи някой ще откаже да я пълни. Това че са китайски не значи че са правени в завод за мартеници, а Китай по технологии е доста над Европа.

За съжаление отказват. Даже има едни, които отказваха да пълнят бутилка, ако не е закупена от тях.
 

ts.dimitrov82

Потребител
Не съм я свършил защото трябваше да се обадят. Сега като се обадят ще има за какво да питам. Ако не звъннат аз ще звънна утре и ще повдигна въпроса. Благодаря за съветите.
 

anibis

Редовен Потребител
В Цикония не продават само китайчоци продават и австрийски бутилки не мога да се сетя резбата на крана не е 5/8 нито е 22х1.5 някаква друга,и бутилката е в пъти по лека от китайчоците. Казвам тия резби защото едната ми бутилка е китайска а другата мисля че е Дрегер не знам. Та и двете ми ЗС не станаха на колегата на неговата бутилка, че се наложи и ЗС да му взимам че да си пълня пушките защото нещо Циконя не се сещам вече не работеше,но то беше за кратко време.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, на каква бутилка резбата ти е 22Х1,5, че ме питат колегите за зарядната станция, която продавам?
 

lynx

Редовен Потребител
На китайските бутилки от Цикония резбата е М22х1.5
Навремето имах такава бутилка и зарядната беше с такава резба. ;)
22.JPG
 

ts.dimitrov82

Потребител
Цикония казаха че нямат готовност и че бутилката за 640лв не е китайска. Ще ми трябват и преходници към пушката. Кажете от къде се намират качествени? По-дълъг маркуч преходник от бутилката към него и към накрайника на fx

Ясно е че комплектите за фреон не стават заради налягането

Благодаря предварително
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
.....
Малко объркани са ти представите за практикуването на хобито.
.........
Пробвай този уикенд да се видиш с някой колега от Варна (има доста и с FX-ве) на живо, да ти покаже бутилка, ЗАРЯДНАТА СТАНЦИЯ към нея и останалите атрибути нужни за зареждането на ПЦП.
И как се работи и използва безопасно това оборудване.
 

ts.dimitrov82

Потребител
Благодаря за съвета но като питах за хронографите никой от варна не откликна. Относно използването на бутилки и оборудване няма нужда. Оправям се сам за момента доста добре. Накрая ще си измеря резбите и ще си намеря стругар някъде да ги изработи. Идеята ми беше ако има готови качествени продукти на нашия пазар да се възползвам. Все пак това в магазините ще е сертифицирано.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
.......
Задай си правилния въпрос във варненската група и ще получиш нужната информация.
.........
Не виждам да си питал за нещо в групата. На много от вероятните ти въпроси там има стари отговори.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Варненска-група-sea-wolves.57/page-284#post-285475
 
Последна промяна:

ts.dimitrov82

Потребител
В единият си пост попитах дали някой от варна ще се навие да сподели оборудването си за да си измеря скоростите през различните настройки на което никой не се отзова. Не се учудвам предвид това че съм във варна. Затова нямам надежди някой от варна да се навие да се видим че да си говорим за преходници на fx. Затова и не питах за среща. Само искам да знам има ли и къде ако да качественни преходници за бутилки? Живот и здраве ако във форума пуснат инфо за сбирка може да се включа според графика си. За момента ще си бъхтя с помпата докато си намеря бутилка или компресор. Помпата е добре ако не се стреля много и на над 25м. Ако стрелям 50м и вдигна настройките вече ми идва тегаво. Другия вариант е да сваля натяга на удърната пружина и да приключа с бутилките. Ще я настроя на английските стандарти 16 джаула и ще ми стига. Там също стрелят на 50м. Но за целта ми трябва хроно за да измепя. Ако си чел параграф 22 в момента положението ми е такова.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ти май не вдяваш какво се опитвам да ти кажа. Задавай правилните въпроси на ПРАВИЛНОТО място - демек в правилната тема. И ще ти се отговори.
ПИШИ в темата на варненската група.
Не всички четат всички теми, но съм сигурен, че груповите се следят.
В тази тема, където си писал, с това заглавие, повечето я "цъкват" "прочетена" без да влизат.
 

ts.dimitrov82

Потребител
Нямам намерение да шия че да вдявам. Мислих че форума е за ВО и стрелба с него. Извинявам ако съм се объркал.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Нямам намерение да шия че да вдявам. Мислих че форума е за ВО и стрелба с него. Извинявам ако съм се объркал.
А бре младеж,защо не вникнеш малко какво ти е написал Пеко,ами се правиш на "ощипана булка"!
 

ts.dimitrov82

Потребител
Хайде така да го кажа. Млодоста за възрастните винаги е била порок. А сега на въпроса. Предпочитам да вниквам но в други неща ако ме разбираш. А способността да "вдавам" и "вниквам" са оценени от дълеч по високи инстанции от тази. Благодаря на човека който ми пусна формата за пред КОС. Беше мн полезна
 

njatanasow

Редовен Потребител
До колкото разбирам ти не си от "простолюдието",жалко защото ние сме такива!
 
Нагоре